petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşu için uydun ortam

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve Mehmetcan Özdemir tarafından 19 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. Mehmetcan Özdemir

Arkadaşlar ben muhabebt kuşumu odamda tutuyordum sonra salona almaya karar vedik şu an salonda. Benim sorum şu muhabbet kuşları için uygun oda ortamı nasıl olmalı yani ses ve gürültülümü yoksa sessiz sakinmi olmalı?

#1 Mehmetcan Özdemir, 19 Haziran 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 19 Haziran 2014
  2. ömer duran yagar

hocam saat 10 dan sonra uyumaları ıcın sesız olmalı. yoksa benımkılerde salonda duruyorlar hıc sorun olmadı.

3. Mehmetcan Özdemir

Benim bir de küçük kardeşim var o şarkı falan soyluyor kendi kafasında :Dyani biz en geç 11 de yatan bir aileyiz bir problem olurmu?

4. Yusuf Akyüz

Tek besliyorsanız bence aileye yakın olmalı.

5. Mehmetcan Özdemir

Kuşum tek o zaman bir problem ollmaz :D

6. ömer duran yagar

yok kardesım aralarda bız gece 2 3 gıbı yattıgımızı bılırım allahya sukur sorun olmadı.

7. falinak

falinak New Member

Beğenileri:
    0
    öncelikle dikkat etmeniz gereken hava akımı.kuşunuz kesinlikle ceyranda bulunmamalı.doğrudan güneş ışığına da maruz kalmamalı.kafes yere konmamalı.kendilerini güvende hismetleri için kafesleri biraz yüksek yerleştirilmelidir.küçük kardeşe gelince onlar biraz tehlikeli olabiliyor.kuşun kanadını,kuyruğunu çeker;kafese vurur kuşu tedirgin eder.hiç bişey yapamazsa kafesin içine bişeyler atar.salon konusuna gelince hem iyi hem kötü.ayak altı olduğundan özellikle tek beslenen kuşlar için iyi bir mekandır.gelen giden laf atar,sever. tv den ve etraftan gelen sesleri dinler kendini yalnız hissetmez.öte yandan dürekli ses ve hareket olduğundan rahat bir şekilde uyuyamayabilir ürkekleşebilir...

8. Mehmetcan Özdemir

öncelikkle kardeş dediğim 9 yaşında oda en az benim kadar duyarlı :D salon konusuna gelince biz okadar çok konuşan bir aile deiğiliz zaten kuş Ömer arkadaşımın dediği gibi 10 gibi kafasını kanadının araksına alıp yatıyor :D

9. ömer duran yagar

:D ewt kardesım aynen benımkılerde bız yatmayınca öyle yapıyor sorun olacagını sanmıyorum. nerde ıstersenız ordan dursun. :)

10. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Eğer kuşlarınız çift ise sessiz sakin bir ortam gerekli. Tek kuş ise sessiz sesli ortam farketmiyor sesli ortam olursa daha iyi olur.

Sayfayı Paylaş