Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu haşlanmış tavuk yer mi?

timesinfinity

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar.Oğluma yem harici besinler vermeye başladım.Kuşların insanların yediği yağlı,şekerli,tuzlu yemekleri yememesi gerektiğini biliyorum.Ama ara ara vitamin alması açısından taze meyve-sebze,haşlanmış yumurta falan veriorum.Protein alması açısından un kurdunun faydalı olduğunu duydum.Hatta bunu içeren mamalar falan gördüm.Ama annem eve sokmuo maalesef.Onun yerine bir parça tuzsuz haşlanmış tavuk versem sıkıntı olur mu? Öyle her hafta vermeyeceğim.Hani denk geldiğinde falan.Sıkıntı yaratır mı sizce yoksa protein açısından faydalı mı olur?

Et muhabbet kuşlarına verilmez. Verdiğinizde yiyebilir ama bu faydalı olduğu anlamına gelmez. Protein ihtiyacı için buğday çimlendirebilir veya hazır protein ürünlerinden satın alarak kullanabilirsiniz.

uğur beyin söyledi gibi verilmez hele birde şimdi günümüzdeki tavukların insanlar için bile zararlı olduğu tartışılır durumdaken asla verilmemeli.

Bu hayvanlar etçil değiller yemezler

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hayır nerden geliyor aklınıza böyle şeyler anlamıyorum :)

Benim ilk kuşum salama bayılırdı 13 sene yaşadı öyle demeyin şimdi :D kuşun elinden alamıyordum salamı o derece çok seviyordu. Hoş elimde ne görse alamıyordum ama salama çok ayrı bir ilgisi vardı gerçekten

Oturduğum yerden aklıma gelmior @Kamen .Muhabbet kuşları un kurdu yerler.Protein açısından zengin ki un kurdu içeren mamalar dahi satılıor.Bazı forumlarda da bunu sağlayamıosanız bi parça tavuk verebilirsiniz demişler.Bu yazılardan yola çıkarak sordum..Kısacası okuyarak sorguladığım şeyler,hayal ürünüm değil.Neyse üstadlara yanıtları için teşekkürler.

Arkadaşlar benim bir orta yaşın bir tık altında bir muhabbet kuşum var ona et verdim yemek istemedi fakat dudağımnın kenarında kalan et ufağını yedi ve aradan 10 saniye bile gelmeden kakasını yaptı birşey olmadı siz deneyinm benim muhabbet kuşuma birşey olmadı

Geri