Karadeniz Pet

muhabbet kuşu hakkındaki bir çok soru cevabını siz verin tartışalım

KerimÜşenç

Yeni Üye
1.Soru:Muhabet kuşu seçerken neye dikkat etmeliyiz ???

2.soru:yavru mu almalıyım yoksa yetişkin mi

3.soru PetShoptan mı almalıyım yoksa üretici veya başka satıcıdan mı ?

4.Soru Hasta olunca PetShopa mı gidilmeli yoksa Veterinemi

5.soru Sizce ideal Fiyatı nedir ben 45Tl ye aldım 1 Tanesini Ya siz ?

6.soru Yavru İçin Ne Tür İpuçları verebilirsiniz Vitamin vermek sıcak tutmak gibi...

7.Soru Sizce kafes dışına çıkmaları Laz'ım mı günde kaç saat kaç gün ???

8.Soru Biraz Bilgi Paylaşalım :) ;) :)

9.Soru Benim Kuşum Hep Elimden Kaçıyor Nasıl elime AlıştıraBilirim ?

10.Soru Bana Ve Ortamalama ne kadar sürer

1.Cevap: Kuşu Seçerken Tavırlarına bakmanı öneririm uzun süre incele hemen ben bunun rengini beğendim diye o kuşu alma
2.Cevap: Yavru Muhabbet kuşu İnsana güvenme konusunda kolay eğitilir yetişkin bir kuşun eğitimi yavruya nazaran daha zor olur. Benim Önerim yavru almakta kolay alışıyorlar örneğin 2 gün önce Yavru Muhabbet kuşu aldım 2 günde hem odasına hemde elime alıştı kendisini sevdiriyor omzuma konuyor.
3.Cevap: Petshopta genelikle hasta kuşlar çıkıyor. O yüzden Üreticiden almak daha iyi olur
4.Cevap :Gözlemlediğime göre Veteriner parası yüzünden bazıları veterinere götürmekten kaçınıp kendileri tedavi etmeye çalışıyor hastalığı ağır ise
Hayvan Ölüyor Bu çok kötü bi durum bütçeden kaçınıp veterinere götürme taraftarıyım sonuçta oda bi can empati kurmak lazım.
5.cevap : Bence ideal fiyat 50-45 arası
6.cevap: Odaya bir termometre alıp asılmalı ideal sıcaklık 20 -22 derece kuşu eve ilk getirdiğinizde ortam değişikliği yüzünden kabarıp yem yemiyecektir bu sizi korkutmasın alışınca bu sorun çözülür ancak sürekli kabarıyorsa kuş hasta olmuş demektir birçok yöntem var probiyotik,Vitamin takviyesi,Veterinerin görüşü vb.
7.cevap:Benim görüşüm Mubişlerin sürekli kafesinde tıkılması değil çünkü onun yerinde olsanız ne hissederdiniz sizi bi kafese kapatsalar ve suyunuzu
yemeğinizi verseler ve özgür olamasanız çok kötü bir durum olurdu değil mi? okula gidiyorum ben döndüğüm zaman salıyorum 3 saat falan dışarda takılıyor sonra parmağıma alıp kafesinin önüne getiriyorum kendi girmek isterse giriyor
9.Cevap: Önemli olan ona zarar vermediğini kanıtlamak Örneğin Yavru bi Mubiş aldınız sağlıklı ama size alışkın değil kafeste parmağınızı sokup onu takip etmek korkutmadan yavaş bir biçimde yavru olduğu için yorulacak soluklandığı zaman parmağınza konduğunda sizin zararsız olduğunuzu anlıyacak güvenini kazandıktan sonra onu sevebilirsiniz ortamına alıştığı vakit salıp omuzunuzada koyabilirsiniz tabiki kaçıcak siz yakalıyıp tekrar koyucaksınız şahsen benimki kaçmaya yeltenmiyor bile :D
10.cevap: aldığınızdan 3 gün 4 gün arası ortamına alışır sanırım
Hepsini Okuduysanız Teşekkür ederim :D

Geri