Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Ele Alıştırma

Hocam Kafes dışındayken acıktı gelmiyor inat...
nasıl alıştırcam kafes içindeyken geliyor sıkıntı yok daha ne problemi var anlamadım yardım edin...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:35 -->-> Daha önceki mesaj 14:03 --

Hocam Sizce Kafes Oyuncak Olarak Uygun mu ?

Img 20160421 182917 - Hızlı Resim yeni aldım sarı zili
Bilmiyorum hiç oyuncak kullanmadım

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

[MENTION=18223]muhabbetciavukat[/MENTION] Acil Pm atabilir misin ?

İnşallah ama bende uzman değilim henüz ikinci kuşumu besliyorum toplamda 8 ay falan oldu :)

Hocam Benim Kuş Sizce Kaçmaya yol bulduğundanmı elime geliyor ? yoksa kafes içi güveni olduğundanmı ? Ne yapacağımı artık bilmiyorum bugün uzun tüyüde kopmuş dışarıdayken dedim çıkartmayın diye tamam dediler yine çıkartmışlar.Şimdi artık korkudan çıkartamazlar :D

Hocam Ben bu kuşu kafes dışı nasıl alıştıracağım ya kafes içinde kafasına dokunmaya çalışınca direk parmağıma konuyor yapamıyorum...

Hocam Benim Kuş Sizce Kaçmaya yol bulduğundanmı elime geliyor ? yoksa kafes içi güveni olduğundanmı ? Ne yapacağımı artık bilmiyorum bugün uzun tüyüde kopmuş dışarıdayken dedim çıkartmayın diye tamam dediler yine çıkartmışlar.Şimdi artık korkudan çıkartamazlar :D

Hocam Ben bu kuşu kafes dışı nasıl alıştıracağım ya kafes içinde kafasına dokunmaya çalışınca direk parmağıma konuyor yapamıyorum...
Sıfırdan başlayabilirsin eğitmeye daha önce söylediklerimi en baştan uygulayabilirsin ama yinede biraz uğraştıracak seni hocam. En baştan alıştırmak daha kolay oluyor ben ilk kuşumda sizin gibi dışarı saldım odaya dışarıya alıştı bana kendisi gelmiyor ama ben elimi uzattığımda geliyordu. Bu kuşumu daha ufakken aldım eve ilk geldiğinde tişörtümün altına girmişti :) daha sonra kafes içerisinde iken elime alıştırdım güveni kazandı ve artık kafesin kapısını açtığımda kendiliğinden geliyor kendini sevdiriyor öpücük veriyor gagası nın altını kaşıtıyor :) elinizden yem yedirin bol bol korkutmadan gaga altı ve göğsünü kaşımaya çalışın sevginizi belli edin umarım gelişme kat edersiniz. Kafes dışına alıştığı zaman size gelmek yerine dış ortama alışıyor ve size ihtiyaç duymuyor ama size alıştığı zaman sizi kendi ailesi olarak gördüğü için sizinle zaman geçiriyor.

Son düzenleme:
Sıfırdan başlayabilirsin eğitmeye daha önce söylediklerimi en baştan uygulayabilirsin ama yinede biraz uğraştıracak seni hocam. En baştan alıştırmak daha kolay oluyor ben ilk kuşumda sizin gibi dışarı saldım odaya dışarıya alıştı bana kendisi gelmiyor ama ben elimi uzattığımda geliyordu. Bu kuşumu daha ufakken aldım eve ilk geldiğinde tişörtümün altına girmişti :) daha sonra kafes içerisinde iken elime alıştırdım güveni kazandı ve artık kafesin kapısını açtığımda kendiliğinden geliyor kendini sevdiriyor öpücük veriyor gagası nın altını kaşıtıyor :) elinizden yem yedirin bol bol korkutmadan gaga altı ve göğsünü kaşımaya çalışın sevginizi belli edin umarım gelişme kat edersiniz. Kafes dışına alıştığı zaman size gelmek yerine dış ortama alışıyor ve size ihtiyaç duymuyor ama size alıştığı zaman sizi kendi ailesi olarak gördüğü için sizinle zaman geçiriyor.

Hocam Eğitime Baştan Başlarım fakat kuşun ben gaga altına göğsüne dokunmaya çalışınca olmuyor parmağıma geliyor dokunamıyorum :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:06 -->-> Daha önceki mesaj 18:33 --

Hocam Biraz aç bıraktım kafes üstündeydi yemi yedi merdiven yaptırcaktım yine geri çekildi. :D korkak bu çok :D ben bu kuşa benzeyen senin kuşu buldum oda o kadarda korkak değilmiş şimdi kafesin üstünde ne yapmam lazım :confused:

Son düzenleme:
Bir sey sorucam kuş kac yasinda acaba .?

