Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Görmüyor

• Konbuyu başlatan Cemal Civan
  • Başlangıç tarihi
C

Cemal Civan

Guest
Merhaba,

Dişi muhabbet kuşum yumurtladı ve 20 gündür 1 yavrusu var. Kuş çok sağlıklıyı ama 2 gündür görmediğini fark ettim. Havaya boş boş bakıyor ve kafasını sallıyor. Yem yiyor ve yuvaya yavrusunun yanına giriyor. Elimi gözünün önüne kadar yaklaştırıyorum fark etmiyor ancak dokununca kaçıyor. İki üç kuşçuya sordum yapacak bir şey yok diyorlar. Yakın çevredeki veterinerler muhabbet kuşuna bakmıyorlar sizce ne yapabilirim. Ne olmuş olabilir. Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba,

Dişi muhabbet kuşum yumurtladı ve 20 gündür 1 yavrusu var. Kuş çok sağlıklıyı ama 2 gündür görmediğini fark ettim. Havaya boş boş bakıyor ve kafasını sallıyor. Yem yiyor ve yuvaya yavrusunun yanına giriyor. Elimi gözünün önüne kadar yaklaştırıyorum fark etmiyor ancak dokununca kaçıyor. İki üç kuşçuya sordum yapacak bir şey yok diyorlar. Yakın çevredeki veterinerler muhabbet kuşuna bakmıyorlar sizce ne yapabilirim. Ne olmuş olabilir. Yardımcı olursanız sevinirim.

valla ilk defa böyle bişey görüyrum ben bi diğer forumları yabancı forumları araştırıım bir şey bulursam söylerim sizde ordaki veterinerleri araştırın veteriner görmesi şart

Teşekkür Ederim... Florya'da bir veteriner buldum hafta sonu bakıyormuş ama ona götürücem İnşallah geçici körlüktür. düzelir.

çok sevindim veteriner bulduğunuza bende internet sayfalarında birşey bulamadım yarın gidip kendi veterinerime sorcaktım insallah geçer

merhaba.
kör olan bir muhabbet kuşu vakası görmüştüm.düzelir mi bilmiyorum ama kafes düzenini bozmayın.Yemi suyu herzaman aynı yerde kalsın.

umarım sağlığına kavuşur...

Ben de böyle bişeyi ilk defa duydum. Floryadaki veteriner İstanbul Veteriner Kliniği çok iyi bir yer. Veterinerler cumartesi oradalar ama şu an yoklar. Cumartesi de yoğunluk olabileceğinden sarkabilir. O nedenle şimdiden arayın aciliyetini bildirin. Ben de kuşumu götürcem de oradan biliyorum.

İlginiz için teşekkürler. Kuş kendi ihtiyaçlarını görebiliyor şuan için kafesi ezberlediği için onun için dokunmuyorum kafese. Florya'daki veterinerle konuştum 2 hafta yokmuş. İstanbul üniversitesi veteriner fakültesinde bir hoca varmış ona yönlendirdi. Bu hafta içi ona götürücem.

Floryadaki veteriner cumartesi vardı. Gidip geliyorlar. Bu cumartesi yerinde olacak diye biliyorum. Bi daha sorun isterseniz.

Merhaba,

kör olan kuş yuvaya nasıl giriyor ?

Sanırım tatilde benim konuştuğum kişi 2 hafta olmayacağını söyledi

Geri