Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Ele Alıştırma

Hocam bu kuş dişi :D :D
Şaka şaka hani tartışma konusu olmuştu ya. :D

Bu arada ele alıştırma da benimde problemim var, uyuyor paso, ishaldi gerçi şimdi atlattı ama parmağımda durmuyor, hiç birşey merak etmiyor, nedendir acaba? Korkmuyor bu arada benden, hiç bi türlü.

Korkmaması iyi hocam 4 lü living world markalı top var onlardan alın merak edecektir %90 çünkü hem renkli hemde o top zıpladıkca hoşuna gidecek bende almayı planlıyorum fakat stokta kalmamış tavsiyem onu alın hemde ağzıyla tutabileceği bir top olduğundan çok sevecektir bu sayede diğer şeylerede merak saracaktır.Parmağınıza gelip ama fazlamı durmuyor onun içinde yapmaması gerektiği bir şeyi hayır deyin doğru birşey yaptığında nazikce afferin diyin biz böyle böyle alıştırdık size birkaç site veriyim bunlardan alın

Living World Çıngıraklı Top Kuş Oyuncağı / Kuş / Muhabbet Kuşu / Oyuncaklar | Juen Pet Market | Pet Shop

https://www.petozel.com/living-world-4-adet-renkli-cingirakli-top-muhabbet-kusu-oyuncagi-7401

Hocam bu kuş dişi :D :D
Şaka şaka hani tartışma konusu olmuştu ya. :D

Bu arada ele alıştırma da benimde problemim var, uyuyor paso, ishaldi gerçi şimdi atlattı ama parmağımda durmuyor, hiç birşey merak etmiyor, nedendir acaba? Korkmuyor bu arada benden, hiç bi türlü.
Hasta falan olabilir mi? Ne kadarlık kuş cinsiyeti ne?

Hasta falan olabilir mi? Ne kadarlık kuş cinsiyeti ne?

Hocam kuş erkek ve hasta olduğunu düşünmüyorum, dışkısı normal, ishaldi dediğim gibi ama ilaçlar sayesinde düzeldi, bugün evde 7. yada 8. günü, o yüzden streste olabilir belki ama buna pek ihtimal veremiyorum ama stresten olma ihtimalide var, onun dışında merakı yok, oyuncaklarına merakı yok ve bütün gün sabit bir yerde kalıp gözlerini kısıp kabarıyor (İshalken ki olan kabarıklık değil) kabarıp öylece duruyor, bazen parmağıma alıyorum orda gözlerini kısmaya devam ediyor, şuan ben bunları yazarken monitorun üstünde kendisini kaşıyor.

Korkmaması iyi hocam 4 lü living world markalı top var onlardan alın merak edecektir %90 çünkü hem renkli hemde o top zıpladıkca hoşuna gidecek bende almayı planlıyorum fakat stokta kalmamış tavsiyem onu alın hemde ağzıyla tutabileceği bir top olduğundan çok sevecektir bu sayede diğer şeylerede merak saracaktır.Parmağınıza gelip ama fazlamı durmuyor onun içinde yapmaması gerektiği bir şeyi hayır deyin doğru birşey yaptığında nazikce afferin diyin biz böyle böyle alıştırdık size birkaç site veriyim bunlardan alın

Living World Çıngıraklı Top Kuş Oyuncağı / Kuş / Muhabbet Kuşu / Oyuncaklar | Juen Pet Market | Pet Shop

https://www.petozel.com/living-world-4-adet-renkli-cingirakli-top-muhabbet-kusu-oyuncagi-7401

Bir bakıcam oyuncaklara, oyuncakla alakalı olduğunu düşünmüyorum, bazı kuşlar aşırı meraklı bazıları ise değil galiba, karakterle alakalı, ama deneyeceğim. Bu arada parmağıma gelip uçuyordu geçen ama elimle yem yedirdim, yaklaşık 20 dakika merdiven falan yaptık hiç ucmadı, bakalım bir sonuç alabilecek miyiz? Benim istediğim birşey var oda şu; Ben gel komutunu odadan odaya yapsın istiyorum, çünkü önceki kuşumu bu şekilde eğitmiştim ama o hem çok meraklıydı, hemde böyle tam bir açtı kendisi, ne var ne yoksa yemeye çalışırdı ama bu kuş öyle değil, o yüzden zorlanıp ne yapacağımı bilmiyorum.

