petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşu cinsiyet

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve EmreD tarafından 1 Nisan 2016 başlatılmıştır.

1. EmreD

EmreD New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba dostlar,

Mavi olan kuş yaklaşık 7 aydır benimle yavru olarak almıştım. Kendisini erkek olarak aldığımız için erkek olarak muamele ettik sürekli. Tek başına kalmasın diye bir tane yeni kuş aldım. Aldığım yerde 6-7 aylık olduğunu söylüyor. Ve yeni aldığımı dişi olarak aldım. Eve gelip kuşları yeni kafeslerine koyunca bizim eski "tosun" yeni "çiko"ya saldırmaya başladı. Normalde duruyor. Biz yaklaşınca kuşa saldırıyor gagalıyor filan. Ne yapmam lazım? Saldım şu an ikisi de kafesin dışında takılıyorlar. Cinsiyetleri konusunda emin değilim yardimci olursaniz sevinirim. Buraya yukleyemedim. Fotografları twitterda

@zaqwerta adlı kişinin Tweetine göz at: https://twitter.com/zaqwerta/status/715895846269792256?s=09

#1 EmreD, 1 Nisan 2016
    Son düzenleme: 1 Nisan 2016
  2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Hizliresim.com a yükleyip sonrasında linki buraya yükleyebilirsiniz

3. gamze arat

gamze arat Member

Beğenileri:
    0
    kuslarinizin ikisi de disi. erkek kuslarin burunlari mavi ya da mor renkte oluyor.

4. EmreD

EmreD New Member

Beğenileri:
    0
    Peki bu mavi olan yeşile göre baya bi büyük bunun sebebi ne olabilir? Aldığımız zaman da baya büyüktü.

5. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
    Kuşların ikisi de dişi. Bunlara büyüğe küçüğe göre değişmiyor cinsiyet. Burun deliklerinin kenarları mavi olanından alın.

6. EmreD

EmreD New Member

Beğenileri:
    0
    Peki anladim. Çok teşekkürler. Mavinin jumbo olma ihtimali var mı? Ve başka bir cins erkek kuş alırsam sıkıntı olur mu?

Sayfayı Paylaş