Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu belgeselinden İzleyin Keratalarınızı :)

• Konbuyu başlatan Berkan ERKAN
  • Başlangıç tarihi
B

Berkan ERKAN

Guest
Muhabbet kuşu belgeselinden İzleyin Keratalarınızı :)

Selamlar Arkadaşlar

Belki bir çoğunuz görmüştür fakat görmeyenler için...

Elinizdeki Muhabbet kuşlerinin kıymetini bilin. Ne kadar akıllı oldukları Kara ŞahinLerLe alay etmelerinden belli kerataların :))

Kenan ışığın seslendirmesiyle;

03:56. dk da Muhabbet kuşları kuşlar aleminin en seri manevralarını gerçekleştiriyor
04:07. dk da "O kadar çeviklerki saldırı aralarında bile su içmeyi beceriyorlar"

İyi seyirler...

[YOUTUBE]Fz_6n9QfAlU[/YOUTUBE]

Teşekkürler paylaşım, tuncel kurtiz'in yorumu bu video ya elmalı turta gibi giderdi.

Evde beslediğimiz bu narin kuşların böyle doğal ortamda avcı kuşlara sergileyebildikleri yetenekleri görmüş oldum. İlk izlediğimde böyle birşey beklemiyordum .))

Evde beslediğimiz bu narin kuşların böyle doğal ortamda avcı kuşlara sergileyebildikleri yetenekleri görmüş oldum. İlk izlediğimde böyle birşey beklemiyordum .))

Velhasıl dikkatimi çeken birşey var, doğada bu kadar uçabilirken,evde 2-3 kere uçup nefes nefese kalan kuşlar ne iş.?

içim açıldı :D bu kadar çok muhabbet kuşu görünce bi değişik oldum..

paylaşım için teşekkürlker ne kadar güzeller yaa

Velhasıl dikkatimi çeken birşey var, doğada bu kadar uçabilirken,evde 2-3 kere uçup nefes nefese kalan kuşlar ne iş.?

Bende izlerken onu düşünmüştüm evde 2 tur atıyorlar nefes nefese kalıyorlar. Galiba evcil olanlar evrim geçirmiş ve tembel olmuşlar... :)

Gerçekten öyle nefes nefese kalıyorlar. Bence biz insanların suçu bu kuşlar kafes kuşu filan değil özgürlükleri kısıtlandıkları için oyunculuk filan yapıp başka çıkış yolu bulamadıklarından eğlenceliler. Hem eğleniyorlar hem eğlendiriyorlar Pozitif varlıklar işte.. hayata bizim gibi küsmüyorlar .))

Lakin ilk beslediğim muhabbet kuşlarını sürekli saldığımdan ilk uçusları dediğin gibi 3 tur atıp nefes nefeseler ama sürekli çıkarırsan serbest kalırsa bu sefer kanatları açılmaya başliyor hatta uçmak hoşlarına gidiyor ve daha fazla kesilmeden uçabiliyorlar. Dışarı alıştığından 2 gün çıkarmassam kafes içinde kanatlanıp uçmayı deniyor sürekli ayakları tünekte olmasına rağmen sıkıca tutup gerçekten 10-15 sn veya daha fazla durmadan kanat çırptını bilirim

Kıssadan İlk muhabbet kuşu evcilleştirme girişimleri 1850'lere dayandığına göre Bu kadar süredir kafeste gelişimlerini sürdürdüklerinden nefes nefese kalmaları normaldir sanırım

Gerçekten öyle nefes nefese kalıyorlar. Bence biz insanların suçu bu kuşlar kafes kuşu filan değil özgürlükleri kısıtlandıkları için oyunculuk filan yapıp başka çıkış yolu bulamadıklarından eğlenceliler. Hem eğleniyorlar hem eğlendiriyorlar Pozitif varlıklar işte.. hayata bizim gibi küsmüyorlar .))

Lakin ilk beslediğim muhabbet kuşlarını sürekli saldığımdan ilk uçusları dediğin gibi 3 tur atıp nefes nefeseler ama sürekli çıkarırsan serbest kalırsa bu sefer kanatları açılmaya başliyor hatta uçmak hoşlarına gidiyor ve daha fazla kesilmeden uçabiliyorlar. Dışarı alıştığından 2 gün çıkarmassam kafes içinde kanatlanıp uçmayı deniyor sürekli ayakları tünekte olmasına rağmen sıkıca tutup gerçekten 10-15 sn veya daha fazla durmadan kanat çırptını bilirim

Kıssadan İlk muhabbet kuşu evcilleştirme girişimleri 1850'lere dayandığına göre Bu kadar süredir kafeste gelişimlerini sürdürdüklerinden nefes nefese kalmaları normaldir sanırım

Hoca ben forumlarda fazla polemiğe girmeyi sevmem , yüzyüze çayla kahveyle 10 numara sohbetini yaparım. bu sözlerini ben yazacaktım polemik çıkmasın diye es geçtim, aslında doğanında bir nevi suçlusu biziz. bu kuşları yakalayıp ordan oraya ithal ediyoruz. ve evlere ocaklara gelip dar alanda hayatlarını sürdürüyorlar. göz görüyor zaten videoda ne güzel ordan oraya kaçıyorlar istedikleri gibi yaşıyorlar. öylesimi daha iyi yoksa böylesimi. ama insanoğluyuz işte kendimizi tatmin ediyoruz. ne kadar iyi bakılsada evlerde doğa gibi olamaz.