Buda kuşun şuanki fotoğrafı; http://i.hizliresim.com/qB8LkV.jpg

Son düzenleme:
[MENTION=18514]Timur Kayhan[/MENTION] kuşunuz henüz bir haftadır evde olduğu için normaldir yeni bir ortama girmiş kuş zaten yavru ise dahada normal şu anda tam olarak ele alıştırma çalışmalarını yapabilir ve başarılı sonuç alabilirsiniz.

[MENTION=18514]Timur Kayhan[/MENTION] kuşunuz henüz bir haftadır evde olduğu için normaldir yeni bir ortama girmiş kuş zaten yavru ise dahada normal şu anda tam olarak ele alıştırma çalışmalarını yapabilir ve başarılı sonuç alabilirsiniz.

Az önce yapıyordum, olumlu sonuç verdi, tek korkum ödüle alışmış olacağı bundan korkuyorum bir tek, ve titriyor kuşum, kanatlarını tam kapayamıyor, böyle kanatlarını yarım bir şekilde açıp titriyor tam kapamıyor, nedendir? Sizin kuşunuzda da var mıydı böyle şeyler?

Az önce yapıyordum, olumlu sonuç verdi, tek korkum ödüle alışmış olacağı bundan korkuyorum bir tek, ve titriyor kuşum, kanatlarını tam kapayamıyor, böyle kanatlarını yarım bir şekilde açıp titriyor tam kapamıyor, nedendir? Sizin kuşunuzda da var mıydı böyle şeyler?
Bende yoktu bilemedim şimdi bu işin uzmanı olan abilerimize sormanı tavsiye ederim

[MENTION=18083]serdar_gs[/MENTION]

Usta geldi :)

Timur Kayhan Bence Levent hoca böyle dediyse zannetmiyorum ben bişi olduğunu biraz korkusu vardır hani uçmaya hazırlanıyordur düz mantık :D alışır rica etsem birkaç tane resim atabilirmisiniz attığınız resimde fazla gözükmemişde ondan :)
[MENTION=18514]Timur Kayhan[/MENTION]

Görmeden bilemiyorum ama bişey olduğunu sanmıyorum varsa vitamin ver soğuk hava dalgası varsa ortadan kaldır örneğin klima gibi kuşu öldürürsün titremesi de bu yüzden olabilir

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Levent abi haklı çıktı, birşeyi yokmuş, bugün uçuyor ötüyor kendi kendine, ilgilendiğiniz için teşekkür ederim, eğitimlere başlıyoruz hızlı bir şekilde. :D

hocam kuşun konuşma eğitimi nasıl olacak yardım eder misiniz? :D

hocam kuşun konuşma eğitimi nasıl olacak yardım eder misiniz? :D
İlk etapta öğreteceğin ilk kelimeyi sabah akşam çok sıkmadan sürekli tekrarla çok hızlı ve seri söylemeden anlayacağı şekilde elinde iken falan okunaklı şekilde söyle :) ben kendim evdeyken sürekli tekrarlıyodum aldığımdan beri öğrendi sonraki ikinci ve üçüncü kelimeyi ise aynı anda söylemeye başladı

3c4b35e750852a1c2617ab53291f397a.jpg

Arkadaşlar bende elime alıyorum sizce bana güveniyorlar mı yani parmagimi ayağının yanına uzatıp biraz dokunduruyorum çıkıyor kuşlar yavru

