petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşu ilk yumurtasını ne zaman yapar ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Berkay41 tarafından 11 Ekim 2016 başlatılmıştır.

1. Berkay41

Berkay41 New Member

Beğenileri:
    1
    Hiç yumurtlamamıs bir çift kus ilk yumurtasını ne zaman yapar ? bunun ıcın alınacak bir onlem yada yapılacak her hangi bir ıslem varmıdır ?

2. alidinc28

alidinc28 Active Member

Beğenileri:
    206
    Merhaba forumda araştırma yapıp öğrenebiliriniz bunu cevabını bir çok konu var bununla ilgili. Ayrıca kuşlarınız yavrumu büyükmü kaç yaşındalar yada kaç aylıklar bunlar önemli.

3. Berkay41

Berkay41 New Member

Beğenileri:
    1
    kuslarımın birisi 4 birisi 3 aylık diye biliyorum, forumda arama yaptım ama bulamadım.

Ekli Dosyalar:

4. Mesbüş

Mesbüş Member

Beğenileri:
    9
    bu durum tamamen kuşlarla ilgili benim 2 yaşını doldurup yavru vermeyen çiftimde oldu yumurta verip her seferinde içi boş olan çiftimde oldu genel olarak bilgi şudur erkek muhabbet 9 aylıkta dişi muhabbet ise 1 yaşında bu erişkinliği doldurup yavruya hazır olur.
    çiftleşmelerini istiyosanız eğer kuşlar eş olmadılarsa ayrı kafeslerde birbirlerini görecek şekilde 10 gün bekletirseniz hem kızışmalarında hemde birbirlerine olan istekte artış görürsünüz üretim işi zor bi iş ama bunun zorluğunu veya kolaylığını hem kuşlar hemde onlara sunduğumuz ortamlar belirler bunuda unutmayın,size önerim bol bol araştırma ve bilgi depolaması yapın :)

5. Mesbüş

Mesbüş Member

Beğenileri:
    9
    evet kuşlar daha yavru ve yaşlarını doldurmadan yavruluk takmanızı önermem

6. Berkay41

Berkay41 New Member

Beğenileri:
    1
    benımkılerın biri 6 biride 4 aylık sanırım alır almaz kafese koydugum ıcınde uyum sağladılar o konuda sanslıyım dıyebılırım cunkı sureklı bırbırıyle ılgılenıyolar bırbırlerını kasıyolar oyuncaklarla oynuyolar yavru ve yavruluk konuusuna gelıncede yavru oldukları ıcın yasına gırene kadar yavruluk takmıcam yasına girince yavruluk alıcam gerısı anladıgım kadarıyla sansa kalmıs bişi

Sayfayı Paylaş