Karadeniz Pet

muhabbet kuşu cinsiyeti ve davranışları

serkann29

Meraklı Üye
merhaba arkadaşlar ben geçen hafta bi kuş evcilleştirip kız arkadaşıma vermiştim bitanede kendim için aldım ama kendime aldığım kuşu bir haftadır bir türlü istediğim gibi evcilleştiremedim çok aşırı inatçı hergün 2-3 defa çıkarıp dışarı toplam 2 saat sevip elden yediriyorum aspur ve daldarı ile daha 1-1,5 aylık. Ancak hala kafesten elime alırken kaçıyo gelmek istemiyor bağırıyor kaçarken. Tutup dışarı çıkarınca 5 dakika fln uçuyor konuyor kaçıyor sonra elime alıyorum omzuma alıyorum sevdiriyor baya bir. Ama istisnasız her dışarı çıkarışımda kaçma bana gelmek istememe gibi bir huyu var önceki arkadaşıma verdiğim kuşta bu hiç yoktu aksine onu almam için elime çok kafesi delip geçmeye çalışırdı. ceresinin etrafında biraz beyazlıkta var forumda daha önce sormuştum erkek diye bir geri dönüş almıştım ama acaba bu davranışlara dayanarak fikriniz değişirmi foto atayım dedim bidaha

Ekli dosyalar

• IMG_1853.PNG
    IMG_1853.PNG
    867.1 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG_1858.PNG
    IMG_1858.PNG
    977.8 KB · Görüntüleme: 14
bence biraz daha sabır göstermek gerekiyor 1 hafta bazı kuşlar için erken olabilir canlı sonuçta karakterleri aynı olmuyor. kafesin yerini değiştir kuş kendini o ortamda güvende hissetmiyor olabilir. başka yerde de aynı tepkileri verirse biraz zaman tanı kuşa kolay gelsin

kuş kafeste güvende hissetmese bana gelir hep ilgileniyorum güzel güzel acaba dişiyemi dönücek ceresi

kuş kafeste güvende hissetmese bana gelir hep ilgileniyorum güzel güzel acaba dişiyemi dönücek ceresi
Kuş kafeste değil bulunduğu ortamda belki güvende hissetmiyordur yazdım kafeste demedim salonda ise başka yere al mesela

Geri