Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu - Gözde Kızarıklık

fatih1506

Yeni Üye
Merhabalar,

Yaklaşık 6 aylık dişi bir muhabbet kuşu getirdim eve, başlarda çok tepkisizdi hiç hareket etmiyor elimi göğsüne götürdüğümde bile kaçmıyordu bile. 2 güne kadar yemini yemeye başladı fakat 4. günün sonunda tek gözünü sürekli kapalı tuttuğunu farkettim ve kapalı tuttuğu gözü bir süre sonra kızarmaya, göz çevresindeki tüyler dökülmeye başladı. Terramycin ve Gentagut göz damlası alıp kuşumun sorunlu gözüne uygulamaya başladım.

Tedaviyi uygulamaya başladığımdan itibaren bugün 3. gün henüz bir iyileşme yok fakat gözünü açık tutabiliyor, ayrıca 2 gündür anüs bölgesindeki tüylerde baya döküldü ve sabah dışkısını anüs çevresine yapışmış ve birikmiş olarak buluyorum. Suyuna vitamin atmaya başlamadan önce bu dışkı problemide yoktu.

Sizce veterinere gitmek için erken mi? Terramycin kremi anüs etrafına da sürmeli miyim? Bir iç parazit tehlikesi olabilir mi, bit ilacı sıkmalı mıyım? Anüsteki problem yumurta sıkışması olabilir mi?(çok belirgin bir şişlik göremiyorum anüste)

Şimdiden teşekkürler.

Muhabbet kuşumun göz kapağında bu şekilde kızarıklık var korkulacak bi durum var mı acaba neden oldu bilmiyorum

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-02-15-13-01-17-89.jpg
    Screenshot_2021-02-15-13-01-17-89.jpg
    763.8 KB · Görüntüleme: 6
Geri