petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşu eş seçimi hakkında

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve anrsg tarafından 19 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. anrsg

anrsg Member

Beğenileri:
    0
    Arkdaşlar iyi günler bi sorum olacak sizlere.
    Muhabbet kuşum şu an için genç bi kuş yaklaşık 4-5 aylık civarı erkek.Zamanı gelince ona bir adet dişi alacam.

Şimdi sormak istediğim kuşum yerli ırk bir erkek.Ona çek yada jumbo kırığı bir dişi alsam yani başka bir cins muhabbet kuşu dişisi alsam sizce eş tutarlarmı bu şekilde üretim yapan arkadaşlarımız var mı.

Birde eğer eş tutarsa ve yavru alırsak cinsleri erkeğin cinsinden mi yoksa dişinin cinsinden mi olcaklar.

#1 anrsg, 19 Ekim 2015
    Son düzenleme: 19 Ekim 2015
  2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    Farklı ırk veya büyüklükte ki muhabbetlerin eşleşmelerinde bir sorun olmaz. Yeterki birbirleriyle anlaşıp eş olsunlar. Çıkacak yavrular kırık olarak tabir edilen sınıfa girer.

3. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
  4. anrsg

anrsg Member

Beğenileri:
    0
    Öncelikle Teşekkürler

Benim için ilk olacak hangi ırk dişiler daha iyi yavru bakımı yaparlar.Daha kolay olur.
    Aynı zamanada yaşlarının aynı olması şartmı yani üreme yaşına gelmiş olmaları yeterli mi yoksa atıyorrum 1 yaşında erkeğe 1 yaşında dişi mi gerekir

Unutmadan amacım üretim yapıp satmak değil ama yalnızlık allaha mahsustur derler ya benimde yalnız kalmasına gönlüm el vermedi.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:29 -->-> Daha önceki mesaj 03:28 --

Teşekkürler. Benim için ilk olacak hangi ırk dişiler daha iyi yavru bakımı yaparlar.Daha kolay olur

#4 anrsg, 19 Ekim 2015
    Son düzenleme: 19 Ekim 2015
  5. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    Levent ustanın dediği gibi çek veya hollanda kuşlar daha sorunsuz yavru bakımı yaparlar genelde.

6. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    Erkek olsun dişi olsun 10 aylıktan önce eşleştirmiyorum ben. 1 yıla kadar yaş farkı olan çiftlerim var. Bakıcı olup olmaması ırkına göre değişiklik göstermez, hayvanın kanında olan bir özelliktir.

Sayfayı Paylaş