Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu için uydun ortam

• Konbuyu başlatan Mehmetcan Özdemir
  • Başlangıç tarihi
M

Mehmetcan Özdemir

Guest
Arkadaşlar ben muhabebt kuşumu odamda tutuyordum sonra salona almaya karar vedik şu an salonda. Benim sorum şu muhabbet kuşları için uygun oda ortamı nasıl olmalı yani ses ve gürültülümü yoksa sessiz sakinmi olmalı?

Moderatör tarafında düzenlendi:
hocam saat 10 dan sonra uyumaları ıcın sesız olmalı. yoksa benımkılerde salonda duruyorlar hıc sorun olmadı.

Benim bir de küçük kardeşim var o şarkı falan soyluyor kendi kafasında :Dyani biz en geç 11 de yatan bir aileyiz bir problem olurmu?

öncelikle dikkat etmeniz gereken hava akımı.kuşunuz kesinlikle ceyranda bulunmamalı.doğrudan güneş ışığına da maruz kalmamalı.kafes yere konmamalı.kendilerini güvende hismetleri için kafesleri biraz yüksek yerleştirilmelidir.küçük kardeşe gelince onlar biraz tehlikeli olabiliyor.kuşun kanadını,kuyruğunu çeker;kafese vurur kuşu tedirgin eder.hiç bişey yapamazsa kafesin içine bişeyler atar.salon konusuna gelince hem iyi hem kötü.ayak altı olduğundan özellikle tek beslenen kuşlar için iyi bir mekandır.gelen giden laf atar,sever. tv den ve etraftan gelen sesleri dinler kendini yalnız hissetmez.öte yandan dürekli ses ve hareket olduğundan rahat bir şekilde uyuyamayabilir ürkekleşebilir...

öncelikkle kardeş dediğim 9 yaşında oda en az benim kadar duyarlı :D salon konusuna gelince biz okadar çok konuşan bir aile deiğiliz zaten kuş Ömer arkadaşımın dediği gibi 10 gibi kafasını kanadının araksına alıp yatıyor :D

öncelikkle kardeş dediğim 9 yaşında oda en az benim kadar duyarlı :D salon konusuna gelince biz okadar çok konuşan bir aile deiğiliz zaten kuş Ömer arkadaşımın dediği gibi 10 gibi kafasını kanadının araksına alıp yatıyor :D

:D ewt kardesım aynen benımkılerde bız yatmayınca öyle yapıyor sorun olacagını sanmıyorum. nerde ıstersenız ordan dursun. :)

Eğer kuşlarınız çift ise sessiz sakin bir ortam gerekli. Tek kuş ise sessiz sesli ortam farketmiyor sesli ortam olursa daha iyi olur.

Geri