petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet Kuşu Çifleştirme

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve burakx61 tarafından 17 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. burakx61

burakx61 Guest

Merhaba yerli bir 13 aylık bir muhabbet kuşum var kızgınlık döneminde suan ona uygun eş için kendisine eş secme imkanı sunuyorum salmaya yakınımdaki kuş dükkanlarındaki kafese atıcam eş secmesi için Kuşun burun tarafı kahverengi olması yani dişininde kızgın olması gerekiyormuş onun için öyle alıcam. 2 side kızgın olması avantajmıdır yani hemen çifleşmeleri yumurta yabmalarını istiyorum 2si kızgın durumdayken hemen çifleşip yumurta yabarlarmı bilgili arkadaşlardan cevap bekliyorum :rolleyes:

2. meta01903

meta01903 Guest

yaşları uygun olursa yerlerine alışırlarsa olur

3. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Es tutup disi yuvaya ve yeni ortama alisirsa kuvvetle muhtemel.

#3 KORDON, 17 Ağustos 2014
    Son düzenleme: 17 Ağustos 2014
  4. Muzaffer SEVİM

Beğenileri:
    0
    Cere rengine pek takılmayın bazılarında kahverengi olmasada kuş kızgın oluyor.
    Cinsiyle alakalı bir durum.Yumurtlamaları için tabiiki ikisininde kızgın olması gerek.

5. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    Eğer kuşlar eşse çere rengi mesele olmuyor. Şu an gagası beyaz olan 4 çiftimde yavru-yumurta var. Kızgınlık çere renginin kahve rengi olması ilk eşe atılan çiftler için önemli bir durumdur.

Sayfayı Paylaş