Sent from my SM-G313HY using Tapatalk

serdar_gs hocam tüyleri kopartmaya çalışıyor. Anlamadım geçen kopan tüy tarafınada gaga atıp duruyor anlamadım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:16 -->-> Daha önceki mesaj 08:15 --

Bir sey sorucam kuş kac yasinda acaba .?

Sent from my SM-G313HY using Tapatalk

3 aylık hocam alalı 1 ay oldu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:34 -->-> Daha önceki mesaj 08:16 --

@serdar_gs
Hocam benim kuş hala buna devam ediyor kaçmak için heralde elimize geliyor? bi türlü alıştıramadım kafes dışı çok tatlı kızamıyorumda... Birde Hocam Ben kafes dışı çıkarttığımda nerdeyse ölecek girmiyor kafese önceden kendisi giriyordu şimdi girmiyor.Geçen gün akşam 8-9 gibi çıktı gece saat 4.30 a kadar ölecekti nerdeyse kuşum bende bu yüzden elime yem alıyorum elime gelince o yerken kafes içine sokuyorum.Yanlış birşey yapmıyorum demi ? babam avcuna alıyor korkmuyor bence pek fazla kafes içinde hocam sevdirtmiyor kendini direk parmağımızın üstüne çıkıyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:26 -->-> Daha önceki mesaj 14:34 --

@serdar_gs [MENTION=18223]muhabbetciavukat[/MENTION]
hocam mavişin videosunu attım bakıp daha iyi yorum yapabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=6yIg8YScPss

Son düzenleme:
@EmreC93 size alışmış elinize geliyor fakat dışarıya çıkmak amacı ile konuyor. Dışarıya alışan kuş kafesin kapısı açıldığı anda ilk istediği şey dışarı çıkmak oluyor. Tam anlamıyla alışmamış maalesef. Mesela parmağını kafes dışından uzattığında gelip gagalıyorsa alışmıştır fakat senin kuş gelmiyor herhalde? Sadece elini içine soktuğunda geliyor sadece bu şekilde bir güven kazanmış. Kuş bir kere dışarıya alışmış ve senle vakit geçirmeye yanaşmıyor alıştırmak biraz zor olacak. Örneğin ben parmağımı kafese uzattığımda kuşum gelip gagalıyor kendini kaşıtıyor kafesin kapısını açtığımda gelip ilk bana konuyor öpücük atarım hemen gelir oda öpücük atar daha sonra çevreyi keşfetmeye başlıyor sürekli bana geliyor. Bu kıvama gelmesi için ilk 3 4 gün veya 5 gün kafesten çıkarmadan elimin üzerinde fazla vakit geçirmesini sağladım yem yedirdim konuştum ilgilendim daha sonra alıştı çevreye başka yerlere ilgi girmeden direk benle iletişime geçtiği için beni kendisinden görüyor. Sana tavsiyem kuşu sıkma kafes içinde kafes dışında avucunuzun içine almadan el üstüne omuza kafaya gelmesini sağlayın alıştıktan sonra gerisi kendiliğinden gelir.
[MENTION=18321]EmreC93[/MENTION]
[YOUTUBE]W65lpTptS0w[/YOUTUBE]
[YOUTUBE]d9SddyXkjA4[/YOUTUBE]

Son düzenleme:
[MENTION=18083]serdar_gs[/MENTION]

Hocam abim kendi odasına aldı.Omzuna kondurmuş konuşmuş sevmiş elini uzattığında biraz kaçmış ama ondan sonra gelmiş...

Hocam abim kendi odasına aldı.Omzuna kondurmuş konuşmuş sevmiş elini uzattığında biraz kaçmış ama ondan sonra gelmiş...
Güven kolay kazanılan bir şey değil herşey zamanla

Güven kolay kazanılan bir şey değil herşey zamanla

Şimdide hocam ben karnını okşadım hiçbirşey yapmadı baktı sevdirdi kendini :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:20 -->-> Daha önceki mesaj 21:28 --

@serdar_gs

Hocam Bence kafes çok aşağıda olduğundan bunu yapıyor üste asacağım kanca ile bütün etrafı görsün belki yararı olur?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:20 -->-> Daha önceki mesaj 12:20 --

@serdar_gs

Hocam Alıştı çok şükür şimdi ekranın üstünde oturuyor bana bakıyor arada bilgisayara bakıyor omzumdan hocam bence siz büyük bir konu açın nasıl alıştırılır diye anlatın çünkü yarısı sizin taktikleriniz ile oldu çok teşekkürler.

