Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu çiftleşmesi (Video)

Öztürk Uğur

Meraklı Üye
Arkadaşlar selam,

Az önce çektim, sanki çifleşemiyorlar gibi, tünekten dolayı olabilir mi ? Tünekler yuvarlak, Elimde kare tünekler var çiftleşme tüneği onlarla değiştirsem olur mu ?

Not : Kamera sabit , kuşların yanına yaklaşmıyorum.

[YOUTUBE]watch?v=ujzO-TTJxrU[/YOUTUBE]

hocam gerekn cevabı üstadlar verecektir ama bence çiftleşiyorlar gibi.
Bu arada yuvalık ölçüleriniz nedir?

hocam gerekn cevabı üstadlar verecektir ama bence çiftleşiyorlar gibi.
Bu arada yuvalık ölçüleriniz nedir?

Ölçülerini şuan bilmiyorum ama, Hobipet'ten aldım gerçekten çok büyük ve sağlam, içinde yuva folluğuda mevcut.

v58vzA.jpg

dostum bilgi verdiğin için teşekkür ederim.

gereken cevabı ustadlar verecektir ama bence cifleşme olmamıs..
erkek kuyrugunu bır turlu dişi kusun altına ındırıp işi bitirememiş gibime geldi..
hayırlı üretimler..

Arkadaşım kafesin içerisinde çok fazla tünek var Kuşlar çiftleşirken yeterli alan yok kanat çırpacağı bir ortam yok.Ortadan tek bir tünek yeterlidir.Ayrıca ilk çıkışta çiftleşme olmuş.Çiftleşirler sıkıntı yapma.Ama o fazla tünekleri kaldır.

bence çiftleşme ilk saniyelerde olmuş gibi görünüyor zaten erkek'den çıkan sıvı olmuş ve dişi de vakum gibi almış ise sorun olmayacaktır...

Arkadaşım kafesin içerisinde çok fazla tünek var Kuşlar çiftleşirken yeterli alan yok kanat çırpacağı bir ortam yok.Ortadan tek bir tünek yeterlidir.Ayrıca ilk çıkışta çiftleşme olmuş.Çiftleşirler sıkıntı yapma.Ama o fazla tünekleri kaldır.

kare çiftleşme tünekleri var onlardan koysam sorun olur mu ?

Ben kare tünekleri önermiyorum.Çünkü kuşların ayakları kare tüneklere tam basmayacak ve kavramayacaktır.Ayakları yuvarlak tüneklere daha sağlam tutunduğu için daha iyi verim alırsınız.Özellikle tahta yuvarlak tünek öneriyorum.Karşıdan karşıya atın.

Geri