Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Cinsiyet Belirleme [YAŞ BELİRLEME]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Erkek :) cere üstünde neden sarı tüyler var acaba bunu merak ettim. @MeHeDe
Evet bende onu merak ettim de mama falan verdiyse ondan olabilir diye düşünüyorum yine de arkadaş yakın net bir fotoğraf atarsa bakalım

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Burun akıntısından grip gibiydi başını ters çevirip uyuyunca oraya bulaşıyor. veteriner antibiyotik başladı tedavi bitti daha iyi gibi çenesi açıldı ama genede nefes alıp vermesi çok stabil değil neşesi yerinde diye çok ses etmedim. Çok kötü olursa tekrar götüreceğim.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hımm bak şimdi sorun çözüldu geçmiş olsun

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Burun akıntısından grip gibiydi başını ters çevirip uyuyunca oraya bulaşıyor. veteriner antibiyotik başladı tedavi bitti daha iyi gibi çenesi açıldı ama genede nefes alıp vermesi çok stabil değil neşesi yerinde diye çok ses etmedim. Çok kötü olursa tekrar götüreceğim.

Tedavi gördüyse tamam, dışkısını gözlemleyin. Akıntıya bakın.

Tedavi gördüyse tamam, dışkısını gözlemleyin. Akıntıya bakın.
Dışkısı katılaştı iyice su gibiydi. Rengi baya iyileşti. Neşesinden de belli ama çok süper toplamadı bazan su gibi bazan katı kaka yapıyor. Çenesi uçması yerinde fakat nefesle kuyruk hareketi çok azalmadı gibi. Yem ve sıvı tüketmesinde problem yok. Hijyene çok dikkat ediyorum. Kafes iki günde herşeyiyle temizlenip geri takılıyor. Başka öneriniz varsa bilmek isterim. Bu arada Aspur veriyorum karışık olarak ...

Dışkısı katılaştı iyice su gibiydi. Rengi baya iyileşti. Neşesinden de belli ama çok süper toplamadı bazan su gibi bazan katı kaka yapıyor. Çenesi uçması yerinde fakat nefesle kuyruk hareketi çok azalmadı gibi. Yem ve sıvı tüketmesinde problem yok. Hijyene çok dikkat ediyorum. Kafes iki günde herşeyiyle temizlenip geri takılıyor. Başka öneriniz varsa bilmek isterim. Bu arada Aspur veriyorum karışık olarak ...

Kuyruk hareketi aşağı yukarı mı? Sulu kakaya şu öneriyi yapabilirim: yeşillik vermeyin dışkı sulandığı zaman ve haşlanmış patates yedirin iyi gelir.

Kuyruk hareketi aşağı yukarı mı? Sulu kakaya şu öneriyi yapabilirim: yeşillik vermeyin dışkı sulandığı zaman ve haşlanmış patates yedirin iyi gelir.
Kuyruk hareketi aşağı yukarı hareketliyken zaten belli olmuyor ama, dinlenme halindeyken görülüyor. Bu arada uzun olan tüy düştü ya kendi kopardı ya da çarptı bilemiyorum göremedim.

Kuyruk hareketi aşağı yukarı hareketliyken zaten belli olmuyor ama, dinlenme halindeyken görülüyor. Bu arada uzun olan tüy düştü ya kendi kopardı ya da çarptı bilemiyorum göremedim.

Ayrı başlık açıp videosunu yüklerseniz çok iyi olur.

Dostlar dişi mi erkek mi anlayamadım, dişinin yanına erkek diye aldım ama yavruluktan yeni çıkıyor, pek anlayamadım:

IMG_20180724_195350.jpg
IMG_20180724_195408.jpg

Bugun aldigim kusa 2 aylik dediler ama gozlerine ayrintili baktiginda halka gozukuyor sizce kac aylik tahminlerinizi alabilir miyim ?
20180914_164307.jpg
20180914_164332.jpg

Göz halkası yaş için belirleyici değildir. Bazılarında erken oluşurken bazılarında 8-10 ayda görülmeye başlayabilir

2d2310bce06baaf05535d71a7e0ebcc5.jpg
21ca784071ff80d6ed373c005ab59495.jpg
c77e585153978ead11411c51f81c1306.jpg

Yaş ve cinsiyet merak ediyorum. Ayrıca saç gibi tüyler çıkmış kafasında.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

1222a83fc6c9008d84e405c07b18b24d.png
fddf04dc405ad5208b0d8d0d17d50661.jpg

Hala anlayamadım kuşum erkek mi dişimi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri