petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşu Çift (Jumbo) Problem

Konusu 'Muhabbet Kuşu Üretimi' forumundadır ve Aszir tarafından 4 Ekim 2016 başlatılmıştır.

1. Aszir

Aszir New Member

Beğenileri:
    0
    Herkese selam, foruma yeni katıldım geçtiğimiz ay büyük hevesle aldığım Show jumbo muhabbet kuşu çiftimin erkeğinin çok yaşlı olmasından şüpheleniyorum fotoğrafları üzerinden bana yardımcı olabilecek tecrübeli arkadaşların yardımlarını rica ediyorum. Ayrıca erkek kuş zaman zaman nefes alış-verişleri çok güçlü oluyor. Şu şekilde, Bi yan odadan duyabiliyorum nefes sesini diyebilirim, cikleme şeklinde ve kuyruğunu aşağı yukarı çok sallıyor. Dişi kuşa yaklaşıyor fakat dişi kuş ona karşı bi hamle, kaşıma vs.. de bulunduğu zaman erkek kuşum kaçıyor. Bütün bunların sebebi hakkında bilgi verirseniz çok teşekkür ederim. İyi forumlar.

Resimler;

20161004_154934.jpg20161004_154943.jpg20161004_154946.jpg

2. timesinfinity

timesinfinity Active Member

Beğenileri:
    49
    Üstadlar yorum yazacaktır zaten ama nacizane fikrim erkek bana çok yaşlı gelmedi ama eminim diyemem.Ama nefes alırken kuyruğun aşağı yukarı atması solunum yolu sıkıntısı çektiğini gösteriyor maalesef.Önce bunu tedavi etmek gerek.Hastayken çiftleşmez de zaten.Geçmiş olsun.İkisi de çok güzel kuş maşallah.

3. Aszir

Aszir New Member

Beğenileri:
    0
    +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

4. Yusuf

Yusuf Active Member

Beğenileri:
    89
    kuşlarda bilezik yokmu oradan yaşını anlayabilirsin dişide resmi büyütünce gördüm bileziği dişi kuş 2016 erkekteki bileziği göremedim ama göz irisine göre oda 2015 dir maximum ancak nefes dediğin gibiyse solunum rahatsızlığı vardır antibiyotik tedavisine başlaman gerekiyor

Aszir bunu beğendi.
  5. Doğukan Hazar

Doğukan Hazar Well-Known Member

Beğenileri:
    113
    Cok guzel kuslar vasif olarak masallah. Bilezikleri yoksa sikinti. Oyleyse Saticinin sakladigi bir sey var. Ama sanki diside bilezik varmis gibi. Bilezik varsa rengine gore dogum yilini ogrenebiliriz. Kolay gelsin

Aszir bunu beğendi.
  6. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    755
    Merhabalar;
    Öncelikle forumumuza hoş geldiniz. Fakat üzgünüm maalesef kuşunuz da ciddi solunum sıkıntısı var bir yan odada dahi duyacak kadar geldiğine göre ilerlemiş ve astım a dönüşmüş dahi olabilir. bu tür hastalıklar varken kuşun cins i ne olursa olsun yavru almak kuluçka geçirmesini beklemek nerede ise imkansız, Ayrıca diğer bir konuda eyer evde en az 3-5 çift kuşunuz yok ise zaten bu tür üst vasıf show jumbolardan yavru beklemek mucize beklemek gibi birşeydir. Bilginize

Aszir bunu beğendi.
  7. Aszir

Aszir New Member

Beğenileri:
    0
    Yorumlarınız için teşekkür ederim, dediğiniz gibi erkek kuşta bilezik yok, dişi kuşta var.. İlk başta sanırım ortamdan dolayı dişi kolay alışsa da erkek biraz yadırgadı. Şu an daha iyiler, yakınlık olarak. Erkek kuşta solunum sıkıntısı var gibi. Sürekli tetiklenen bişey yok ama uçmaları için kafesi açtığımdan dolayı zorlanmadır diye düşünüyorum.Kafesi açmayı bıraktım, içerde daha iyiler :). Durduk yere olan bi nefes nefese kalma olayı yok kuşta, belirtmek istedim ama yine de aviastım aldım deneyeceğim.

Sayfayı Paylaş