Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu dışkı ACİL

bodom16

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar bugün muhabbet kuşu aldım ilk kafese koyduğumda pisledi ama noraldi dışkısı. Aradan 1-2 saat geçtikten sonra dışkısı iyice sıvılaşmaya başladı. Şuan da farkedebildiğim en sıvı olan dışkı ortasında toplu iğne topundan biraz küçük beyazve etrafı şeffaf bir sıvı ile kaplı. Daha önceleri ise sadece yeşil dışkı bırakıyodu sonradan iyice sıvılaştı. Ne yapmalıyım?

yeni gelmiş gayet normal yeşillik vermeyin ve petshoptan aspur (sade kanarya yemi) alın onu verin birde patates haşlayın ve kafese koyun geçmez ise suluğuna çok az kahve koyun.

yeni gelmiş gayet normal yeşillik vermeyin ve petshoptan aspur (sade kanarya yemi) alın onu verin birde patates haşlayın ve kafese koyun geçmez ise suluğuna çok az kahve koyun.

Bende stresten diye okumuştum fazla takmadım ama son 1-2 saattir çok durgun tnekte duruyo gözlerini arada kapatıyo sanki uyuyo gibi. Bakalım bu geceyi atlatsın düzelme olmazsa dediklerini uygularım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:14 -->-> Daha önceki mesaj 16:10 --

Şimdi farkettim en üstteki tüneğe çıkınca poposunda ki tüylere hep dışkı yapışmış. Patatesi koyduktan sonra ne zaman alayım kafesten?

Moderatör tarafında düzenlendi:
ben patates hiç kullanmadım aslında patates kolay bozulmaz yemeklerden anlamam :D :D 1-2 gün kalabilir sanırsam bozulmaz büyük ihtimal.

Yeni aldığın için normaldir.Verdiğin sudan dolayı olabilir.Musluk suyundan koyduysan değiş derim.Soğuktan ve yeşillikten uzak tut.Problem düzelecektir.

Yeni aldığın için normaldir.Verdiğin sudan dolayı olabilir.Musluk suyundan koyduysan değiş derim.Soğuktan ve yeşillikten uzak tut.Problem düzelecektir.

Yok ya geldiğinden beri yanımda hiç su içmedi çok az yem yedi o kadar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:20 -->-> Daha önceki mesaj 17:19 --

ben patates hiç kullanmadım aslında patates kolay bozulmaz yemeklerden anlamam :D :D 1-2 gün kalabilir sanırsam bozulmaz büyük ihtimal.

Annemi aradım bu gece koyarsan yarın geceye kadar durur sonra bozulur dedi ben garanti olsun diye biraz erken ya alırım yada enilerim duruma göre. Çok teşekkür ediyorum bu arada.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:30 -->-> Daha önceki mesaj 17:20 --

Şuan farkettim ishal düzelmiş gibi ama bu seferde çubuk şeklinde dışkılıyor. Kabız mı oldu birden ne oluyo anlamadım ki. Çubuk şeklinde 1 tane yerde var 1 tane de poposunda var artık çıkmayamı uğraşıyo yoksa yapışmış mı bilemedim çekebilirsem bi foto çekerim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:31 -->-> Daha önceki mesaj 17:30 --

Şuan farkettim ishal düzelmiş gibi ama bu seferde çubuk şeklinde dışkılıyor. Kabız mı oldu birden ne oluyo anlamadım ki. Çubuk şeklinde 1 tane yerde var 1 tane de poposunda var artık çıkmayamı uğraşıyo yoksa yapışmış mı bilemedim çekebilirsem bi foto çekerim.

Geri