[MENTION=18321]EmreC93[/MENTION] estağfurullah bende sen gibi acemiyim yeni yeni kavrıyorum önceki kuşumu avucuma almış alıştıramamış korkutmuştum onda tecrübe edindim bu kuşumda o tecrübe ile bir haftada alıştırdım :) sevindim kuşunu alıştırdığına. Kuş güven kazandı mı zaten gerisi gelir kendisi gelir sana öpücük atar sevdirir sonra konuşturursun.

[MENTION=18321]EmreC93[/MENTION] estağfurullah bende sen gibi acemiyim yeni yeni kavrıyorum önceki kuşumu avucuma almış alıştıramamış korkutmuştum onda tecrübe edindim bu kuşumda o tecrübe ile bir haftada alıştırdım :) sevindim kuşunu alıştırdığına. Kuş güven kazandı mı zaten gerisi gelir kendisi gelir sana öpücük atar sevdirir sonra konuşturursun.

Hocam önce ayrı bir odaya aldık kafesin kapısı açık elimize geliyor omzumuza geliyor eğer omuzda korkmadan geliyorsa artık güven duyuyordur.Çok tatlı bir kuş.Kafes üstündede geliyor :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:52 -->-> Daha önceki mesaj 17:46 --

@serdar_gs

Hocam eli bırak omuza alıştırdık inmiyor şimdi omuzdan :) çok teşekkürler elimize geldiği anda omzumuza tırmanıyor :) Maşallah... :D

[MENTION=18321]EmreC93[/MENTION] artık konuşturma çalışmalarına başlayabilirsin

[MENTION=18321]EmreC93[/MENTION] artık konuşturma çalışmalarına başlayabilirsin

Kendi Kendisine Başlar Hocam :) bu yazıyı yazarken bile kolumda bana bakıyor :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:29 -->-> Daha önceki mesaj 16:46 --

@serdar_gs

Hocam Bizimki alıştı omza geliyor uzaktan geliyor çokda sevimli tatlı kızamıyorsunda :) sizinki nabıyor :) arada müzik açıyorum kafayı sallıyor :D Çok Teşekkür Ederim Yardımların için

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:31 -->-> Daha önceki mesaj 09:29 --

@serdar_gs

Hocam Bizimki alıştı omza geliyor uzaktan geliyor çokda sevimli tatlı kızamıyorsunda sizinki nabıyor arada müzik açıyorum kafayı sallıyor Çok Teşekkür Ederim Yardımların için

Son düzenleme:
[MENTION=18321]EmreC93[/MENTION] sevindim sizin adınıza :) Bu keratalara alıştıktan sonra bağımlı bile olabilir insan eve girer girmez direk bakıyorum ne yapıyor ne ediyor :)
Benim yavru iyice kıvamına geldi artık insanları kendisinden biri gibi görüyor eve gelen eş dosta gidiyor elden ele kafadan kafaya geziyor ayrıca babacık cici kuş ve aşkım diyor artık cimbom demesini öğretecem :)

Fenerbahçe demeyi öğret :D :D

Bizimkinin kafes kapısı hep açık o takılıyor kafasına göre :)

Biz güven sorununu atlattık odada benden başka yere gitmez söyle bir hafta sonra falan konuşturma çalışmalarına başlarım herhalde :)
6922d61dfbd29c0e2568d74a6bd43637.jpg
777f0082868cfce2b1c9215d5b2cab8e.jpg
bf5dd106dde0df86329b0906ffef1b85.jpg
0fb74f4088055aa4b5ae1d5b086ca636.jpg
54c3664d0d5a259aaceb36d7af96ed1e.jpg
1e5d55aae3fb9a7c7708303ae76e42c3.jpg

Hocam bu kuş dişi :D :D
Şaka şaka hani tartışma konusu olmuştu ya. :D

Bu arada ele alıştırma da benimde problemim var, uyuyor paso, ishaldi gerçi şimdi atlattı ama parmağımda durmuyor, hiç birşey merak etmiyor, nedendir acaba? Korkmuyor bu arada benden, hiç bi türlü.

Geri