Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu ayak kızarıklığı

• Konbuyu başlatan Muhsin KARA
  • Başlangıç tarihi
M

Muhsin KARA

Guest
Merhaba,

Yaklaşık 6 aylık olarak tahmin ettiğim muhabbet kuşumun ayağında hafiften bir kızarma var bunun nedeni ne olabilir. Mantar veya başka bir hastalığın başlangıcı olmasından endişe ettiğim için soruyorum bilenler yardım ederse sevinirim

Ayrıca kafeste herhangibir plastik obje yok tüneyebileceği hepsi tahta(yemlik ve suluk hariç)
buda resmi

Moderatör tarafında düzenlendi:
MANTAR

Belirtileri, kuşlar bitliymiş gibi tiftiklenirler, tüylerde dökülme olur, vücudundaki kellikler ve görünen yerlerde, kızarıklıklar, pullanma gözükür ve bulaşıcıdır.

NİZORAL ŞAMPUAN : Şampuan köpürtülerek suluklar, mamalıklar, yemlikler ve kafesin her köşesi yıkanır.

NİZORAL TABLET : 1 litre suya 1 tane hap atılır. 7 gün devamlı verilir. Her gün içme suyuna, taze olarak karıştırılır. Eczacının hazırladığı aşağıdaki solüsyon, açıkça gözüken kızartıların, beneklerin, pullanmaların üzerine pamuklu çubuk vasıtası ile 7 gün haricen sürülür. İyot solüsyonu 100cc olarak hazırlanacak, içine 50cc su ve 2 tablet Rabenzole atılıp, karıştırılacak ve pamuklu çubukla sürülecek.

Merhaba,

Yaklaşık 6 aylık olarak tahmin ettiğim muhabbet kuşumun ayağında hafiften bir kızarma var bunun nedeni ne olabilir. Mantar veya başka bir hastalığın başlangıcı olmasından endişe ettiğim için soruyorum bilenler yardım ederse sevinirim

Ayrıca kafeste herhangibir plastik obje yok tüneyebileceği hepsi tahta(yemlik ve suluk hariç)
buda resmi

Nasıl oldu bunun gibi bi şey kendi kuşumda da gördüm iki ayağında da var geçici midir

Ya ipek hanim o kadar benziyor ki durumlar gerçekten benim kuşum aynı sizin gibi işte yanlış veterinerler sacma sapan teşhisler koydu bir suru gereksiz ilac kullandık mantar dediler kuruma dediler parazit dediler biz de çaresiz kaldik bastik ilacı bazen cok kotu oldu veterinere koşa koşa gittik serumlar yedi igneler yedi mide koruyucular içti sonra bi kuş yetiştirici tanıdığımız koksidiyoz dedi onun tedavisini yaptiik bakteri de vardi flagyl ve bactrim icince dışkıları baya toplamıştı sonra yine bozuldu şimdi karaciger ve böbrekteki ilac artiklarini temizleyen ek bir sey kullaniyorum keyfi cok iyi ama dışkı ları cok.kotu dediginiz gibi sirf su yapiyo resmen 3 gun sonra da mineral vitamine başlayacağim dyzme demissiniz onu 1 aydir kullandik her gün fazla bile verdik bi işe yaramadı aspur denedim yemedi sevmedi

Yani o kadar ayni ki durumlari ishal olan kuslar cok dayanamiyor sanirim ilac gecmisi olan kuşlarda metabolizma değişiyor ve duzeltemiyoruz yani umarim.ciddi bir sorun çıkarmaz bize:(( dışkı fotoğraflarıni atar misiniz acaba bi de yoğurt suyunu nasil uyguladiniz

Geri