Hoca ben forumlarda fazla polemiğe girmeyi sevmem , yüzyüze çayla kahveyle 10 numara sohbetini yaparım. bu sözlerini ben yazacaktım polemik çıkmasın diye es geçtim, aslında doğanında bir nevi suçlusu biziz. bu kuşları yakalayıp ordan oraya ithal ediyoruz. ve evlere ocaklara gelip dar alanda hayatlarını sürdürüyorlar. göz görüyor zaten videoda ne güzel ordan oraya kaçıyorlar istedikleri gibi yaşıyorlar. öylesimi daha iyi yoksa böylesimi. ama insanoğluyuz işte kendimizi tatmin ediyoruz. ne kadar iyi bakılsada evlerde doğa gibi olamaz.

Haklısın ezel polemiğe girmeyelim :)
Ben biraz forum kıtıyım yeni keşfettim Bir önceki sorucevap yazımda biraz hollanda muhabbetleri hakkında bilgi almak istemiştim tek yavru beslemek niyetindeyim ve bu forumu interneti kurcalarken keşfettim. Daha önce forum kullanmadığımdan cümleleri çok uzatıyorum sanırım .) kusruma bakmayın artık

Ben biraz forum kıtıyım yeni keşfettim Bir önceki sorucevap yazımda biraz hollanda muhabbetleri hakkında bilgi almak istemiştim tek yavru beslemek niyetindeyim ve bu forumu interneti kurcalarken keşfettim. Daha önce forum kullanmadığımdan cümleleri çok uzatıyorum sanırım .) kusruma bakmayın artık

Yok efendim ne kusuru, bu forum herşey üzerine kurulu. dostluk,sohbet,hobi. vs vs . hoşgeldiniz forumumuza.

Ben biraz forum kıtıyım(sitedeki kullanımda menülerde şu şudur diye kavramış değilim ilk tecrübe ediyorum) yeni keşfettim Bir önceki sorucevap yazımda biraz hollanda muhabbetleri hakkında bilgi almak istemiştim tek yavru beslemek niyetindeyim ve bu forumu interneti kurcalarken keşfettim. Daha önce forum kullanmadığımdan cümleleri çok uzatıyorum sanırım .) kusruma bakmayın artık

bunlar doğa şartlarına alışmış bizimkiler odada 2-3 tur zor atıyolar :)

bunların bakışlarında bile mücadele var , çok değişikler.

bunların bakışlarında bile mücadele var , çok değişikler.

Çok tecrübeli değilim muhabbet kuşları üzerine. Şuana kadar 5 kuş farklı zamanlarda beslemişliğim var sadece tek olarak besledim genelde..

Gözlemlediğim kadarıyla Sürekli tetikte olma halleri var tedirginlik, ürkeklik ve ani reflekse heran hareket etmeye(Kaç kurtul :) ) meyilliler genlerinden geliyor
Tabi bu Ne kadar alıştırsakta kuşun karekterine göre bu tepkiler birinde azken diğerinde fazla olabiliyor veya sizinle olan ilgi alakasına görede rahat hissedip hissetmemesine görede değişiyor

orjinal muhabbet kuşu yeşil olur diyorlardı geçekten bunların hepsi yeşil..

Çok tecrübeli değilim muhabbet kuşları üzerine. Şuana kadar 5 kuş farklı zamanlarda beslemişliğim var sadece tek olarak besledim genelde..

Gözlemlediğim kadarıyla Sürekli tetikte olma halleri var tedirginlik, ürkeklik ve ani reflekse heran hareket etmeye(Kaç kurtul :) ) meyilliler genlerinden geliyor
Tabi bu Ne kadar alıştırsakta kuşun karekterine göre bu tepkiler birinde azken diğerinde fazla olabiliyor veya sizinle olan ilgi alakasına görede rahat hissedip hissetmemesine görede değişiyor

evet sürekli tetikteler, hatta dikkat ederseniz göz kapakları bir miktar saydam, bunun da düşmanlarını her an görebilmeleri için olduğunu duymuştum. bide bakış açıları çok daha geniş yani sağdan ve soldan nerdeyse arkaya kadar görebiliyorlar. bu belgeselde bunlar anlatılıyor mu dikkkat etmedim ama belki anlatılmıştır :)

orjinal muhabbet kuşu yeşil olur diyorlardı geçekten bunların hepsi yeşil..

Şimdiye kadar beslediğim kuşlar yerli ve yeşil orjinal renklerdeydi hala daha hoşuma gidiyor diğer renkleri pek benimsiyemedim nedendir bilmem

İşin kötü yanı şuan bi süreden sonra kuş beslemek niyetindeyim fakat Ailem Bu Seferki Yeşil olmasında diyor :)

aynı durum benim başıma da geldi. 2 kere yeşil aldım ve hala yeşil var. benim ailem de farklı renk istemişti..

Geri