Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu halsiz ve ishal

rdvnbyndr

Yeni Üye
İyi günler muhabbet kuşum iki gündür neredeyse hiç ötmüyor konuşmuyor çok halsiz ve ishal yem yiyor (yemeye çalışıyo ama kabuğunu kırıp yemide atıyor bazen yiyebiliyor sanırsam) su içiyor ama hep uyuyor dışkısının beyaz olması gereken yeri kahverengi turuncu arası bi renk ve sulu yeşili açık yeşil, ara ara kusuyor bazen de kafasını sallayarak kusmaya çalışıyor birde çok tüy dökmeye başladı 6 tanede kanat tüyü döküldü dün biteral vermeye başladım suluğuna katarak 5 gün sonrada di-a-zeyme vermeye başlıycam şuan bi düzelme belirtisi yok hala sorun ne olabilir ?

Son düzenleme:
Diski fotosunu ekler misin?
IMG_20180921_140240.jpg

Şuanda bu hale dönmüş durumda ilk başta bahsettiğim gibiydi

Cereyanda mi kaldi? Ya da herhangi bir hava akimina maruz kalmista olabilir. Suluguna 3 4 damla elma sirkesi damlatin bulundugu ortam sicakligina dikkat edin cereyanda olmasin taban temizliginide sık yapın

Cereyanda mi kaldi? Ya da herhangi bir hava akimina maruz kalmista olabilir. Suluguna 3 4 damla elma sirkesi damlatin bulundugu ortam sicakligina dikkat edin cereyanda olmasin taban temizliginide sık yapın
Kısa bir süre cereyanda kaldı farkedemedik ama 10 dakika felan elma sirkesini haftalık olarak düzenli veriyorum kafesinin altı günde ikikere suyuda aynı şekil ikikere değişimini hasta olmasada yapıyorum normalde ama dahada dikkat edicem gibi duruyo salıncağının boncuklarıyla çok konuşuyo üzerine çok kusuyo boğazı tahriş olmuş olabilir mi sizce? Salıncağını bu nedenle sürekli yıkıyorum

Kus disi mi erkek mi? Surekli elma sirkesi vermeyin her hafta vermek yanlis olur.

Erkek oldugu icin kusmasi normal ilgi duyuyor belli.

Erkek oldugu icin kusmasi normal ilgi duyuyor belli.
Bande eş istediği düşüncesindeyim ama kıskanır diye tereddütteyim bize çok fazla alışık ve bağlı hatta insan gibi de bizimle sohbet ediyo konuşuyo adımızla çağırıyo felan o yüzden karar ceremedik bi türlü

Bu hastalık ne kadar sürer bir fikriniz varmı biteral vermeye devam etmelimiyim sizce ? Hayvanda kuruma da var bu yüzden çok nazlı yetişti biteral tedavisi ile durdurduk kurumayı birazda o yüzden başlattık antibiyotiğe ilerlemesin diye

Mumkunse ilac bitene kadar devam edin kesmeyin, es alirsaniz zaten ilgiyi kesmek zorundasiniz

Kuşun dışkısı anormal. Kuş sağlığına kavuşana kadar eş almayın. Hastalık diğer kuşa da geçebilir.

Eş almayı düşünmüyorum zaten de dışkısı gittikçe sıvılaşıyor yapabileceğim birşey varmı avcumuzun içine oturup uyumaya başladı sıcaklığına dikkat ediyoruz

Eş almayı düşünmüyorum zaten de dışkısı gittikçe sıvılaşıyor yapabileceğim birşey varmı avcumuzun içine oturup uyumaya başladı sıcaklığına dikkat ediyoruz
Bence sirke yetersiz kalacaktır ilaç tedavisi gerekebilir. Veterinere gidin derim ben.

Bence sirke yetersiz kalacaktır ilaç tedavisi gerekebilir. Veterinere gidin derim ben.
Sadece sirke değil biteral antibiyotikte kullanıyorum ama yarın veterinere götürücem galiba veterinere güvenemediğim için götürmüyorum forumlarda veterinerler muhabbet kuşundan anlamıyor diyo ama sorun büyüyor gittikçe

Geri