Muhabbet kuşu cinsiyet

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve EmreD tarafından 1 Nisan 2016 başlatılmıştır.

1. EmreD

EmreD Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Merhaba dostlar,

Mavi olan kuş yaklaşık 7 aydır benimle yavru olarak almıştım. Kendisini erkek olarak aldığımız için erkek olarak muamele ettik sürekli. Tek başına kalmasın diye bir tane yeni kuş aldım. Aldığım yerde 6-7 aylık olduğunu söylüyor. Ve yeni aldığımı dişi olarak aldım. Eve gelip kuşları yeni kafeslerine koyunca bizim eski "tosun" yeni "çiko"ya saldırmaya başladı. Normalde duruyor. Biz yaklaşınca kuşa saldırıyor gagalıyor filan. Ne yapmam lazım? Saldım şu an ikisi de kafesin dışında takılıyorlar. Cinsiyetleri konusunda emin değilim yardimci olursaniz sevinirim. Buraya yukleyemedim. Fotografları twitterda

@zaqwerta adlı kişinin Tweetine göz at: https://twitter.com/zaqwerta/status/715895846269792256?s=09

#1 EmreD, 1 Nisan 2016
    Son düzenleme: 1 Nisan 2016
  2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Muhabbet Kuşu Üreticisi

Beğenileri:
    364
    Yer:
    İstanbul/Pendik
    Hizliresim.com a yükleyip sonrasında linki buraya yükleyebilirsiniz

3. gamze arat

gamze arat Profesyonel

Beğenileri:
    8
    kuslarinizin ikisi de disi. erkek kuslarin burunlari mavi ya da mor renkte oluyor.

4. EmreD

EmreD Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Peki bu mavi olan yeşile göre baya bi büyük bunun sebebi ne olabilir? Aldığımız zaman da baya büyüktü.

5. Levent ACAR

Levent ACAR Profesyonel

Beğenileri:
    189
    Yer:
    İstanbul / Maltepe
    Kuşların ikisi de dişi. Bunlara büyüğe küçüğe göre değişmiyor cinsiyet. Burun deliklerinin kenarları mavi olanından alın.

6. EmreD

EmreD Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Peki anladim. Çok teşekkürler. Mavinin jumbo olma ihtimali var mı? Ve başka bir cins erkek kuş alırsam sıkıntı olur mu?

Sayfayı Paylaş