Karadeniz Pet

muhabbet kuşu beyaz dışkı

Geçmiş olsun soğukdan olabilir.

bilmiyorum cem bildiğim tek şey korkuyorum :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:38 -->-> Daha önceki mesaj 23:44 --

Baska cevap veren yok mu bilen yok mu ne yapmam gerek

benim sultanımdada vardı antibiyotik tedavisi ile atlatmıştık.

Abla dün bana yollamış olduğun altta ki fotoda kafeste bir sürü yiyecek vs. asılı onların hepsini çıkart. Ayrıca dişide ki bu tüylerini kabartma durumu vs. içinde sana büyük ihtimalle üşütmüş olabileceğini söylemiştim fakat sen sürekli öyle yaptığını söylemiştin. Bence dişi ciddi anlamda rahatsız ama yinede sen öyle diyorsan birşey diyemiycem tabii. Bence Bursa'da üreticilerimiz varsa veya herhangi bir petshop'a götür göster kuşu onlar yakından görüp daha detaylı inceleme fırsatı bulacaklarından kesin bir cevap almış olursun.

Benim görüşüm soğuktan abla.. + olarak şunuda söyleyeyim tam emin olmak adına 4-5 uzman isme daha sordum onlarında görüşü benimle aynıydı :) Hatta 2-3 uzman abimizin de kümeslerinde böyle beyaz dışkı bırakan mubişleri varmış ve yıllardır aynı durum tekrarlıyormuş ne yavru almada nede başka birşeyde hiçbir sıkıntı yaratmamışlar :)

Ayrıca yuvalığa ÇAM TALAŞI koy abla.. Pet Shop'lar da felan bulunmaz bu talaş.. Bunu gidip kerestecilerden temin etmeniz gerekmekte.. Herkes yuvalığına ÇAM TALAŞI koysun ;)

1525322_10151938826698020_1484356960_n.jpg

Ayrıca eğer kuşlarınız su tüketmede sıkıntı yaşıyorsa altta ki resimde yer alan damlatma çubuklarıyla kuşlarınızın ağzına su damlatın. İlla ki alttaki damlatma çubuğu olacak diye birşey şart değil. Bu tarz damlatma çubuklarının hepsi olabilir.

damlal%C4%B1k_damlal%C4%B1k_kapakl%C4%B1.jpg

Çam talaşının ne özelliği var diğer talaşlardan yada kuş kumundan?

Çam talasinin ne özelliği var birde tamam cikartirim ablacim eve gidince

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:18 -->-> Daha önceki mesaj 12:17 --

Antibiyotik verilir mi kusa bu durumdaki bide hangi antibiyotigi verelim hayvancagiz kotu olmasin

Çam talaşının ne özelliği var diğer talaşlardan yada kuş kumundan?

Çam talasinin ne özelliği var birde tamam cikartirim ablacim eve gidince

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:18 -->-> Daha önceki mesaj 12:17 --

Antibiyotik verilir mi kusa bu durumdaki bide hangi antibiyotigi verelim hayvancagiz kotu olmasin

Kuşların doğal ortamında çam bol olduğu için ve çama bit gelmediği için :) Bu arada önemli bir bilgi daha vermiş olayım. Muhabbet kuşların anavatanı olan Avustralya'da doğal ortamlarında çam ağaçları bol olduğundan bu bölgede yaşayan kuşların tamamında kesinlikle ama kesinlikle solunum yolu rahatsızlığı bulunmamaktadır. Çam ağaçları yüzünden :) Hatta ve hatta yurtdışında ki muhabbet kuşu besleyen hobicilerin çoğunun evinde çam ağacı bulunmaktadır. Aynı şekilde yurtdışı üreticilerinde.

Abla antibiyotik olarak;

Baytril %10 kullan.. Enjeksiyonluk Çözelti olanından.. 1 Litre suya 1cc.. 7 gün boyunca ver ve hergün ilaçlı suyu tazele..

Bisey olmaz dimi ablacim yumurta var ya bide cok su icen bi kus degil ne kadardir ilac

ilaç fiyat olaraksa veterinerin insafına kaldınız . enj. bi ilaç oldugundan enjektore çekıp wercek

Bisey olmaz dimi ablacim yumurta var ya bide cok su icen bi kus degil ne kadardir ilac

Merak etme bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum abla..

Suyu dediğim şekilde yapmanda fayda var..

Ayrıca ilaç fiyatı konusunda pek fikrim yok senide yanlış yönlendirmiş olmak istemem.. En iyisi tarım ilaçları satan bir yer bulabilirsen gidip bizzat fiyat konusunda bilgi al abla.. Pek pahalı birşey olacağını sanmıyorum açıkçası.. Ama alırken dikkat et Baytril %10 Enjeksiyon Çözelti olması gerekiyor..

Yada ilacı üreten firma olan BAYER firmasıyla bu linke tıklayıp iletişime geçip bilgi alacaksın abla.. http://www.bayer.com.tr/ebbsc/cms/tr/contact.html
Belki ellerinde vardır ve satış yapıyorlardır buradanda alabilirsin..

Alacağın ilaç bu abla..
5692_buyuk.jpg

Kuşların doğal ortamında çam bol olduğu için ve çama bit gelmediği için :) Bu arada önemli bir bilgi daha vermiş olayım. Muhabbet kuşların anavatanı olan Avustralya'da doğal ortamlarında çam ağaçları bol olduğundan bu bölgede yaşayan kuşların tamamında kesinlikle ama kesinlikle solunum yolu rahatsızlığı bulunmamaktadır. Çam ağaçları yüzünden :) Hatta ve hatta yurtdışında ki muhabbet kuşu besleyen hobicilerin çoğunun evinde çam ağacı bulunmaktadır. Aynı şekilde yurtdışı üreticilerinde.

Abla antibiyotik olarak;

Baytril %10 kullan.. Enjeksiyonluk Çözelti olanından.. 1 Litre suya 1cc.. 7 gün boyunca ver ve hergün ilaçlı suyu tazele..

Çam yağı kullansak yuvalıklarında kafeslerinde kokusu çok kuvvetli?

bu tarz firmalar kendi satmyor dye biliyorum. başka firmalara satıp ordan dagıtım oluyor dye biliyorum . bizim klinige başka firma getiriyor mesela ve satın alabılmek icin ilaç bulundurma ve satma ruhsatı istyorlar ancak veterinerden rica edin verır gelıs fyatına hatta bu ilaç fazla bile bence bi enjektore ceker oyle alırsınız... ama firmayla yinede gorusun bi istisna yaparlar belki...

Geri