Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu eğitimi

• Konbuyu başlatan HBulut
  • Başlangıç tarihi
H

HBulut

Guest
Merhabalar,
6/7 Eylül'den beri benimle olan Bulut git gide elime alışıyor kafese elimi koyup konuşmazsam çok hareketleniyor kaçmaya çalışıyor konuşarak üstüne gidince istekli bir şekilde elime geliyor. Kafesten çıkarttığım zaman tablonun üstüne tüneyip saatlerce duruyor elimi uzattığımda gelmiyor. Kafeste gelmesine rağmen dışarıda neden gelmiyor? Ne yapmalıyım? Avucuma almam mantıklı mı? Şimdiden teşekkürler...

Birde önceden konu açtığımda Çekoslavak olduğunu öğrenmiştim fakat kimse yaşını söylemedi yaşını da söylerseniz sevinirim.

voLDPR.jpg

lzyDZk.jpg

Maşallah çok tatlı kuş bende aynı durumdaydım geçen gün cesaretini toplayıp geldi ve o an kırılma noktası oldu su an tepemizden inmiyor zıpır sabırlı olun mutlaka sizin kusta gelecektir yeterki güven saglasın .

Yorum için teşekkür ederim, her gün okuldan sonra yatana kadar yanımda oluyor 30 dk / 1 saat günlük kafesine elimi sokuyorum bakım, sevmek vb. için. Git gide alışıyor zaten avuçlamak hayvanı benden soğutur mu? sadece bunu öğrenmek istiyorum teşekkürler.

Bence avcunıza almayın çok büyük tecrübelerim yok ama hiç avuçlamadım güven arttıkça meraklı bakışları artacak zaten bir kere geldimi gerisi iplik söküğü gibi oluyor merak etneyin hatta bunaltıyorlar .

Benim kusumla aynı ırk ama irkini bende kesin öğrenemedim buda benimki işte
0b30c72c9d1b5fe959da7d3130bb9fb7.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Teşekkür ederim yorumlarınız için.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kusura bakma ama o kuş sana alışmayacak gibi duruyor bence. Çünkü kuş kafesin içine elini soktuğun zaman eline mecburen konuyor. Eğer kafasını sevmeye çalışırsan hırr hırr diye ses veya ısırmaya çalışacaktır. Dışarıda gelmemesinin sebebi ise kendini dışarıda özgür hissetmesi. Onunla çok ilgilen kafesi hep açık olsun bide oturduğunuz oda da besle kuşu kimsenin girmediği ıssız odalarada koyma yani diyeceğim şu ki kuş aydınlık ve insan içi olan bir yer de dursun.

İYİ FORUMLAR.

Kuş benim hemen yanımda duruyor nerdeyse günümün tamamını geçirdiğim masamda. Kuş dışarda daha çok yaklaşmama izin vermeye başladı. Nadiren de olsa ayağına dokunabiliyorum (dışardayken).

Geri