petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet Kuşu Cinsiyet Yardım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve extray tarafından 23 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. extray

extray Guest

Merhaba arkadaşlar bir çift muhabbet kuşum var Nane ve Limon 4 aylık kadar ve cinsiyetleri konusunda pek emin değilim.Cinsiyetlerini belirleyip ona göre eş değiştirmem gerekecek , anlayan arkadaşlar yardımcı olursa eğer ikrama geçer:)

Uploaded with ImageShack.us

2. Necati YILMAZ

resimler net degil anlaşılmıyor en alttaki yeşil kuş dişiye benziyor.

3. Hilal Mutlu

İkisi de dişi gibi. Erkeklerin burnu koyu mavi-mor falan olur. Dişiler açık renkli, beyazımsı oluyorlar genelde. :)

4. erol gül

erol gül Guest

ikiside dişi bunların

5. Ezel ALBAYRAK

Ezel ALBAYRAK Active Member

Beğenileri:
    0
    1. Resime göre sarı erkek. Sonraki resimlerde azizlik var net çekmeniz gerek.

6. extray

extray Guest

Yeni bir kaç fotorafını daha çektim Limon'un bu resimlerde gaga rengi daha anlaşılır gibi , tabi anlayan arkadaşlar daha iyi bilir ama :)

7. extray

extray Guest

8. extray

extray Guest

Arkadaşlar kuşların cinsiyeti nedir şimdi ikisi erkek mi yada ikisi dişi mi ? Karşı cinslerse hangisi erkek hangisi dişi acaba ? Sarı yani Limon daha cana yakın ısırmıyor çok kaçmıyor , yeşil Nane ise hiç ele avuca gelmiyor çok hırçın çok ısırıyor kaçıyor agresif. Cinsiyetle alakalı olabilir mi o da ?

9. Doğanay YILDIZ

Doğanay YILDIZ New Member

Beğenileri:
    0
    yeşil kuş dişi, sarı kuş erkek gibi ama tam anlayamadım :)

10. Ezel ALBAYRAK

Ezel ALBAYRAK Active Member

Beğenileri:
    0
    Sarı erkek, yeşil dişi(dişinin garantisini vermiyorum,cere ortası beyaz ise fotodaki gibi dişidir.)

11. extray

extray Guest

Yeşil dişiyse hiç şaşırmam o kadar hırçın o kadar agresif ki ele avuca gelmeyi bırak kuş full tripte resmen el alındığındada parçalıyor resmen. Etin yenmiycek kuşlardan galiba :) Sarı iyi ama hiç öyle değil tam tersi

Sayfayı Paylaş