Karadeniz Pet

muhabbet kusu halsiz, kusuyor ve kabarik tuylu

shadow

Yeni Üye
merhabalar
muhabbet kusumuz kisa bir sure once tuy degisimi gecirdi, baya zorlu bir donemdi surekli uyuyordu
onu atlatti dedik simdi de halsiz tuyleri kabarik uyuyor ve yedigi yemleri de kusuyor, otmek istemiyor tam olarak sebebini bilemedim
kafasindaki tuyler yeni yeni buyuyor cikiyor gibi, hala tuy degisimi bitmedi mi acaba yoksa baska bir hastaligi mi var
pirinc kaynatip suyunu koyardik onceden hasta oldugunda, denedik ama pek ise de yaramadi, su an suluguna 5 damla avilin damlatip koyuyoruz ve 2 gunde bir kafesi temizliyoruz.Fotografini ekleyecegim asagiya, yardimci olursaniz sevinirim.

Ekli dosyalar

• 20180720_141848.jpg
    20180720_141848.jpg
    3.6 MB · Görüntüleme: 104
  • 20180720_141838.jpg
    20180720_141838.jpg
    4.1 MB · Görüntüleme: 101
Tüyde hala diski fotografida atin. Yulaf verin bu surecte B vitamini de alın kus kızısmıs kizisma yumurtasi yapti mi?

Disi kuslar erkek olmasa ciftlesmese bile yumurta yapabilir

diski fotografini diski gorunce aticam, biraz ishal gibi
onun disinda avilinden baska vitamine gerek var mi yoksa boyle devam mi edelim

Diski gormeden birsey diyemem tuy hakkinda yukarida oneride bulundum yulaf, B vitamin verin ve elma sirkeli su ile yikansin yikanmıyorsa biraz su sıkın

Çok tatlı maşallah iyi olur umarım imkanınız varsa bir veterinere götürün isterseniz. Kusma derken nasıl bir kusma dan bahsediyorsunuz.

Çok tatlı maşallah iyi olur umarım imkanınız varsa bir veterinere götürün isterseniz. Kusma derken nasıl bir kusma dan bahsediyorsunuz.
ya boyle kafasini yukari asagi oynatiyo sanki bogazina bisey takilmis gibi
sonra da saga sola salliyo yemleri etrafa firliyo :(

Diski gormeden birsey diyemem tuy hakkinda yukarida oneride bulundum yulaf, B vitamin verin ve elma sirkeli su ile yikansin yikanmıyorsa biraz su sıkın
tamamdir diski fotografi atinca daha net konusuruz insallah
umarim iyilesir cok alistik ya :(

aviline baktim b1 ve b6 iceriyormus onu kullanmaya devam edeyim bakalim

ya boyle kafasini yukari asagi oynatiyo sanki bogazina bisey takilmis gibi
sonra da saga sola salliyo yemleri etrafa firliyo :(
Benim kuşumda da kusma oldu 1, 2 ay önce 10, 20 tane yem atıyordu ağzından bazen ıslak kusuyordu üstü ıslanıyordu, veterinere götürdüm antibiyotik verdi 1 hafta kullandım kesildi kusması 2, 3 gün önce tekrar başladı kusmaya antibiyotik kullanıyorum yine ama anlayamıyorum tam olarak ya kuş tüğde olduğu için kusuyor bir şekilde rahatsız olup yada tüyde olduğu için bünyesi zayıflayıp enfeksiyon kapıyor.

Son düzenleme:
Kuş hasta duruyor. Sürekli bu şekilde kabarık ve uykuluysa veterinere gitmeniz gerekiyor.

Dışkısı biraz sulu. Sürekli fotoğraftaki gibi kabarıksa bu tüyde olması ile ilgili değil.
yani uyuyor surekli boyle halsiz
tuy degisimini de yapmisti ama biraz duzelmisti yine hastalandi galiba
avilin vitamin ekliyoruz suyuna
arada yem yiyor fakat boyle kafasini yukari asagi hareket ettirip kusuyor galiba

yani uyuyor surekli boyle halsiz
tuy degisimini de yapmisti ama biraz duzelmisti yine hastalandi galiba
avilin vitamin ekliyoruz suyuna
arada yem yiyor fakat boyle kafasini yukari asagi hareket ettirip kusuyor galiba
Oyun esnasında mı kusuyor hastalık kusması mı?

Geri