Karadeniz Pet

muhabbet kuşu ırk ve bakım yardımı

Robin

Meraklı Üye
m5k85V.jpg

qRW2l3.jpg

bYG4jn.jpg

QW7ggG.jpg

259vMd.jpg

Merhaba değerli dostlar değerli tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum. Öncelikle kuşumun ırkını merak ediyorum. Kusuma mybest karisik yem ve versele laga muhabbet kuşu yemini karistirarak veriyorum. Ayric haftada iki veya üç kez mama yapiyorum haftada bir yada iki kez yesilligini ve meyvesini koyuyorum yani ona zarari dokunmayacak ne yersem muhakkak tadina baktiriyorum haftada bir iki kez avisol vitamin bir kez de bir iki damla limon damlatiyorum suyuna. Kisacasi ona en guzel sekilde bakmak istiyorum. Kuşum aylardir tüyde tüyleri canli ve güzel ciksin kuşum canli guzel ve diri bi kuş olsun istiyorum. Sizce daha farkli ne verebilirim neler yapabilirim. Önerilerinize her türlü açığım.

Tüy için B vitamin takviyesi ve havuç verebilirsiniz.

Tüy için B vitamin takviyesi ve havuç verebilirsiniz.

Haftada iki defa mamasini yapiyorum. Kuru mama, havuc, yumurta (akı,sarisi,kabuğu), yulaf ezmesi, yarim ceviz, 1 badem ve kuş kumu ile mama yapiyorum ekstra havuç vermeli miyim yoksa bu yeterli olur mu. Bir de vitamin olarak ne kullanmami önerirsiniz petshoplarda satilan 3 5 liralik vitaminler sanki cok faydali degil gibi

Fotoğraflarda görmedim ama kafesinde hiç oyuncak yok gibi en azından zili olan bir oyuncak alıp kafese takarsan daha mutlu olur.

Havuç içersindeki karoten tüy yapısı için faydalı olduğu için havuçlu mama daha faydalı olacaktır. Vitamin olarak Supervit Forte,Quiko Vitacombex, Aminosol,Aminovit,Nekton ürünleri kullanılabilir.

Fotoğraflarda görmedim ama kafesinde hiç oyuncak yok gibi en azından zili olan bir oyuncak alıp kafese takarsan daha mutlu olur.

Evet ama ondan esirgesiğimden değil de evde oldukça mümkün mertebe cıkarıyorum beraber vakit geçiriyoruz 5 kelime öğrettim 6. Kelimeye geçtik ama oyuncak ilgisini çekmesin eğitime kulak versin diye simdilik takmadim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:22 -->-> Daha önceki mesaj 22:18 --

Havuç içersindeki karoten tüy yapısı için faydalı olduğu için havuçlu mama daha faydalı olacaktır. Vitamin olarak Supervit Forte,Quiko Vitacombex, Aminosol,Aminovit,Nekton ürünleri kullanılabilir.

Mamasını düzenli yapıyorum. Vitamin olarak sera yı cok met ediyorlar. Birde elimde 3 4 aylik ve dolapda muhafaza edilMEMİŞ aminosol var kullanmamda zarar olur mu bozulmus mudur

Evet ama ondan esirgesiğimden değil de evde oldukça mümkün mertebe cıkarıyorum beraber vakit geçiriyoruz 5 kelime öğrettim 6. Kelimeye geçtik ama oyuncak ilgisini çekmesin eğitime kulak versin diye simdilik takmadim

Aksine kafeste de konuşabilmesi için konuşmasını geliştirmesi için zil tarzı bir şey olursa ona konuşur.

Benim kuşumun kafesinde şu olta zilinden var tavsiye ederim. :)

1.jpg

Kafesteyken hep bu zile konuşuyor benim kuşum.

Mamasını düzenli yapıyorum. Vitamin olarak sera yı cok met ediyorlar. Birde elimde 3 4 aylik ve dolapda muhafaza edilMEMİŞ aminosol var kullanmamda zarar olur mu bozulmus mudur

Genelde ilaçların kullanım talimatlarında serin ve kuru yerde muhafaza ediniz yazar. (Elinizde kullanma talimatı,prospektüs varsa ordan kontrol edin) Aksi yazmadığında ben bu şekilde muhafaza ediyorum. Son kullanma tarihi uygun ise bir sorun olacağını sanmıyorum.

Aksine kafeste de konuşabilmesi için konuşmasını geliştirmesi için zil tarzı bir şey olursa ona konuşur.

Benim kuşumun kafesinde şu olta zilinden var tavsiye ederim. :)

1.jpg

Kafesteyken hep bu zile konuşuyor benim kuşum.
Bu yöntemden emin misiniz cunku burda bir kac kuscu arkadas ilk zamanlar hic oyuncak takma falan dedi ama siz eminseniz bende bir zilli oyuncak alayim.

Bu yöntemden emin misiniz cunku burda bir kac kuscu arkadas ilk zamanlar hic oyuncak takma falan dedi ama siz eminseniz bende bir zilli oyuncak alayim.

Siz kuşunuza konuşmayı öğretmişsiniz ele de alışmıştır diye düşünüyorum sık sık kafes dışına da çıkarıyormuşsunuz. Kafeste de sıkılmaması için en azından zilli bir oyuncak bulunmalı bence. Benim kuşumun kafesinde oyuncaklar var ama hala dışarı çıkmak için deli oluyor beni görünce yerinde duramıyor. Oyuncak onu sizden uzaklaştırmaz. Aksine konuşuyorsa bunu geliştirmesini sağlar mesela benim öğrettiğim kelimeleri ziline konuşmak için daha çabuk öğreniyor. İlk ziline söylemeye çalışıyor benim kuşum.

Bütün gün dışarıda tutamazsınız siz evde yokken veya kafeste durması gerekirken canı sıkılmasın diye oyuncak şart bence.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:47 -->-> Daha önceki mesaj 22:40 --

Hatta yanlış görmüyorsam son fotoğrafta dal tüneğin metal takma yerine konuşuyor gibi. Konuşmak için parlak, ses çıkaran şeyler arıyorlar.

Son düzenleme:
Irkı Jumbo kırması gibi

Geri