Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Cinsiyet Belirleme [YAŞ BELİRLEME]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ekli dosyalar

• muhabbet-kusu-cinsiyet-ayrimi-resimli.jpg
    muhabbet-kusu-cinsiyet-ayrimi-resimli.jpg
    24.3 KB · Görüntüleme: 28
Ekli dosyayı görüntüle 12376 Ekli dosyayı görüntüle 12374 merhabalar. muhabbet kuşum 5 yaşında, yanına eş alacağım ancak cinsiyetini bilmiyorum. yardımcı olur musunuz?[/QUOTE
Ekli dosyayı görüntüle 12376 Ekli dosyayı görüntüle 12374 merhabalar. muhabbet kuşum 5 yaşında, yanına eş alacağım ancak cinsiyetini bilmiyorum. yardımcı olur musunuz?
yanlış yazdınız galiba 5 aylık erkek

hayır doğru yazdım. yaklaşık 4 yıl 6 aydır beraberiz:)

dün tüm kafesi kaynar suyla ve ve sabunla dezenfekte ettim, tellerini sildim, yemlikleri ve suluğunu iyice yıkadım, mantar kremi aldım pet shoptan vazeline benziyor, elimi ısırsada önce oksijenli suyla ayaklarını ve gagasını kulak çubuğuyla sildim, sonra kremini sürdüm ayak ve gagasına. 3-4 gün sonra geçer dediler ne kadar doğru bilemedim, yanağının yanında sanki çubuk varmış gibi bişey var o damı mantar anlamadım. suyuna 8-10 damlada elma sirkesi koyuyorum günlük. kaşıntısı halen devam ediyor, yıkamamda gerekirmi , böyle tedaviye devam edimmi? 4 gün sonra fotosunu gönderirsem yine yorumlar mısınız? teşekkürler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Evet mantardan dolayı gagasının yanında çubuk gibi olması mantar öyle yayılıyor, iç organlara da zarar veriyor tedavi edilmezse. Tedavi süresince kafesi özellikle tünekleri her gün yıkayın(tahta tünek kullanıyorsanız atın yenisini takın). 8-10 damla elma sirkesi çok yalnız. Dışkısında bir sorun var mı ? Bana veterinerin söylediği el yapımı elma sirkesi ya kendiniz yapacaksınız ya da aktardan alacaksınız katkısız olacak 2 damla suyuna katacaksınız dedi. Tavsiyem bu yönde. Siz banyosu varsa banyosuna ılık su koyup takın günlük kendisi isterse yıkansın, banyonuz yoksa bir kase içerisinde su koyabilirsiniz ihtiyacı varsa kendisi yıkanır. İlla temizlensin istiyorsanız da ılık suyun içerisine 2-3 damla (katkısız, doğal) elma sirkesi katıp temiz bir fıs fıs şişesine koyup en az 20 cm uzaktan 3-4 fıs sıkın kuşun üzerine gözlerine gelmeyecek şekilde bu su ile kendisi de yıkanır.

Evet mantardan dolayı gagasının yanında çubuk gibi olması mantar öyle yayılıyor, iç organlara da zarar veriyor tedavi edilmezse. Tedavi süresince kafesi özellikle tünekleri her gün yıkayın(tahta tünek kullanıyorsanız atın yenisini takın). 8-10 damla elma sirkesi çok yalnız. Dışkısında bir sorun var mı ? Bana veterinerin söylediği el yapımı elma sirkesi ya kendiniz yapacaksınız ya da aktardan alacaksınız katkısız olacak 2 damla suyuna katacaksınız dedi. Tavsiyem bu yönde. Siz banyosu varsa banyosuna ılık su koyup takın günlük kendisi isterse yıkansın, banyonuz yoksa bir kase içerisinde su koyabilirsiniz ihtiyacı varsa kendisi yıkanır. İlla temizlensin istiyorsanız da ılık suyun içerisine 2-3 damla (katkısız, doğal) elma sirkesi katıp temiz bir fıs fıs şişesine koyup en az 20 cm uzaktan 3-4 fıs sıkın kuşun üzerine gözlerine gelmeyecek şekilde bu su ile kendisi de yıkanır.

gagasının üstünden bugün mantar kremini sürerken bir kabuk parça koptu, sanırım mantar gagayı sarmış, krem mantarı öldürüp gagayı terk ediyor yavaşça, doğrumu anlıyorum, şuanki fotoğrafı bu, birde siz yorumlar mısınız?

fdb0a1a68a9d8e999731079ff42c1381.jpg

bu kuşumun cinsi ırkı cinsiyeti nedir arkadaşlar, kızışma zamanı gelmişmidir, eş alırsam ırk önemlimi , bide kuşum 6 aydır çok yabani dikkat etmeme rağmen, bu kuşa eş olarak çekoslavakmı önerirsiniz. şimdi eş alsam sorun olurmu
anadolu yakası maltepede önerebileceğiniz iyi bir üretici var mıdır

bu kuşumun cinsi ırkı cinsiyeti nedir arkadaşlar, kızışma zamanı gelmişmidir, eş alırsam ırk önemlimi , bide kuşum 6 aydır çok yabani dikkat etmeme rağmen, bu kuşa eş olarak çekoslavakmı önerirsiniz. şimdi eş alsam sorun olurmu
anadolu yakası maltepede önerebileceğiniz iyi bir üretici var mıdır

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi[/QU

Tamamen iyileşmiş olmasına çok sevindim. Dişi olduğu için biraz yabani olması normal dişi kuşlar daha yabani oluyor. Şuan kızışmamış ceresi kahverengi olunca eş istiyor demektir. Eş alırsanız erkeğin biraz daha büyük olması iyi olur. Diğer sorularınıza daha bilgili arkadaşlar cevap verecektir.

Bu kuslarin cinsiyetlerini öğrenebilir miyim. Bilen arkadaşlardan. Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• muhabbet kuşu 1.JPG
    muhabbet kuşu 1.JPG
    1.8 MB · Görüntüleme: 35
  • muhabbet kuşu 2.JPG
    muhabbet kuşu 2.JPG
    1.9 MB · Görüntüleme: 30
  • muhabbet kuşu 3.JPG
    muhabbet kuşu 3.JPG
    1.8 MB · Görüntüleme: 30
f0c33e2aa2f582c598f34278771731ec.jpg

Tam emin olamadim disimi erkekmi ???

arkadaslar bu kuslar kac aylik hangisi disi erkek bide

ARKADASLAR BU KUSLAR KAC AYLIK VE HANGISI DISI ERKEK

Ekli dosyalar

• 20170711_234644.jpg
    20170711_234644.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 41
kuşlarımın cinsiyetinden emin olamıyorum yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

• mun4.jpg
    mun4.jpg
    119.5 KB · Görüntüleme: 33
tabii

Ekli dosyalar

• mun6.jpg
    mun6.jpg
    116.9 KB · Görüntüleme: 35
  • mun7.jpg
    mun7.jpg
    121.2 KB · Görüntüleme: 31
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri