Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Elle Besleme - Muhammet Çelik

muhabbetkusu

Yönetici
Site Yöneticisi
Merak edenlere gelsin benden :)

[YOUTUBE]wgyl-vh0L9w[/YOUTUBE]

kısa bi not geçmek istiyorum arkadaşlar bunu 1 2 videoya bakarak yapmayın detaylı yapn yoksa yavrular benim gibi ilk seferde elinizde ölebilir ve 3 4 gün aç yatarsınız :D ve bunun hortumu çok önemli hortumun ucu dümdüz olmalı eğri büğrü keserseniz boğazını yırtar hayvanın sert hortum olmalı yusyumuşak olursa her zaman daha iyi işin diğer bi kısmı mamanın kıvamını eğerki kıvamı tutturamazsanız çok katı olursa hayvanın kursağında kalıyo ve hayvan sanırım onu eritemediğinden ölüyor çok sıkıntılı bi iş açıkcası

cok iyi oldu bu video ilk defa yavru besleyecek arkadaşlar için güzel bir paylaşim...

Eğer yavru bakıcaksak illa bu şekilde mi beslemek lazım? :/

Eğer yavru bakıcaksak illa bu şekilde mi beslemek lazım? :/

Hayır. Sadece annenin beslemediği yavruları bu şekilde besliyoruz. Ayrıca video'lu anlatım yaptık fakat aman diyeyim bilmeyen bu işe yeni başlamış birileri asla denemeye kalkışmayın. Yemek borusu yerine nefes borusuna hortumu yerleştirip şırıngaya basarsanız yavru elinizde kalır ;)

Hayır. Sadece annenin beslemediği yavruları bu şekilde besliyoruz. Ayrıca video'lu anlatım yaptık fakat aman diyeyim bilmeyen bu işe yeni başlamış birileri asla denemeye kalkışmayın. Yemek borusu yerine nefes borusuna hortumu yerleştirip şırıngaya basarsanız yavru elinizde kalır ;)

Yani annenin beslemediği kuşlar başka yöntemle bslenmiyor mu?
Gözüm korktu :eek:

Muhammet abi çok güzel bi video çekmişsin.Hortumu yavrunun ağzına soktuktan sonra kursağı doluyor mu diye baktın sanırım ondan üfledin değil mi :)

Bu tarz vidyolar çok faydalı ama bizler bir vidyo paylaşılınca ihtyacımız olmasa bile hemen yapmaya çalışıyoruz.Mesela suni tohumlama vidyolarında olduğu gibi.Umarım herkes eline enjektör alıp hemen gelişsin diye yavruları telef etmez.