Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Ev Üreticileri

arkadaşlar kolay gelsin benm 1 cift muhabbet kuşum var dişiyi alalı 10 gün kadar oldu iyi anlaşıyorlar erkek dişinin üstüne ayağını koymaya çalışıyor ama dişi sanki izin vermiyor bir türlü başaramadılar yani ... dişi yuvalığa girip çıkıyor... erkek kafesin girişini kenarlarını kemiriyor.... anlamadım bunlar ne ayak .. yardımınızı bekliyorum .......

arkadaşlar kolay gelsin benm 1 cift muhabbet kuşum var dişiyi alalı 10 gün kadar oldu iyi anlaşıyorlar erkek dişinin üstüne ayağını koymaya çalışıyor ama dişi sanki izin vermiyor bir türlü başaramadılar yani ... dişi yuvalığa girip çıkıyor... erkek kafesin girişini kenarlarını kemiriyor.... anlamadım bunlar ne ayak .. yardımınızı bekliyorum .......

dişi kendisini hazır hisetmiyordur yuvada vakit geciriyor ilgisi varsa varsa 1 aya yavru alırsınız

tşk ederim yorum için inşallah çok uğraşıyorum cunki kolay gelsin

1 Takım muhabbet kusum ile bende burdayım ama daha tık yok bızımkılerde zamanla olur umarım:)

ben ankarada oturuyorum erkek damızlık 1 1.5 yasları olursa iyi olur olanlar mesaj atabaılır butcem : 45 50 tl dir

3 aydir bir cift kus besliyorum yuvalik takmama ve bakimlarina dikkat etmeme ragmen ciftlesme bakimindan hiçbir belirti yok. Forumda biraz bakindiktan sonra ayirmaya karar verdim. Ayirma suresi ne kadar olmali?

benim evimin bir odasında 1 çift muhabbet kuşum , bir çift de hint bülbülüm var. bir çift daha muhabbet kuşu almak istiyorum ama çok ses çıkarmalarından korkuyorum, ev üetiminde birden çok çiftle üretim yapanlar ses sorunu oluyor mu, malum muhabbetler sosyal hayvanlar, birbirlerini gördüklerinde diskoteğe çevirmesinler mekanı...

nemi nasıl çoğaltabiliriz

Su dolduruyorsun elektrikli nem makineleri var, çok düşükse nem kullanabilirsin.
Isıtılan bir mekansa kalorifer ya da soba üzerine kapla su konur, ısıtılmıyorsa kovayla su konur. Su her sıcaklıkta buharlaştığı için ortam nemi uygun olacaktır.

Su dolduruyorsun elektrikli nem makineleri var, çok düşükse nem kullanabilirsin.
Isıtılan bir mekansa kalorifer ya da soba üzerine kapla su konur, ısıtılmıyorsa kovayla su konur. Su her sıcaklıkta buharlaştığı için ortam nemi uygun olacaktır.
yardım ettiğiniz için teşekkürler.

Arkadaşlar bir yaşına yeni giricek erkek kuşuma bi dişi aldık ilk olarak kavga etmediler arada erkek cok az dokundu yanyanada durdular ama erkek dişinin şimdi yanında durmuyor ilgisiz gibi benim erkek kuşdamı sıkıntı var çünkü dişi hiç karışmıyor erkeğe ve cok neşeli yanına bile gitöeye çalışıyo

İstanbul Avrupa Yakası 1 çiftim var şu an inşallah yakında çift jumbo alıcam 2 çiftle yoluma bakıcam:)

çok ugrasmama ragmen kac kus degiştirdiysem yumurta alamamısdım şansımdondu balkonda cok guzelbir kuş buldum sahibini bulamadım sahiplendim sonra 1 ay önce komsumuz dişi kuş verdi attım beklemiyordum yumurta falan yavrulukda yokdu tabana yumurtlamıs aldım yavruluga suan 4 yumurta var devami yarın gelmesi gerekiyor bildigim kadarına yardımcı olurum sorularınızı sorun

evde kuşu üretimine başlıycam

EVDE BİR CİFT İLE KUŞ ÜRETİMİNE BAŞLAMAK İSTİYORUM ÖNCEDEN 3 4 KERE TEK BAŞINA MUHABBET KUŞU BESLEDİM ŞUAN ÜRETİM YAPMAK İÇİN BİR CİFT MUHABBET ALMAK İSTİYORUM BU CİFTİ EŞLENMİŞ BİR CİFT OLARAK MI ALAYIM YOKSA BİR ERKEK BİR DİŞİ ALIP EŞLEYEYİM Mİ SIKINTI YASARMIYIM CİFTİ DE PETSHOPDAN ALIP EVE GETİRİNCE ARALARI BOZULUR MU ORTAM DEĞİŞİKLİĞİNDEN ÖTÜRÜ ACİL OLARAK BİLGİLERİNİZİ BEKLİYORUM SAOLUN:confused:

Arkadaşlar bir yaşına yeni giricek erkek kuşuma bi dişi aldık ilk olarak kavga etmediler arada erkek cok az dokundu yanyanada durdular ama erkek dişinin şimdi yanında durmuyor ilgisiz gibi benim erkek kuşdamı sıkıntı var çünkü dişi hiç karışmıyor erkeğe ve cok neşeli yanına bile gitmeye çalışıyo ama erkekte tık yok ve dişide 8-9 aylık minimum