petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşu haşlanmış tavuk yer mi?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve timesinfinity tarafından 5 Eylül 2016 başlatılmıştır.

1. timesinfinity

timesinfinity Active Member

Beğenileri:
    49
    Merhaba arkadaşlar.Oğluma yem harici besinler vermeye başladım.Kuşların insanların yediği yağlı,şekerli,tuzlu yemekleri yememesi gerektiğini biliyorum.Ama ara ara vitamin alması açısından taze meyve-sebze,haşlanmış yumurta falan veriorum.Protein alması açısından un kurdunun faydalı olduğunu duydum.Hatta bunu içeren mamalar falan gördüm.Ama annem eve sokmuo maalesef.Onun yerine bir parça tuzsuz haşlanmış tavuk versem sıkıntı olur mu? Öyle her hafta vermeyeceğim.Hani denk geldiğinde falan.Sıkıntı yaratır mı sizce yoksa protein açısından faydalı mı olur?

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    274
    Et muhabbet kuşlarına verilmez. Verdiğinizde yiyebilir ama bu faydalı olduğu anlamına gelmez. Protein ihtiyacı için buğday çimlendirebilir veya hazır protein ürünlerinden satın alarak kullanabilirsiniz.

timesinfinity bunu beğendi.
  3. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    755
    uğur beyin söyledi gibi verilmez hele birde şimdi günümüzdeki tavukların insanlar için bile zararlı olduğu tartışılır durumdaken asla verilmemeli.

timesinfinity bunu beğendi.
  4. timesinfinity

Beğenileri:
    49
    Tamamdır,teşekkürler

5. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    16
    Bu hayvanlar etçil değiller yemezler

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Kamen

Kamen Well-Known Member

Beğenileri:
    253
    Hayır nerden geliyor aklınıza böyle şeyler anlamıyorum :)

Anılcan Nail bunu beğendi.
  7. Elif Akyüz

Elif Akyüz Active Member

Beğenileri:
    53
    Benim ilk kuşum salama bayılırdı 13 sene yaşadı öyle demeyin şimdi :D kuşun elinden alamıyordum salamı o derece çok seviyordu. Hoş elimde ne görse alamıyordum ama salama çok ayrı bir ilgisi vardı gerçekten

8. timesinfinity

Beğenileri:
    49
    Oturduğum yerden aklıma gelmior @Kamen .Muhabbet kuşları un kurdu yerler.Protein açısından zengin ki un kurdu içeren mamalar dahi satılıor.Bazı forumlarda da bunu sağlayamıosanız bi parça tavuk verebilirsiniz demişler.Bu yazılardan yola çıkarak sordum..Kısacası okuyarak sorguladığım şeyler,hayal ürünüm değil.Neyse üstadlara yanıtları için teşekkürler.

Anılcan Nail bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş