Karadeniz Pet

muhabbet kuşu ele nasıl alıştırılır ?

mavişim16

Meraklı Üye
muhabbet kuşum beni çok seviyor konuşmaya başladı cici kuş maviş diyor ama bir türlü elime alıştıramadım evde saldığım da kafamdan omzumdan hiç gitmiyor ama elime alışmıyor yapmam gereken nedir ?

Arkadaslar biraz once bir yontem kesfettim ve mavis elime geldi (cok mutluyum) ilk olarak elimize biraz yem aliyoruz ancak az olmasin yoksa ise yaramayabilir.Kuşun tunekte olmasi lazim tunekteyken korkutmadan elimizi kafese sokup yanina yavasca yaklasiyoruz yemi azina dogru goturuyoruz (ilk basta yemiyebilir beklerseniz yemeye baslar) sonra yemi yemeye basliyor biraz bekleyip elimizi tunegin diger kismina goturyoruz (cok uzakastirmayin)
Oda geliyor yanimiza ve elimizden yem yemeye devam ediyor sonra elimizi tunekten biraz uzaklastirip bekliyoruz (cok degil biraz) sonra sonra kus yakin bir mesafedeyse eliniz kus elinize atliyor ve elinizi tunek gibi kullanarak yem yiyor bu kadar mavis de 2 kere denedim ve 2 si de basarili oldu ve mavis elimden korkmamaya basladi.Umarim dogru duzgun anlatabilmisimdir.Kolay Gele
Alıntıdır umarım yardımcı olabilmişimdir daha ben çok bilmiyorum o yüzden birisinden alıntı aldım

Geri