Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu eş seçimi hakkında

anrsg

Yeni Üye
Arkdaşlar iyi günler bi sorum olacak sizlere.
Muhabbet kuşum şu an için genç bi kuş yaklaşık 4-5 aylık civarı erkek.Zamanı gelince ona bir adet dişi alacam.

Şimdi sormak istediğim kuşum yerli ırk bir erkek.Ona çek yada jumbo kırığı bir dişi alsam yani başka bir cins muhabbet kuşu dişisi alsam sizce eş tutarlarmı bu şekilde üretim yapan arkadaşlarımız var mı.

Birde eğer eş tutarsa ve yavru alırsak cinsleri erkeğin cinsinden mi yoksa dişinin cinsinden mi olcaklar.

Son düzenleme:
Farklı ırk veya büyüklükte ki muhabbetlerin eşleşmelerinde bir sorun olmaz. Yeterki birbirleriyle anlaşıp eş olsunlar. Çıkacak yavrular kırık olarak tabir edilen sınıfa girer.

Çekoslavak veya hollanda dişi alabilirsin. İşler kolay olur.

Öncelikle Teşekkürler

Benim için ilk olacak hangi ırk dişiler daha iyi yavru bakımı yaparlar.Daha kolay olur.
Aynı zamanada yaşlarının aynı olması şartmı yani üreme yaşına gelmiş olmaları yeterli mi yoksa atıyorrum 1 yaşında erkeğe 1 yaşında dişi mi gerekir

Unutmadan amacım üretim yapıp satmak değil ama yalnızlık allaha mahsustur derler ya benimde yalnız kalmasına gönlüm el vermedi.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:29 -->-> Daha önceki mesaj 03:28 --

Farklı ırk veya büyüklükte ki muhabbetlerin eşleşmelerinde bir sorun olmaz. Yeterki birbirleriyle anlaşıp eş olsunlar. Çıkacak yavrular kırık olarak tabir edilen sınıfa girer.

Teşekkürler. Benim için ilk olacak hangi ırk dişiler daha iyi yavru bakımı yaparlar.Daha kolay olur

Son düzenleme:
Levent ustanın dediği gibi çek veya hollanda kuşlar daha sorunsuz yavru bakımı yaparlar genelde.

Öncelikle Teşekkürler

Benim için ilk olacak hangi ırk dişiler daha iyi yavru bakımı yaparlar.Daha kolay olur.
Aynı zamanada yaşlarının aynı olması şartmı yani üreme yaşına gelmiş olmaları yeterli mi yoksa atıyorrum 1 yaşında erkeğe 1 yaşında dişi mi gerekir

Unutmadan amacım üretim yapıp satmak değil ama yalnızlık allaha mahsustur derler ya benimde yalnız kalmasına gönlüm el vermedi.

Erkek olsun dişi olsun 10 aylıktan önce eşleştirmiyorum ben. 1 yıla kadar yaş farkı olan çiftlerim var. Bakıcı olup olmaması ırkına göre değişiklik göstermez, hayvanın kanında olan bir özelliktir.

Geri