Karadeniz Pet

muhabbet kuşu cinsiyet belirleme

kusuruma bakmayın nereye konu açacağımı bilemedim forum konularından biraz uzağım yanlış yere açtıysam söylerseniz sevinirim ve lütfen bana yardımcı olun :):)
v4GABD.jpg
Kuşlarımı eş olarak aldım ama cinsiyetlerinden tam emin olamıyorum sarı olanın gaga rengi açık pembe açık mavili diğerininki daha koyu mor gibi birde yaşları birbirine uyuyor mu yardımcı olur musunuz?
IMG-20160708-WA0002.jpg.jpeg IMG-20160708-WA0004.jpg.jpeg IMG-20160708-WA0003.jpg.jpeg IMG-20160708-WA0001.jpg.jpeg

ıkısınıde erkek gordum yasları uygunmu o konuda fıkrım yok

hormonal bozukluk olabılır yada kavga edebılırler denılıyor gercı ıkı erkek kusu beslemedım daha once bu arada yesıl kusun cınsıyetınden hala emın olamadım bı fotoda ceresı tamamen koyu duruyo bı fotoda ıse burun kenarları beyaz gerısı embe mor gozukuyo bakalım dıgerlerı ne dıyecek

Sarı olan kuşun bi fotosunu daha atar misini

Sarı olan dişi büyük iht tek fotosunu atarmısınız çere net gözüken. Diğer yeşil olan erkek

Kuşlarınızın ikisi de erkek gibi duruyor güle güle besleyin iki erkek aynı kafeste olmaz

erkek dıyorum hala ve son attıgınız fotograflar cok yanıltıcı gorenler dısı dıyecektır :)

Diger kuşla gagalarini opusuyomus gibi tokusturuyolar aslında ikiside erkek olsa böyle bi durum olur mu birbirlerinin tüylerini temizliyolar falan
olabilir . ve sarı kuş tekrar baktığımda bana da erkek gibi geldi 10 - 15 gün sonra gün ışığında tekrardan net fotolarını atarmısın

erkk kuslar. bır arada olmamalılar. karsısındakını dısı sanabılıyorlar.

Geri