muhabbet kuşu cinsiyeti ve davranışları

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve serkann29 tarafından 8 Mayıs 2018 başlatılmıştır.

1. serkann29

serkann29 Süper Üye

Beğenileri:
    6
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    2 tane
    merhaba arkadaşlar ben geçen hafta bi kuş evcilleştirip kız arkadaşıma vermiştim bitanede kendim için aldım ama kendime aldığım kuşu bir haftadır bir türlü istediğim gibi evcilleştiremedim çok aşırı inatçı hergün 2-3 defa çıkarıp dışarı toplam 2 saat sevip elden yediriyorum aspur ve daldarı ile daha 1-1,5 aylık. Ancak hala kafesten elime alırken kaçıyo gelmek istemiyor bağırıyor kaçarken. Tutup dışarı çıkarınca 5 dakika fln uçuyor konuyor kaçıyor sonra elime alıyorum omzuma alıyorum sevdiriyor baya bir. Ama istisnasız her dışarı çıkarışımda kaçma bana gelmek istememe gibi bir huyu var önceki arkadaşıma verdiğim kuşta bu hiç yoktu aksine onu almam için elime çok kafesi delip geçmeye çalışırdı. ceresinin etrafında biraz beyazlıkta var forumda daha önce sormuştum erkek diye bir geri dönüş almıştım ama acaba bu davranışlara dayanarak fikriniz değişirmi foto atayım dedim bidaha

Ekli Dosyalar:

2. ppuskass

ppuskass Profesyonel

Beğenileri:
    38
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    5 ile 10 tane
    bence biraz daha sabır göstermek gerekiyor 1 hafta bazı kuşlar için erken olabilir canlı sonuçta karakterleri aynı olmuyor. kafesin yerini değiştir kuş kendini o ortamda güvende hissetmiyor olabilir. başka yerde de aynı tepkileri verirse biraz zaman tanı kuşa kolay gelsin

3. serkann29

serkann29 Süper Üye

Beğenileri:
    6
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    2 tane
    kuş kafeste güvende hissetmese bana gelir hep ilgileniyorum güzel güzel acaba dişiyemi dönücek ceresi

4. Hayvansever03

Hayvansever03 Profesyonel

Beğenileri:
    865
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Akvaryum
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Kuş erkek.

5. ppuskass

ppuskass Profesyonel

Beğenileri:
    38
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    5 ile 10 tane
    Kuş kafeste değil bulunduğu ortamda belki güvende hissetmiyordur yazdım kafeste demedim salonda ise başka yere al mesela

Sayfayı Paylaş