petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşu eğitimi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve HBulut tarafından 22 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. HBulut

HBulut Guest

Merhabalar,
    6/7 Eylül'den beri benimle olan Bulut git gide elime alışıyor kafese elimi koyup konuşmazsam çok hareketleniyor kaçmaya çalışıyor konuşarak üstüne gidince istekli bir şekilde elime geliyor. Kafesten çıkarttığım zaman tablonun üstüne tüneyip saatlerce duruyor elimi uzattığımda gelmiyor. Kafeste gelmesine rağmen dışarıda neden gelmiyor? Ne yapmalıyım? Avucuma almam mantıklı mı? Şimdiden teşekkürler...

Birde önceden konu açtığımda Çekoslavak olduğunu öğrenmiştim fakat kimse yaşını söylemedi yaşını da söylerseniz sevinirim.

2. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    3 aylık civarı erkek.

3. HBulut

HBulut Guest

Çok teşekkürler :)

4. OSMANLI

OSMANLI Member

Beğenileri:
    1
    Maşallah çok tatlı kuş bende aynı durumdaydım geçen gün cesaretini toplayıp geldi ve o an kırılma noktası oldu su an tepemizden inmiyor zıpır sabırlı olun mutlaka sizin kusta gelecektir yeterki güven saglasın .

5. HBulut

HBulut Guest

Yorum için teşekkür ederim, her gün okuldan sonra yatana kadar yanımda oluyor 30 dk / 1 saat günlük kafesine elimi sokuyorum bakım, sevmek vb. için. Git gide alışıyor zaten avuçlamak hayvanı benden soğutur mu? sadece bunu öğrenmek istiyorum teşekkürler.

6. OSMANLI

OSMANLI Member

Beğenileri:
    1
    Bence avcunıza almayın çok büyük tecrübelerim yok ama hiç avuçlamadım güven arttıkça meraklı bakışları artacak zaten bir kere geldimi gerisi iplik söküğü gibi oluyor merak etneyin hatta bunaltıyorlar .

7. Emre DRN

Emre DRN Guest

Benim kusumla aynı ırk ama irkini bende kesin öğrenemedim buda benimki işte [​IMG]

#7 Emre DRN, 22 Eylül 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 22 Eylül 2014
  8. HBulut

HBulut Guest

Teşekkür ederim yorumlarınız için.

#8 HBulut, 23 Eylül 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 23 Eylül 2014
  9. Necati ÜNAL

Kusura bakma ama o kuş sana alışmayacak gibi duruyor bence. Çünkü kuş kafesin içine elini soktuğun zaman eline mecburen konuyor. Eğer kafasını sevmeye çalışırsan hırr hırr diye ses veya ısırmaya çalışacaktır. Dışarıda gelmemesinin sebebi ise kendini dışarıda özgür hissetmesi. Onunla çok ilgilen kafesi hep açık olsun bide oturduğunuz oda da besle kuşu kimsenin girmediği ıssız odalarada koyma yani diyeceğim şu ki kuş aydınlık ve insan içi olan bir yer de dursun.

İYİ FORUMLAR.

10. HBulut

HBulut Guest

Kuş benim hemen yanımda duruyor nerdeyse günümün tamamını geçirdiğim masamda. Kuş dışarda daha çok yaklaşmama izin vermeye başladı. Nadiren de olsa ayağına dokunabiliyorum (dışardayken).

Sayfayı Paylaş