Karadeniz Pet

muhabbet kuşu çiftleşmiyor

• Konbuyu başlatan Duranettin ERAYDIN
  • Başlangıç tarihi
D

Duranettin ERAYDIN

Guest
Muhabbet kuşlarım öpüşüyor,birbirinin tüylerini düzeltiyor yani eş tutmuş durumda.Alalı 1 ayı geçti.Vitamin mineral yuvalık vs. herşeyi hazır.
Erkek istekli ama dişi yuvalığa girmiyor erkek kuş üstüne çıkmak istediğinde de kaçıyor.Dişi kuşun burun deliklerinin etrafı beyaz daha aşağısı açık mavi.
ikiside 6,7 aylık sanırım.Dişiden biraz şüpheliyim ama ikiside erkek olsa böyle öpüşüp anlaşmazlar herhalde.Bu kuşlar nasıl yuvalığa girip yumurtlayacak bir kere bile girmediler yuvalığa bekliyoruz bakalım.

Kuşların kaşımaları, öpüşmeleri çiftleşecekleri anlamına gelmez. Kuşlar anlattığınıza göre anlaşmışlar.6-7 aylık ise biraz daha zamanı olabilir. Kuşların kızışması gerekecektir. Yeminize çok olmamakla birlikte nijer tohumu ekleyebilirsiniz. Yada evde yapabileceğiniz sitede mevcut olan mama da yapabilirsiniz.

Haşlanmış yumurtayı çok seviyorlar birkaç günde bir veriyorum.
Yemine kızıştırıcı ve konuşturucu yemler karıştırdım.Ayrıca keçiboynuzu tozu ve bir tutam pul biberde yemine karıştırdım(çevreden duyduğuma göre).
Arada yeşil nane de veriyorum ama fazla yemiyorlar en çok semizotuna bayılıyorlar.Erkek kuş daha istekli hareketli ve daha çok ötüyor.
Keçiboynuzu,pul biber ve naneyi birkaçgündür veriyorum ve kuşlarda bir hareketlilik var belkide yanmadandır bilmiyorum ben sadece çiftleşmelerini hızlandırmak istiyorum yoksa bir zarar gelsin istemem.
Şimdide haşlanmış yumurta ve yumurta kabuğu tozunu vereceğim ayrı bir kapta belki kalsiyum alırsa dişi kuş yumurtlar.
Sitedeki mama tarifinede bakacağım teşekkürler

Kuşlarını mamala

bu kuşların normal üreme yaşları 1 yaş civarıdır yanlız üretim hane gibi çok fazla kuşun olduğu ortamlarda 3-4 ve 5-6 aylıkken yumurtladıkları görülebilir sen onları yüksek bir yere as ve kendi hellerine bırak

Haşlanmış yumurtayı çok seviyorlar birkaç günde bir veriyorum.
Yemine kızıştırıcı ve konuşturucu yemler karıştırdım.Ayrıca keçiboynuzu tozu ve bir tutam pul biberde yemine karıştırdım(çevreden duyduğuma göre).
Arada yeşil nane de veriyorum ama fazla yemiyorlar en çok semizotuna bayılıyorlar.Erkek kuş daha istekli hareketli ve daha çok ötüyor.
Keçiboynuzu,pul biber ve naneyi birkaçgündür veriyorum ve kuşlarda bir hareketlilik var belkide yanmadandır bilmiyorum ben sadece çiftleşmelerini hızlandırmak istiyorum yoksa bir zarar gelsin istemem.
Şimdide haşlanmış yumurta ve yumurta kabuğu tozunu vereceğim ayrı bir kapta belki kalsiyum alırsa dişi kuş yumurtlar.
Sitedeki mama tarifinede bakacağım teşekkürler

Gerekenleri yapmışsın dişi kızışmamıştır daha bu kış yavru alırsın birak dişin kızışsın biraz

Kuşları çok fazla rahatsız etmeyin ve kafesin yerini değiştirmeyin..

zaman içinde çiftleşecekdir

Yuvalık tabanına bir miktar hazır satılan kömür içerikli kuş kumu serdim.
Odun talaşı bit yapar deniyor,ufalanmış gazete parçaları mı sersem.

Benım kuslarımda aynı durumda bu durumda sunu dememız gerekıyor sabır cunku kızısmalarını beklemelıyız..

teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Benim muhabbet kuslarimda opusuyor bir birlerini kasiyorlar tüylerini dişi yuvaya çok giriyor cikiyor ama ciftlesmiyorlar 2 gün ayirdim kuşlar ini dişiyi başka odaya koydum sonra yine attim erkeğin yanina çok otustuler öpüştüler o kadar çiftleşme diler 1seneyi gençti

Geri