petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

muhabbet kuşu için yakalık

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Onur Aydın tarafından 9 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. Onur Aydın

Onur Aydın New Member

Beğenileri:
    0
    kuşum malesef gut hastalığına yakalandı ve ayağı kendi kendine çürüyo gibi kuşta yabancı bişey sanıp kemiriyo ve ayağını hissedene kadar kemirmeye devam edicek dedi yani nerdeyse ayağını kendi kendine yok edebilir. veteriner bana boyunluk takmamı söyledi acaba daha önce kuşuna boyunluk takan varmı ve nasıl yapabileciğimi tarif edecek varsa yardımcı olursa iyi olur.

2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Çok geçmiş olsun hiç görmedim köpeklerde görmüştüm ama inşaallah yardım edecek biri çıkar

3. Bünyamin Altay

Bünyamin Altay Well-Known Member

Beğenileri:
    62
    Geçmiş olsun, ilginç bir durum .
    Muhabbet kuşunda ilk kez duyuyorum.
    Acil şifalar

4. Onur Aydın

Onur Aydın New Member

Beğenileri:
    0
    teşekkürler veteriner papağan için kendi yapmıştı ona benzer bişey yapıcaz artık

5. Kayahan Günay

Beğenileri:
    7
    gerçekten geçmiş olsun ama yakalık takarken çok dikkat edin yemek yemesini engellemesin açlıktan ölür sonra kuş

6. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    MErhabalar. Geçmiş olsun öncelikle. Yakalık takabilirsniz ama kuşunuz çok yadırgayacaktır söylemeliyim. Bir röntgen filmi gibi çok sert olmayan plastik kullanabilirsiniz. Cd'ye benzer şekilde ortasını kuşun boynu sığacak kadar kesin. Kestikten sonra her yerine hasta bandı yapıştırın ki yara yapmasın kuşu. Ayrıca bir ucundan da boylamasına kesmelisinizki kuşun boynuna takabilesiniz.
    Tedavi olarak ne uyguluyorsunuz acaba? Tünekte durması zorlşacaktır. Bu duruma kafes tabanını kuşunuzun kullanabileceği duruma getirmeniz gerekir. Büyük geçmiş oldun

7. Onur Aydın

Onur Aydın New Member

Beğenileri:
    0
    veterinerin verdiği damlalıklar var 6 7 tane ayağı için acısız tentürdiyot ve bi krem verdi onu sürüyorum birisini normal basıyo diğerinide ya içe çekiyo yada bilek kısmından basıyo

8. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Tentürdiyot yerine batikon kullanılması daha uygun buluyor aslında veterinerler. A vitamini takviyesi gerekiyor diye biliyorum.

9. Onur Aydın

Onur Aydın New Member

Beğenileri:
    0
    aslında bende batikon kullanıyorumm. Vitamin damlalıkta var veriyoruz. Ayağındaki çürüme kötü onun içinde Terramycin sürüyorum

10. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kıyamam yazık. Veterinerinizle irtibat halinde olun. Belki çürürse ayağı almak zorunda kalabilirler. Tek ayakla gayet iyi yaşar.

11. Gizem TÜRKCAN

Beğenileri:
    4
    İlk defa duyuyorum geçmiş olsun. İnşallah iyileşir.

12. mervekoc

mervekoc New Member

Beğenileri:
    0
    geçmiş olsun inşallah iyileşir

Sayfayı Paylaş