Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu ayaktaki sorun - Yardım

guvencdikmen

Yeni Üye
Merhabalar.
Dün gece talihsiz bir olay yaşadım gece yanlışlıkla muhabbet kuşu kafesine çarptım yere düştü yan olarak sonra kaldırdım baktım bişey yok yattım.
Sabah kalktığımda kuşun ayağının üstüne basamamasını gördüm.
Ayrıca geçen yılda diğer ayağı tırnak sorunu yüzünden veterinere götürmüştüm tırnakları çıkmadı bir daha.
Suyunun içine şimdi aspirin ve avıastım antibakteriyel attım yararı olurmu.
Ayağında burkulmamı var yoksa çıktımı kırıldımı hiç bilgim yok.
Önerilerinizi beklyorum

http://i.hizliresim.com/MpYMjk.jpg

http://i.hizliresim.com/XkWz50.jpg

http://i.hizliresim.com/m6l9nY.jpg

gecmis olsun. kusunuzun problemini bilmeden elinizde olan ilaclari kullanmayin bence. aviastim solunum icin kullaniliyo. ama sizin kusun problemi soylediginiz kadariyla ayagiyla ilgili. imkaniniz varsa goturun veterinere mutlaka. kus cok keyifsiz geldi bana. emin olmamakla birlikte ayaklarinda mantar olabilir. derisi saglikli deGil gibi. tirnaklari da o yuzden dusmus olabilir onceden. ayAklarina vazelin ya da mantar kremi alin eczaneden surun. parmaginiza tuTunuyor mu kus. iki ayagiyla tutunabiliyor ama tutunmamayi tercih ediyorsa incitmis olabilir. kirik olsa pek tutunamaz diye dusunuyorum. incitmisse eger cok ucurmayin biraz takilsin kafeste toparlayana kadar. suyuna elma sirkesi damlatin. beslenmesine dikkat edin. sicak ortamda dursun. tunekleri degistirin, tahta tunek kullanin. plastik zararli ayaklari icin. ustalar daha yardimci olur size. gecmis olsun

Dediğiniz gibi elimi uzattım dıger ayagını kaldıramıyor parmakları hiç hareket etmiyor suyun ıcıne elma sırkesı koydum ve ayagına vazelın surdum devamlı basını arkasına alıp gömüyor ve titriyor

:( hic hareket ettiremiyorsa daha ciddi bisey olabilir kirik gibi. veterinere goturun yarin bence. kirik falan varsa eger sizin yapabileceginiz pek bi mudahale yok. ellerim ve gozlerim cok hassas derseniz hafiif dokunarak ya da gozlemle falan belki kirik var mi yok mu anlarsiniz ama ne kadar saglikli olur bilemeyiz. film cekilmesi gerek kirik icin. sonra gereken yeri kucuk bi atelle sabitler veteriner. ucurmaya calismayin, cok rahatsiz etmeyin bu aksam. yarin veteriner. buyuk sehirdeyseniz isiniz daha kolay veteriner konusunda. insallah gerek kalmaz yarin ayagina basar ama uzman birinin gormesi gerekiyo gibi geldi bana. cok gecmis olsun. durumunu bildirirsiniz burdan bize.

Son düzenleme:
:( hic hareket ettiremiyorsa daha ciddi bisey olabilir kirik gibi. veterinere goturun yarin bence. kirik falan varsa eger sizin yapabileceginiz pek bi mudahale yok. ellerim ve gozlerim cok hassas derseniz hafiif dokunarak ya da gozlemle falan belki kirik var mi yok mu anlarsiniz ama ne kadar saglikli olur bilemeyiz. film cekilmesi gerek kirik icin. sonra gereken yeri kucuk bi atelle sabitler veteriner. ucurmaya calismayin, cok rahatsiz etmeyin bu aksam. yarin veteriner. buyuk sehirdeyseniz isiniz daha kolay veteriner konusunda. insallah gerek kalmaz yarin ayagina basar ama uzman birinin gormesi gerekiyo gibi geldi bana. cok gecmis olsun. durumunu bildirirsiniz burdan bize.

Hocam tunekleri aldim tabana gazete serdim. Yemlik ve suyuda tabana koydum rahat olmasi icin dogru bor secimmi sizce

Hocam tunekleri aldim tabana gazete serdim. Yemlik ve suyuda tabana koydum rahat olmasi icin dogru bor secimmi sizce

kafeste izgara yok yazdiklariniza gore. oyleyse gazete yerine a4 kagit ya da kagit havlu serin. gazete saglikli degil murekkepten dolayi.

Son düzenleme:
İncitmiş gibi görünüyor.

Tünekleri almayın kuş nerde tüneyecek.

Kırık kontrolü için parmağınıza alın biraz olsun kavruyorsa eğer sorun olmaz.

Geri