Karadeniz Pet

muhabbet kuşu ayak toplamama hakkında soru

• Konbuyu başlatan abdullah doğan
  • Başlangıç tarihi
A

abdullah doğan

Guest
merhaba,

muhabbet kuşum da herhangi bi olumsuz durum olmamakla birlikte ayağını toplamadığını gözlemledim?

acaba bu bir sorunun veya rahatsızlığın göstergesi midir?

not: kuşta herhangi bir durgunluk, yeme-içme sorunu, tüylerinde kabarma, hastalık göstergesi v.b. hiçbirşey yok.

saygılarımla,

Konuyu acar misiniz anlamadim. Uyurken bir ayagini kaldirmasindan bahsediyorsaniz sikinti yok.

Konuyu acar misiniz anlamadim. Uyurken bir ayagini kaldirmasindan bahsediyorsaniz sikinti yok.

yani sağlıklı bir kuşun dinlenirken veya uyurken bir ayağını toplaması gerektiğini okumuştum. bizim kuşu gözlemleyince toplamadığını gördüm bu sebeple yazmak istedim.

dediğim gibi bunun dışında olumsuz hiçbirşey yok.

saygılar,

Zaman zaman topluyorlar gozlemledigim kadariyla. Kusu yeni aldiysaniz toplamamasi normal.

Son düzenleme:
merhaba,

muhabbet kuşum da herhangi bi olumsuz durum olmamakla birlikte ayağını toplamadığını gözlemledim?

acaba bu bir sorunun veya rahatsızlığın göstergesi midir?

not: kuşta herhangi bir durgunluk, yeme-içme sorunu, tüylerinde kabarma, hastalık göstergesi v.b. hiçbirşey yok.

saygılarımla,

uyurken tek ayak üstünde durmamasından bahsediyorsanız benim ufaklık 2 farklı şekilde uyuyor
1.si tek ayak tünekte düz bir şekilde
2.si 2 ayak tünekte kafayı kanatlarının altına gömerek

İlk başlarda tek ayak üzerinde uyumazdı hep tedirgin uyurdu kafa arkada en ufak bi seste hemen kafayı kanatların altından çıkartır oraya buraya kaçardı ama yaklaşık 1 ay sonra fark ettim ki kuşumun güvenini iyice kazanmışım top patlasa bile tek ayak üstünde istifini bozmadan uyumaya devam ediyor

Geri