Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu İnleme Sesi Çıkarıp Kusması

EmreU

Yeni Üye
Merhaba,
Muhabbet kuşumda bu günlerde gıg gıg benzeri bir inleme sesi ve yem çıkarması başladı.
Tüylerini kabartma durumu genel anlamda pek yok ama bitkin gibi görünüyor. Kakası da biraz sulu gibi.
Kuşum 1 yaşında ve dişi.

Sizce hasta mıdır? Yardımlarınızı ve görüşlerinizi bekliyorum :/

Önce kafesi ve bütün ekipmanlarını detaylı şekilde temizleyip tüneklerden sadece bir tanesini kafeste bırakın. Kuşu odada salıp uçtuktan sonraki durumunu da gözlemleyin. Suluğuna birkaç damla limon damlatın. Durum uzun süredir devam ediyorsa antibiyotik kullanmak gerekiyor

Önce kafesi ve bütün ekipmanlarını detaylı şekilde temizleyip tüneklerden sadece bir tanesini kafeste bırakın. Kuşu odada salıp uçtuktan sonraki durumunu da gözlemleyin. Suluğuna birkaç damla limon damlatın. Durum uzun süredir devam ediyorsa antibiyotik kullanmak gerekiyor
nefes almayla ilgili bir sorun mu

Eğer enfeksiyon varsa geçici rahatlama sağlar. Zaten o yüzden uzun süreli ise antibiyotik kullanmak gerekiyor demiştim.

gayet de açılıyor. kuş nefesinde sorun olabilir mi? bir veterinere danışın normal değil bence
Siz açmış olabilirsiniz ama bana ingilizce formatla alakalı uyarı veriyor ve açamıyorum. Görmediğim için yorum yapamıyorum solunum kaynaklı ise yukarda zaten gereken bilgi verilmiş yine işe yaramazsa geç kalınmadan veterinere gidilmeli.

Geri