Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Ele alıştırma

Merhaba arkadaşlar,evimde tam 3 tane muhabbet kuşum var 2 si dişi 1i erkek

Erkek muhabbet kuşumu ilk aldığım gün elime geldi.Beni sevdi rengide biraz çamaşır suyuna batırılmış muhabbet kuşu gibi.Sonralarda tüyleri dökülmeye başladı.Ve tüyleri sürekli dökülüyordu.Sonradan Uçamamaya başladı kanatları çok kısaydı yaklaşık 2 ay falan uçamadı.Sonra biz gittik ona eş aldık daha uçmayı bilmiyordu erkek kuşum.Ondan büyük gözüken bir m.kuşu aldık onun yanına koyduk ki onlar birbirini sevdiler falan.Ama Erkek Muhabbet kuşu benimle iletişimi kesti.Onu serbest bıraktığımda elime gelmiyor benden korkuyordu parmağımı ısırıyor bazen burnuma gelip kanatıyordu.Benden gıcık kaptı resmen sandım.Bir kaç gün ilgilenmedim çünkü sinirlenmiştim. Beni baya bir hırpaladı.Sonra bir gün Balkandan bi muhabbet kuşu daha geldi beyaz burunlu sarı gagalı :) Acayip korkmuştu onu kafese sokana kadar canımı bezdirdi zaten balkonda zor yakaladım ve tüyleri havada uçuyuodu.İlk saat sadece izledim.Sonradan suyunu falan başladı oynaştılar.O günden bu güne benden hepsi kaçıyor onları elime alıştıramıyorum.Hatta Erkek için ayna bile koydum onunla bile kızışmadı.Sevgimi çok gösteriyorum bugüni lk defa kafama geldi ama benden korkuyor ona dokunduğumta tüyleri diken diken oluyor ve diğerleri benden resmen kaçacak delik arıyolar onları bırakana kadar susmuyorlar.Bazen dişiler aralarında gagalarıyla kavga ediyor.Yani 1 Erkek 2 Dişi ben sırf ayrı kalmasınlar diye aynı kafese koydum yoksa 2 kafesimde vardı.

Sizden yardım bekliyorum Nasıl elime alıştırabilirim ?

Son düzenleme:
Geri