Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Cinsi - Cinsiyeti - Yaşı

guvencdikmen

Yeni Üye
Merhabalar Arkadaşlar aranıza yeni katılıyorum bi hatam olursa maruz görün lütfen..
Burdur'dan kuş aldım.
Satıcı kuşun daha küçük olduğunu ve cinsiyetinin erkek olduğunu söyledi..
Resim ekledim bi bakarsanız ve yorum yazarsanız çok makbule geçer.
Soru 1 (sizce) : yaş cinsi cinsiyeti
Soru 2 : Muhabbet kuşu kabuklu yemi çok rahat yiyor buna rağmen hiç uğraşmasın diye kabuksuz yem aldım fakat hiç yemiyor bunun nedenini çok merak ediyorum.
Soru 3 : Yaklaşık 15 gündür hergün sabah tam 8 de (abartmıyorum) aşırı ses çıkarıyor bu normalmidir.

Ekli dosyayı görüntüle 44

Ekli dosyayı görüntüle 45

Ekli dosyayı görüntüle 46

Ekli dosyayı görüntüle 47

Ekli dosyayı görüntüle 48

bana erkek gibi geldi fakat daha iyi bilen arkadaşlarımız cevaplayacaktır.
istersen Muhammet Çelik kardeşimizin yazısına da bakabilirsin

kuşunuz 2-3 aylık yavru bir erkek normal muhabbet kuşu yerliye benziyor ama biraz küçük cüsseli olanlardan hayırlısı olsun kabuksuz yem kesinlikle kullanmayın

hayırlı olsun cihan ustamınde dedigi gibi kuşunuz erkek yerli ve gercekten cok küçük cüsseli cihan ustamızın bana verdigi yavru yerli remen bunun 2 katı...

Kuşunuz yerli fakat küçük, pakistan ırkı da olabilir belki. Eğer gözü kırmızı değil ise -ki resimden belli olduğu kadarıyla siyah- tek renk diye tabir ettiğimiz kuşlardan. Gözü kırmızı olsaydı albino türünden diyebilirdik. 2-3 aylık erkek bir kuş. Cana yakın görünüyor.. Ayrıca kuşunuz tüye girmiş mevsimsel olarak, mama takviyesi vs. yapabilirsiniz. Vitamin de verin ve ishal belirtisi gördüğünüz anda ishal ilacı takviyesi yapın, patates haşlayın 4te 1ini verin, sıcak olmasın.

Değerli yorumlarınız ve gelecek yorumlar için şimdiden çok teşekkür ediyorum sizlere.
Mesajların ortalama cevaplarına geleyim isterseniz!
Siyah göz retinası var evet fakat bazen kırmızı göz retinası görüyorum bende çok şaşırdım tekrar tekrar baktım ve bir kaç gün arayla baktım bazen siyah bazen kırmızı çözemedim daha ama benim için farketmez benim en büyük destekçim ve arkadaşım o.
Elimden geldiğince en iyi şartlarda ve en iyi besinlerle beslenmesine önem gösteriyorum.
Yaklaşık 10 ay önce 2 yıldır baktığım Fox isimli kuşumu başkalarının sorumsuzluğu yüzünden kaçırdım. İnsallah yaşıyordur mevlamdan temennim bu, hatta 5 gün boyunca inanırmısınız o soğuk günlerde pencerem açık yattım. Çok acı verici birşey bu..
Fakat bir süre önce petshop ları gezdiğimde bu kuşu gördüm ve bu benim kuşum dedim sanki..
Nihayetinde aldım..
İnternetten benim başta sorduğum soruların cevaplarını az ve çok bulabilirdim..
Ama o alışılmış lafların dışında yaşamış sizlerin görüşleri benim için çok önemli..
Cevaplarınız için tekrar çok Teşekkür Ederim..
Kafesimde şu an temel ihtiyaç malzemeleri dışında hiç bir şey yok!
Alınacak bişey varmı şu evrede siz değerli üyelere bırakıyorum gelecek cevapları..?
Ve Yeni Fotograf Paylaşımım Bu arada Adı (Murat) : Anannem koydu adını :)

Ekli dosyayı görüntüle 49

Sizi anlıyorum, olsun artık yeni bir dostunuz var :)
Kafesinize başka zilli bir oyuncak alabilirsiniz canı sıkılmaması açısından. Suyuna vitamin takviyesi yapıyorsunuzdur. Kumu yok ise kum alın, önemli. ayrıyetten mama kabı alırsanız iyi olur ve tünekler ahşap olursa çok daha iyi olur :)

Bütün ustalarımıza öneriyorum bi' ben alamadım bu nasıl tezattır :)

Öncelikle ailemize hoşgeldiniz sefalar getirdiniz :)

MaşAllah kuşunuz çok güzel. Sormuş olduğunuz sorulara cevap almışsınız o yüzden sorularınıza yönelik bir yorum bırakmıyorum :)

Geri