petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşu eş seçimi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve keremonder tarafından 26 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. keremonder

keremonder Member

Beğenileri:
    0
    Muhabbet kuşumuzu alalı neredeyse 1 sene oluyor. Petshoptan almıştık kendisini ve sırtında yara varmış. Geldiği ilk birkaç gün sürekli sırtı ile oynayıp oradaki yarayı çok daha büyütmüş. Kuş işinde acemi olduğumuz için fark edemedik. Veterinere götürdüğümüzde ölmek üzereydi. Antibiyotik tedavisi ve sırtına günde 3 kere pansuman yapılmasını istedi veteriner. Haliyle ben bir hafta boyunca bu hayvanı elimle yakalayıp sırtına baticon bastırdım. Kuş kurtulmasına kurtuldu ama bizden çok korkuyor. Parmağıma çıkmasını öğrettim ama onu bile titreye titreye zorla yapıyor. Sonuç olarak artık vazgeçtim ve kendisine bir eş almak istiyorum.

Forumda tavsiye kısmında kuşunuz kendisi seçmeli denmiş ancak bu iş nasıl olacak? Tanıdığım bir yetiştirici yok. Petshopa gidip bu kuşu sizin kafeslere koyalım, eş seçecek dersem adam bana manyak gözüyle bakar mı? Ya da petshopcular alışkındır kabul ederler mi? Konu hakkında bilgisi olanlar yardım ederse sevinirim. Tavsiyelere de açığım. Şimdiden teşekkürler.

2. İbrahim AKSU

İbrahim AKSU New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    petshoplar alışkın bu işe bende kuşuma aynı şekilde eş aldım, şöylede yapabilirsin ki petshopa kendi kuşunla gitmezsen ordan sana bitane eş satar kaynaşamazlarsa kuşunla gel kendi seçsin der

3. keremonder

keremonder Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkürler.. Yarın petshopa gidip sorayım o zaman...

4. paşa66

paşa66 New Member

Beğenileri:
    0
    bencede bir kuş al sana güvenini kaybetmiş gibi duruyor hem kuşun daha mutlu olur

5. Mustafa Enes Gültekin

Beğenileri:
    0
    Bence petshop tan almasın forumda belki aynı şehirde oturan ve üretim yapan arkadaşlar vardır. Hem daha sağlık olur hemde eş seçimi daha kolay olur.

Sayfayı Paylaş