Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu eşelenme

Ben yuvalığı bir kere temizledim şimdiye kadar pek dokunmak istemiyorum kuşlara zarar veririm diye bugün temizleyecektim geri koydum talaş var dibinde topaklanıyor ama kakadan sanırım çok açıp bakmiyorum yarın sabah bir bakayım belki bende ayni sorunu yaşıyorum farkında değilim. Havalandırma için o yuvarlak kapaği açsanız yeterli olmaz mı?
Ben bi ara yuvalığın içinde üst taraflarda küflenmeler gördüm nemden dolayı şu aralar biraz sık temizliyorum o yüzden haftada 1-2 falan. Evde kalorifer yanmıyor kombi bozuk yuvalık sıcak kalıyor ondan nemleniyor olabilir bende. Ama attığınız fotoğraflarda üste talaş yapışmış büyük ihtimalle nem yapmış sizde de bir kontrol edin

Ben bi ara yuvalığın içinde üst taraflarda küflenmeler gördüm nemden dolayı şu aralar biraz sık temizliyorum o yüzden haftada 1-2 falan. Evde kalorifer yanmıyor kombi bozuk yuvalık sıcak kalıyor ondan nemleniyor olabilir bende. Ama attığınız fotoğraflarda üste talaş yapışmış büyük ihtimalle nem yapmış sizde de bir kontrol edin

Fotoları kontrol edince bende farkettim şu an evde ışık sorunum var sabah temizleyeyim peki kuşları dışarı çıkarıp temizliyorum bir zarar gelmez değil mi yavrulara? Bundan çok korkuyorum.

Şimdi baktım sırıksıklam yahu siz demeseniz ben hic farkına varamayacağım bu durumun çok fena

Şimdi baktım sırıksıklam yahu siz demeseniz ben hic farkına varamayacağım bu durumun çok fena
Bu yavrulardan sonra üstten bir yerden bir kaç delik açmayı düşünüyorum. Bu arada ben de yavruları dışarı çıkarıp temizliyorum bir sorun olmadı şuana kadar dişiye göstermiyoeum sadece dokunduğumu falan. Başka odada temizliyorum.

Bu yavrulardan sonra üstten bir yerden bir kaç delik açmayı düşünüyorum. Bu arada ben de yavruları dışarı çıkarıp temizliyorum bir sorun olmadı şuana kadar dişiye göstermiyoeum sadece dokunduğumu falan. Başka odada temizliyorum.

Istanbul'da aşırı nem var tuzluklardan tuz akmıyor onu farkettim dün, çok tuz kullanmadığım için yeni farkedebildim.

Yuvalıgi sabah bir güzel temizledim takipte kalacağım.Simdiye kadar hic dikkat etmemiştim.

Son düzenleme:
Istanbul'da aşırı nem var tuzluklardan tuz akmıyor onu farkettim dün, çok tuz kullanmadığım için yeni farkedebildim.

Yuvalıgi sabah bir güzel temizledim takipte kalacağım.Simdiye kadar hic dikkat etmemiştim.
Hep oluyor o haftada 1-2 falan temizliyorum işte mecbur ben de

20181023_131104.jpg 20181023_131040.jpg 20181023_131018.jpg

Selamlar yavrular büyüyor şimdiden isteyenler var nasıl ayrılacağız bilmiyorum.

Masallah super yavrular. Detay heyecanin hepsinden super :)) Hayvan sevgisi guzel sey. Ben de torun bekleyen dede gibi gozlerinin icine bakiyorum ama beklemeye devam :) Insallah guzel guzel buyurler

Selamlar en büyük yavru yuvadan çıkmaya çalışıyor anne geri itiyor erkek çiftleşmek istiyor işler karıştı.Yuvaya dal darı koydum belki yem yemeyi öğrenir sahi bunlar nasıl yem yemeyi öğrenecekler?

Selamlar en büyük yavru yuvadan çıkmaya çalışıyor anne geri itiyor erkek çiftleşmek istiyor işler karıştı.Yuvaya dal darı koydum belki yem yemeyi öğrenir sahi bunlar nasıl yem yemeyi öğrenecekler?
Babaları öğretecek dal darı koyun siz kemirsinler

Selamlar yavruların ilki sabah dışarı çıktı lakin anne baba pek yem yemeyi öğretmeyecek gibi bunlar nasıl yem yiyecek? Kafes tabanı, yuvalık, tellerin her yeri yemlik dolu yem yemeyi öğrensin diye bu işi anlamadım.

Selamlar yavruların ilki sabah dışarı çıktı lakin anne baba pek yem yemeyi öğretmeyecek gibi bunlar nasıl yem yiyecek? Kafes tabanı, yuvalık, tellerin her yeri yemlik dolu yem yemeyi öğrensin diye bu işi anlamadım.
Annesini babasını izleyerek içgüdüsel olarak öğrenirler merak etmeyin yavrular atlamayada başlamış kafes tabanına daldarı ve aspur da koyun. Bir kavanoz kapağına koyabilirsiniz

Iyi akşamlar şu an en büyük yavru kafes dışında sanırım yem kırabiliyor bu, yuvalığa koydugum yemler yenmiş artık ayırmalı mıyım?

Yavru kuslari baska kafese aksam 8 siralarinda aldim lakin ne yem ne mama yiyiorlar tünekte duruyorlar sadece ne yapabilrim bunlar ne yiyecek?!??