petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet Kuşu Hakkında Duymadığım Bilgiler

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve Mehmet ŞEKER tarafından 12 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Mehmet ŞEKER

Muhabbetkuşları yuvalarını ağaç kovuklarına, bir türü de ağaç karıncalarının topraktaki yuvalarını genişleterek yuva yaparlar. Gagalarını bir alet gibi kullanarak ince odun parçaları ve yapraklarla yuvayı döşerler. Yuva malzemelerini sırtlarındaki tüyler arasında taşıyanları da vardır. İki veya dört aylık olunca üremeye başlarlar. İki ila beş beyaz yumurta yaparlar. Yılda bir ila üç defa yumurtlarlar. Üç hafta içinde yumurtalar açılır. Yavrular erkek ve dişi tarafından sindirimi kolay bitkilerle beslenir. Sağlam yapılı olan muhabbet kuşları, bakım altında 5-10 sene yaşarlar. Göçmen olanları da vardır.

Kaynak: Rehber Ansiklopedisi

Yazanların çoğunu daha önce duymadım ilginç geldi paylaşmak istedim.Mesela 2-4 ay arası yumurta yapmasını, yuvasını karınca yuvasına yapmasını ve tüylerinde taşıma yaptıklarını ilk defa duydum. :eek:

2. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Güzel paylaşım emeğine sağlık..

Sayfayı Paylaş