Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu hakkında bilgi verebilir misiniz?

BurakD

Yeni Üye
Arkadaşlar yeni bir muhabbet kuşu aldım. Daha önce hiç beslememiştim. Henüz yavru (kaç aylık olduğunu bilmiyorum). Dişi. Olduğu yerde hiç kımıldamadan duruyor, yem bile yemiyor. Ama telefondan başka muhabbet kuşlarının sesini açtığımda kafesin içinde dört dönüyor, ötmeye ve yem yemeye başlıyor. Ses yokken çok sakin. Salonda sürekli yanımızda tutuyorum. Sürekli ilgileniyorum. Alalı daha 2 gün oldu. Elimi falan uzattığımda çok korkuyor. Öğrenci evinde kalıyorum. Ev arkadaşlarım bir kaç gün içinde bir erkek alacaklar.

Sorularım:
1) Bu kadar ürkek olması normal mi? Bize ne kadar sürede alışır?
2) Ne kadar süre sonra kafesin dışına salmaya başlamalıyım?
3) Alacağımız erkekle sıkıntı yaşaması mümkün mü? Mümkünse erkeği alırken nasıl bir tercih yapmalıyız?
4) Kafesinde bir tünek, yemlik, suluk, bir salıncak ve gaga taşı var. "Şu da olmalı" dediğiniz bir şey var mı?
5) Taşlığına alması için kafesin içine normal dışarıdaki çakıllardan falan koysam olur mu? Olmazsa nasıl bir şey olur?
6) Kafesi arkadaşımdan aldım. O boyutuna normal diyor ama bana biraz küçük geldi. İdeal bir kafesin boyutları ne kadar olmalı?

Ürkekliği normal alışacak. 1 hafta sonra gibi, ortama alışınca başlanabilir. Kafese kalamar kemiği de koyun. Çakılı ilk sizden duydum. Kafes fotoğrafı atın bir bakalım. Erkeği kuşunuz gibi yavru alın derim, yaşıt olsunlar.

1.Normal kuşu bir sürü kuşun arasından aldınız kuş ürktü.Alışması sizin ilginize bağlı.
2.İsterseniz hemen salın bazıları odayı tanısın falan diye bir kaç gün bekletinder.
3Erkekle sıkıntı yaşıyabilir bu kuşun yaşına göre değişir demek istediğim şu eş tutmazlar kavga ederler kuş kendi eşini seçmeli.6 aylıktan küçükse eşe atmayın kuş bişey anlamaz.
4Kafeste kuş kumu ve kalamar kemiği koyun.
5.Ne demek istediniz anlamadım
6.Kafes ne kadar büyükse o kadar iyidir.

1.Normal kuşu bir sürü kuşun arasından aldınız kuş ürktü.Alışması sizin ilginize bağlı.
2.İsterseniz hemen salın bazıları odayı tanısın falan diye bir kaç gün bekletinder.
3Erkekle sıkıntı yaşıyabilir bu kuşun yaşına göre değişir demek istediğim şu eş tutmazlar kavga ederler kuş kendi eşini seçmeli.6 aylıktan küçükse eşe atmayın kuş bişey anlamaz.
4Kafeste kuş kumu ve kalamar kemiği koyun.
5.Ne demek istediniz anlamadım
6.Kafes ne kadar büyükse o kadar iyidir.
Erkeği yanına arkadaş amaçlı alcaz zaten niyetimiz çiftleştirmek falan değil. Yalnız kalmasın hayvancağız. Sadece kavga mavga etmesinler yeter bize. Şimdi alsak sıkıntı olur mu yinede?

kafesi de büyük almayı çok istiyorum aslında ama malum öğrenci hayatı. O yüzden çok şart değilse en azından bir süre erteleyeceğim. Kafesin ve kuşun fotoğrafını yakında atarım şu an mümkün değil maalesef.

Arkadaş olsun diye şimdi alabilirainiz aynı yaşlarda bi erkek kuş. Bende kuş kumu var ve dışardaki çakıllardan çok farklı :) o yüzden ben olmaz diyorum:)

Geri