Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu ayağı çok kötü

caparkayili

Yeni Üye
Arkadaşlar kuşumun ayağı bu şekile geldi. Daha once ayağı biraz zor basıyordu tutunuyordu biraz zor yürüyordu. Ama son 1 haftadır bu hale geldi. İltihap topluyor ve artık ayağını acamiyor. Yemesi içmesi normal. Ama neşesi yok. Çok durgun. Zannediyorum korkuyor. Uçabiliyor ama konamiyor. Nolursunuz yardım edin. Sirke, b vitamini, probiyotik gibi ilaçlar kullaniyordum. Terramcin sürdüm. Mantar kremi sürdüm. Ama hiçbir şey değişmiyor. Lütfen acil yardım edin.

Ekli dosyalar

• IMG_20190110_182628.jpg
    IMG_20190110_182628.jpg
    2.4 MB · Görüntüleme: 55
Kesinlikle veterinere gidin. Terramycn sürün. Mantar değil mantar kremi sürmeyin.

Hocam biraz araştırma yaptım sanırım eklem gut hastalığı var bu hastalık için ne yapılabilir. Birde Ankara da muhabbet kuşundan anlayan veteriner varmı?

Arkadaşlar kuşumun ayağı bu şekile geldi. Daha once ayağı biraz zor basıyordu tutunuyordu biraz zor yürüyordu. Ama son 1 haftadır bu hale geldi. İltihap topluyor ve artık ayağını acamiyor. Yemesi içmesi normal. Ama neşesi yok. Çok durgun. Zannediyorum korkuyor. Uçabiliyor ama konamiyor. Nolursunuz yardım edin. Sirke, b vitamini, probiyotik gibi ilaçlar kullaniyordum. Terramcin sürdüm. Mantar kremi sürdüm. Ama hiçbir şey değişmiyor. Lütfen acil yardım edin.
Gut demişsiniz aşağıda benim kuşumda da gut var resime bakın aynı görünüyorsa suyuna a vitamini koyun günlük olarak suyu değiştirip vitamini tazelemelisiniz bir de ben elma sirkesi günlük bir damla damlattım ağzına bayağı faydasını gördüm İnşallah sizin kuşunuz da iyileşir *attığım resim hasta kuşumun son halinden değil ilk halindedir*

Ekli dosyalar

• IMG_20181206_150405.jpg
    IMG_20181206_150405.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 34
Gut demişsiniz aşağıda benim kuşumda da gut var resime bakın aynı görünüyorsa suyuna a vitamini koyun günlük olarak suyu değiştirip vitamini tazelemelisiniz bir de ben elma sirkesi günlük bir damla damlattım ağzına bayağı faydasını gördüm İnşallah sizin kuşunuz da iyileşir *attığım resim hasta kuşumun son halinden değil ilk halindedir*

Evet hocam bu şekilde başladı benimkide. Gitgide kapandı. Ayağının tüm eklemlerinde var. Ve artık ayağını acamiyor. Kullanamıyor. Elimle tuttuğumda geri çekiyor sadece. Ama tünekte duramiyor. Düz yerde bile duramiyor. Yemesi içmesi normal. Sirkeyi bir süredir kullanıyorum. B vitamini probiyotik kullanıyorum. Portakal limon ve marul yediriyorum. A vitaminine bugün başlicam inşallah. Çok üzücü bir durum. Çok uzun zamandır bizimle birlikte. Resmen herşeyi bıraktım sadece bununla ilgileniyorum. İlginize teşekkür ederim

Peki ne sebeple oluyor bu hastalık? Bilen biri varsa yardımcı olabilir mi bizlere..

Evet hocam bu şekilde başladı benimkide. Gitgide kapandı. Ayağının tüm eklemlerinde var. Ve artık ayağını acamiyor. Kullanamıyor. Elimle tuttuğumda geri çekiyor sadece. Ama tünekte duramiyor. Düz yerde bile duramiyor. Yemesi içmesi normal. Sirkeyi bir süredir kullanıyorum. B vitamini probiyotik kullanıyorum. Portakal limon ve marul yediriyorum. A vitaminine bugün başlicam inşallah. Çok üzücü bir durum. Çok uzun zamandır bizimle birlikte. Resmen herşeyi bıraktım sadece bununla ilgileniyorum. İlginize teşekkür ederim
B vitamini portakal limon ve marulu vermeyi kesmenizi öneririm içlerinde protein olabilir ve gut hastası kuşa protein çok zararlı sadece yem a vitamini ve günlük bir damla elma sirkesi öneririm ağrı için terramycın sürmenizi önerebilirim bide bolca ilgilenin kendisinden vazgeçildiği mı falan zannetmesin inşallah sizin kuşunuzda atlatır.

Verdiğiniz meyve sebzelerde protein yok. Verebilirsiniz vitamin sağlar. Protein içeren şeyleri araştırın onları vermeyin örneğin yumurta maması vs. Gut hastalığında a vitamini oldukça önemli. Havuçta da mevcut. Veterinere gitmenizi de öneririm elbette ki.

Tamam ustam sağolun. Zaten protein miktarı az olan şeyleri araştırıp veriyorum şu an için. Keyfi yerinde gibi ama çok uyuyor. Kafasını yere koyup öyle uyuyor. Şu an tek sıkıntımız yerde olduğu için ayakları biraz ayrılmış sanki. Bunun içinde kaymaması için altına ayağının takılmayacağı bir bez serdim. A vitamini de vermeye başladım. Bakalım Allahtan ümit kesilmez. Teşekkür ediyorum. Başka önerisi bilgisi olan varsa tecrübelerinizden faydalanmak isterim

Geri