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ele alışması ne kadar sürüyor , ben 4 aylık erkek bi kuş aldım . 10 gündür benimle . Hergün 1 saatten fazla konuşuyorum kuşla dinliyor . 2 gündür elim kafes içindeyken kaçmıyor ama elime de yaklaşmıyor ben yaklaşacak olursam ufak adımlarla uzaklaşıyor . Çok yavaş hareket edip parmağımı önüne kadar getirebiliyorum ama parmağıma çıkmıyor . Göğsüne dokunmaya çalıştık çok yavaş bi şekilde işaret parmagimla , değer değmez kaçtı . Elimden yem yada meyve yemiyor . Meyveyi hiç yemiyor zaten . Kafes tellerine neler neler sıkıştırdım hemen yemligin yanına ama dışarı itiyor yada yemiyor . Normal yemini iyi yiyor.

@alidiyebiri az daha zaman ver kuşa yavru olmadığı için alışması yavruya göre daha fazla zaman alır. Normalde yavru olsa bir haftada alıştırdım ben mesela ama şimdi 3 4 aylık olunca yavru iken olduğu kadar sıcak kanlı değil biraz daha çekingen oluyor

@serdar_gs , cevabın için teşekkür ederim

Malasef kuş çok çekingen , bu çekingenliği kalıcı olacak diye korkuyorum . 10 gündür hiçbir cana yakınlığını görmedim , genelde sakin ve hareketsiz . Acaba kuşun ırkındanmıdır?. Nadiren ötüyor , yanına yaklaşıp konuştugum zaman önce tüylerini düzeltiyor , iyice bi kaşınıyor sonra gözlerini kısıp dinliyor öylece . Nasıl yaklaşacağımı bilemiyorum artık .

Acaba kafesine , oyuncak felan koysam kuş sosyalleşirmi? Su an kafesinde hicbisey yok sadece yemlik suluk ve iki tünek.

Ekli dosyalar

• IMAG0774.jpg
    IMAG0774.jpg
    611.4 KB · Görüntüleme: 11
@serdar_gs , cevabın için teşekkür ederim

Malasef kuş çok çekingen , bu çekingenliği kalıcı olacak diye korkuyorum . 10 gündür hiçbir cana yakınlığını görmedim , genelde sakin ve hareketsiz . Acaba kuşun ırkındanmıdır?. Nadiren ötüyor , yanına yaklaşıp konuştugum zaman önce tüylerini düzeltiyor , iyice bi kaşınıyor sonra gözlerini kısıp dinliyor öylece . Nasıl yaklaşacağımı bilemiyorum artık .

Acaba kafesine , oyuncak felan koysam kuş sosyalleşirmi? Su an kafesinde hicbisey yok sadece yemlik suluk ve iki tünek.
Bu kuş 4 aylık değil erişkin 1 yaşından fazla bu kuşu alıştırman çok zor olur. Hal ve hareketleri ele alıştırmak için 2 3 aylık bir yavru ile değiştirebilirsin. Bu kuş ile yapılacak en iyi şey yanına kızışmış bir dişi atmak ve yavru almak :)

Ek olarak ha bu kuş alışır mı eğer daha önce evcilleştirilmiş ise ortama yeni evine alıştıktan sonra olabilir ama insan ilgisi olmadan diğer kuşlarla birlikte bu yaşa gelmişse zor olacak.

Eş olayına girmek istemiyorum , kuşun yaşlı oldugunu tahmin etmiştim bu kadar inat normal değildi zaten . Bi kaç gün daha uğraşacağım eğer pozitif bi gelişme olmazsa değiştireceğim artık . :/

Eş olayına girmek istemiyorum , kuşun yaşlı oldugunu tahmin etmiştim bu kadar inat normal değildi zaten . Bi kaç gün daha uğraşacağım eğer pozitif bi gelişme olmazsa değiştireceğim artık . :/
Ayrıca tüye girmiş gibi görünüyor :)

Geri