Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Cinsiyet Belirleme [YAŞ BELİRLEME]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Beyaz kusa yakindan bakin acik mavi olan cerede burun deliklerinin etrafi yuvarlak gbi beyaz oldugundan disi siyorum cunku benim disi kusumda ayni acik mavi ve burun delikleri etrafi beyaz rica ederim

Ekli dosyalar

• IMG_20170515_184819.jpg
    IMG_20170515_184819.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 51
  • IMG_20170515_185003.jpg
    IMG_20170515_185003.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 47
Merhabalar 1 yaşında olan muhabbet kuşu mun cinsini ayırt edemiyorum . Yardımcı olur musunuz

Ekli dosyalar

• 20170514_230835.jpg
    20170514_230835.jpg
    967.2 KB · Görüntüleme: 46
Bu kuş tahmini kaç günlük

Ekli dosyalar

• Sarış.jpg
    Sarış.jpg
    2.2 KB · Görüntüleme: 42
DSC_0150.JPG
DSC_0150.JPG DSC_0151.JPG DSC_0143.JPG DSC_0150.JPG DSC_0151.JPG DSC_0143.JPG
KUŞLARIMI 5 AY ARA İLE ALDIM. İLK ÖNCE KOYU MAVİ OLANI EKİM KASIM GİBİ DAHA SONRA DA AÇIK MAVİ OLANI NİSAN DA ALDIM. AMA YAŞLARI VE CİNSLERİ HAKKINDA BİLGİM YOK. YARDIMCI OLUR MUSUNUZ?

arkadaşlar şubat ayında kızıma bu kuşu hediye ettiler, yaş cinsiyet ırkı nedir, konuşurmu, yabaniliğini ne zaman atacak bilgi verir misiniz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

parmağımı soktuğumda dokunduğumda konuyor fakat hiç omuz baş olaylarımız yok, aylardır uğraşıyorum olmuyor, başka arkadaşlarım kuşçulardan aldığı kuşlar sanki yıllardır onlarla yaşıyor gibi baş omuz ağzının içi rahat rahat takılıyorlar

bu kuşun cinsiyle ilgili bir durum var sanırım haklımıyım, çok aşırı yabani, çocukken beslemiştim mavi renkli bir dişim vardı hem konuşuyor hem de herşeyi yapıyorduk, bunla bir nebze ilerleme olmuyor sadece parmak

bc21a10a61ad6fb289354dd50ceb2b68.jpg

Kuşun mantar ve genç bi dişi kızışmış. Mantar kremi al tedavisi yap yanına eş al konuşmasını bekleme

Kuşun mantar ve genç bi dişi kızışmış. Mantar kremi al tedavisi yap yanına eş al konuşmasını bekleme

sürekli kaşınmasını tüy dökme dönemine vermiştim yanlış düşündüm demekki, peki kanatlarını açıp baktığımda iki kanatın ucunda kan gördüm, akmıyor ama kırmızı donmuş belli, açınca görünüyor sadece, aşırı kaşımaktanmıdır yoksa mantar heryerindemi bu hayvanın

IMG_6972.JPG
IMG_2176.JPG
merhabalar. muhabbet kuşum 5 yaşında, yanına eş alacağım ancak cinsiyetini bilmiyorum. yardımcı olur musunuz?

Kuşunuzda mantar var tedavi etmelisiniz gagasını kaybedebilir daha kötüsü ilerlerse ölecek kuşunuz lütfen hemen tedavisine başlayın.

dün tüm kafesi kaynar suyla ve ve sabunla dezenfekte ettim, tellerini sildim, yemlikleri ve suluğunu iyice yıkadım, mantar kremi aldım pet shoptan vazeline benziyor, elimi ısırsada önce oksijenli suyla ayaklarını ve gagasını kulak çubuğuyla sildim, sonra kremini sürdüm ayak ve gagasına. 3-4 gün sonra geçer dediler ne kadar doğru bilemedim, yanağının yanında sanki çubuk varmış gibi bişey var o damı mantar anlamadım. suyuna 8-10 damlada elma sirkesi koyuyorum günlük. kaşıntısı halen devam ediyor, yıkamamda gerekirmi , böyle tedaviye devam edimmi? 4 gün sonra fotosunu gönderirsem yine yorumlar mısınız? teşekkürler

dün tüm kafesi kaynar suyla ve ve sabunla dezenfekte ettim, tellerini sildim, yemlikleri ve suluğunu iyice yıkadım, mantar kremi aldım pet shoptan vazeline benziyor, elimi ısırsada önce oksijenli suyla ayaklarını ve gagasını kulak çubuğuyla sildim, sonra kremini sürdüm ayak ve gagasına. 3-4 gün sonra geçer dediler ne kadar doğru bilemedim, yanağının yanında sanki çubuk varmış gibi bişey var o damı mantar anlamadım. suyuna 8-10 damlada elma sirkesi koyuyorum günlük. kaşıntısı halen devam ediyor, yıkamamda gerekirmi , böyle tedaviye devam edimmi? 4 gün sonra fotosunu gönderirsem yine yorumlar mısınız? teşekkürler

Kuşun cinsiyle ilgili değil yabani olması,karakterleri farklı olabiliyor bazıları konuşuyor bazıları konuşmuyor,bazıları kolay eğitiliyor bazıları ne kadar uğraşsanızda olmuyor çoğunlukla yavruyken alındığında rahat eğitiliyorlar..sabun temizleyici ama dezenfektan olarak çamaşır suyu kullanılmalı,bol su ile durulanmalı..kuşu kendiniz yıkamayın,banyoluğu varsa takabilirsiniz..gagasında mantar var ama kuşta ayrıyeten dış parazit de olabilir siz fotoğrafı tekrar gönderin ustalar cevap verir inşallah

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri