petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

muhabbet kuşu çiftleşmiyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Duranettin ERAYDIN tarafından 20 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Duranettin ERAYDIN

Muhabbet kuşlarım öpüşüyor,birbirinin tüylerini düzeltiyor yani eş tutmuş durumda.Alalı 1 ayı geçti.Vitamin mineral yuvalık vs. herşeyi hazır.
    Erkek istekli ama dişi yuvalığa girmiyor erkek kuş üstüne çıkmak istediğinde de kaçıyor.Dişi kuşun burun deliklerinin etrafı beyaz daha aşağısı açık mavi.
    ikiside 6,7 aylık sanırım.Dişiden biraz şüpheliyim ama ikiside erkek olsa böyle öpüşüp anlaşmazlar herhalde.Bu kuşlar nasıl yuvalığa girip yumurtlayacak bir kere bile girmediler yuvalığa bekliyoruz bakalım.

2. Onur TÜFEKCİ

Kuşların kaşımaları, öpüşmeleri çiftleşecekleri anlamına gelmez. Kuşlar anlattığınıza göre anlaşmışlar.6-7 aylık ise biraz daha zamanı olabilir. Kuşların kızışması gerekecektir. Yeminize çok olmamakla birlikte nijer tohumu ekleyebilirsiniz. Yada evde yapabileceğiniz sitede mevcut olan mama da yapabilirsiniz.

3. Duranettin ERAYDIN

Haşlanmış yumurtayı çok seviyorlar birkaç günde bir veriyorum.
    Yemine kızıştırıcı ve konuşturucu yemler karıştırdım.Ayrıca keçiboynuzu tozu ve bir tutam pul biberde yemine karıştırdım(çevreden duyduğuma göre).
    Arada yeşil nane de veriyorum ama fazla yemiyorlar en çok semizotuna bayılıyorlar.Erkek kuş daha istekli hareketli ve daha çok ötüyor.
    Keçiboynuzu,pul biber ve naneyi birkaçgündür veriyorum ve kuşlarda bir hareketlilik var belkide yanmadandır bilmiyorum ben sadece çiftleşmelerini hızlandırmak istiyorum yoksa bir zarar gelsin istemem.
    Şimdide haşlanmış yumurta ve yumurta kabuğu tozunu vereceğim ayrı bir kapta belki kalsiyum alırsa dişi kuş yumurtlar.
    Sitedeki mama tarifinede bakacağım teşekkürler

4. BydmR

BydmR New Member

Beğenileri:
    0
    Kuşlarını mamala

5. Gökhan YILDIZ

bu kuşların normal üreme yaşları 1 yaş civarıdır yanlız üretim hane gibi çok fazla kuşun olduğu ortamlarda 3-4 ve 5-6 aylıkken yumurtladıkları görülebilir sen onları yüksek bir yere as ve kendi hellerine bırak

6. Tunç ÇAĞATAY

Gerekenleri yapmışsın dişi kızışmamıştır daha bu kış yavru alırsın birak dişin kızışsın biraz

7. ArTemiS

ArTemiS Guest

Kuşları çok fazla rahatsız etmeyin ve kafesin yerini değiştirmeyin..

8. Murat KARAYILAN

Murat KARAYILAN Active Member

Beğenileri:
    0
    zaman içinde çiftleşecekdir

9. Duranettin ERAYDIN

Yuvalık tabanına bir miktar hazır satılan kömür içerikli kuş kumu serdim.
    Odun talaşı bit yapar deniyor,ufalanmış gazete parçaları mı sersem.

10. Dilek M. Dönmez

Benım kuslarımda aynı durumda bu durumda sunu dememız gerekıyor sabır cunku kızısmalarını beklemelıyız..

11. Duranettin ERAYDIN

teşekkürler.

#11 Duranettin ERAYDIN, 25 Ağustos 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 28 Ağustos 2013
  12. dila altan

Benim muhabbet kuslarimda opusuyor bir birlerini kasiyorlar tüylerini dişi yuvaya çok giriyor cikiyor ama ciftlesmiyorlar 2 gün ayirdim kuşlar ini dişiyi başka odaya koydum sonra yine attim erkeğin yanina çok otustuler öpüştüler o kadar çiftleşme diler 1seneyi gençti

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kusu opusmesi

,
  2. erkek muhabbet kuşum ciftlesmiyor

,
  3. muhabbet kuşları ciftlesmiyor

,
  4. kuslarim kizisiyor ciflesemiyor,
  5. muhabbet kuşlarım öpüşüyor ama çiftleşmiyor,
  6. dişi muhabbet kuşum çiftleşmiyor,
  7. dişi muhabbet kuşu neden çiftleşmez,