Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Eğitimi

Öncelikle Merhaba

Muhabbet kuşum için kafes,tünek,banyo,yem,oyuncak,suluk,vitamin,kalamar kemiği aldım.
Rengi beyaz bazı yerlerinde saydam mavi var.
Erkek yavru aldım konuşması için fakat şu anda sadece kafesinde etrafına bakıyor.Muhabbet kuşu satan yer bana 3 hafta dışarıya çıkarmamam gerektiğini çarpıp ölebileceğini söyledi
Bende bunun üzerine çıkarmıyorum.Elimi kafesin içine soktuğumda biraz korkmuş şekilde geri çekildi fakat sıçramadı bende yavaşça ve hafif tonla konuşarak elimi göğsüne dokundum.1 ayağını parmağımın üzerine koysada geri çekildi.Geri çekilince ısrar etmeyip bıraktım.Bildiğim üzere avuç içlerinden çok korkarlar.

Şu an'a kadar yaptıklarım bunlar ve beni yönlendiricek yazılar istiyorum sizden.Öncelikle nasıl elime alıştırabilirim? nasıl korkusunu yenebilir ? nasıl benimle arkadaş olur ? bunları öğrenmek istiyorum.En önemlisi ne kadar zaman içerisinde olur bunlar ?

Cevaplarınız İçin Teşekkür Ederim.

Merhaba öncelikle . Muhabbet kuşlarının size alışması için güven duymalı ilk önce daha çok yeni olduğu için zorlamamanız iyi olmuş. Ama elinizi kafesin içine sokmayın bence kafes dışından parmağınızı sokun eğer yaklaşırsa size güven duymuş demektir o zaman elinizi kafesine sokun yavaş yavaş elinizi yaklaştırın ve gögsünü hafif sevin eğer size tam güvenirse ayağını verecektir . İki ayağını verdikten sonra size alışmış demektir . O zaman kafes dışına çıkarabilirsiniz . Mübişinize güle güle bakın :)

Muhabbet kuşlarımız kafeslerine konan yeni bir oyuncak veya her hangi bir cansız nesne de bile tanıma zamanı geçiriyor direk üstüne çıkmaz. ilk yanaşır sonra hafif dokunur daha sonra hafif ayak atar kontrol eder güvenlimi diye zamanla nesneye güvendikten sonra onla oynamaya başlar aynı sekilde bu farklı yiyecekler dede geçerli muhabbet kuşlarımızın güven karakteri böyledir size karşıda aynı şekilde o yüzden yaptıkları normal siz aynı şekilde sabırla devam edin başarılı olacaksınız

Anladığım kadarı ile ona elimi tanıtmam sonra ona yaklaşmam lazım peki bu kafesin içinde mi dışında mı olmalı ?

1-2 gün dışında yapacaksınız ne zaman elinizi kafesin yanına koyduğunuzda korkmuyorsa o zaman kabullenmiş demektir ondan sonra içeriden eğitime geçebilirsiniz

Geri