Karadeniz Pet

muhabbet kuşu için yakalık

Onur Aydın

Yeni Üye
kuşum malesef gut hastalığına yakalandı ve ayağı kendi kendine çürüyo gibi kuşta yabancı bişey sanıp kemiriyo ve ayağını hissedene kadar kemirmeye devam edicek dedi yani nerdeyse ayağını kendi kendine yok edebilir. veteriner bana boyunluk takmamı söyledi acaba daha önce kuşuna boyunluk takan varmı ve nasıl yapabileciğimi tarif edecek varsa yardımcı olursa iyi olur.

Çok geçmiş olsun hiç görmedim köpeklerde görmüştüm ama inşaallah yardım edecek biri çıkar

Geçmiş olsun, ilginç bir durum .
Muhabbet kuşunda ilk kez duyuyorum.
Acil şifalar

teşekkürler veteriner papağan için kendi yapmıştı ona benzer bişey yapıcaz artık

gerçekten geçmiş olsun ama yakalık takarken çok dikkat edin yemek yemesini engellemesin açlıktan ölür sonra kuş

MErhabalar. Geçmiş olsun öncelikle. Yakalık takabilirsniz ama kuşunuz çok yadırgayacaktır söylemeliyim. Bir röntgen filmi gibi çok sert olmayan plastik kullanabilirsiniz. Cd'ye benzer şekilde ortasını kuşun boynu sığacak kadar kesin. Kestikten sonra her yerine hasta bandı yapıştırın ki yara yapmasın kuşu. Ayrıca bir ucundan da boylamasına kesmelisinizki kuşun boynuna takabilesiniz.
Tedavi olarak ne uyguluyorsunuz acaba? Tünekte durması zorlşacaktır. Bu duruma kafes tabanını kuşunuzun kullanabileceği duruma getirmeniz gerekir. Büyük geçmiş oldun

veterinerin verdiği damlalıklar var 6 7 tane ayağı için acısız tentürdiyot ve bi krem verdi onu sürüyorum birisini normal basıyo diğerinide ya içe çekiyo yada bilek kısmından basıyo

Tentürdiyot yerine batikon kullanılması daha uygun buluyor aslında veterinerler. A vitamini takviyesi gerekiyor diye biliyorum.

aslında bende batikon kullanıyorumm. Vitamin damlalıkta var veriyoruz. Ayağındaki çürüme kötü onun içinde Terramycin sürüyorum

Kıyamam yazık. Veterinerinizle irtibat halinde olun. Belki çürürse ayağı almak zorunda kalabilirler. Tek ayakla gayet iyi yaşar.

İlk defa duyuyorum geçmiş olsun. İnşallah iyileşir.

Geri