Muhabbet Kuşu İshal Tedavisi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve muhabbetkusu tarafından 6 Eylül 2015 başlatılmıştır.

 1. muhabbetkusu
  Çevrimdışı

  muhabbetkusu Site Yöneticisi
  Yönetici

  Katılım:
  16 Ocak 2013
  Mesajlar:
  3.083
  Beğenileri:
  31
  [​IMG]

  Muhabbet Kuşu İshal Tedavisi, adlı konumuzda bir çok hobici ve üretimcinin büyük sıkıntısına değineceğiz. Muhabbet Kuşlarında ölümlerin bir çoğu ishal sonucu olmaktadır, kuşlarda genelde halsizlik, yeme ve içmelerinde büyük derecede sıkıntı yaşanmaktadır.

  Muhabbet Kuşum çok halsiz, çok az da olsa birşeyler yemeye çalışıyor diyorsanız eğer yemek olarak haşlanmış patates tavsiye etmekteyiz. Normal zamanlarda annelerimizin evlerde pişirdiği haşlanmış patates Muhabbet Kuşlarında ishal tedavisi olarak oldukça olumlu sonuçlar vermektedir. Eğer muhabbet kuşum sadece su içiyor hiçbir şekilde yem de kırmıyor, mama da yemiyor gibi şeyler diyorsanız. Bunun da çözümü oldukça basittir.. Hiçbir şey yemediğini gözlemledikten sonra kuşunuzun suluğuna Türk kahvesi atabilirsiniz, evet bu ilginç gelebilir ama alternatif bir çözümdür ve oldukça etkilidir. Fakat o kadar iyi ayarlamalısınız ki kahveyi fazlası zarar verebilir. Kürdanın ucu ile çok az miktarda suluğa atabilirsiniz, tabii suluğun içerisindeki suyu hergün değiştirme şartını göz önünde bulundurmalıyız. Fazlası başka hastalıklara da neden olabilir..

  Çok geçmiş olsun diliyoruz ve kısaca bir not daha düşmek istiyoruz. Muhabbet Kuşunuz yem kırmıyor, mama yemiyor veya su içmiyor ise yapacağınız en iyi şey en yakın Veterinere götürmektir. Yukarıda vermiş olduğumuz tedavi yöntemi sadece alternatif bir tedavi yöntemidir, genelde aradan 1 (bir) hafta geçmeden etkisi görünmektedir. Tekrar geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.
   
 2. Gokhan ERKAN
  Çevrimdışı

  Gokhan ERKAN Profesyonel

  Katılım:
  4 Aralık 2013
  Mesajlar:
  4.170
  Beğenileri:
  5
  Yer:
  İstanbul/Beylikdüzü
  Kardesim ilave olarak aspur ve pirinc lapasinin suyu da fayda sagliyor.
   
 3. Uğur GENÇ
  Çevrimdışı

  Uğur GENÇ Moderator

  Katılım:
  24 Mayıs 2013
  Mesajlar:
  7.901
  Beğenileri:
  567
  Eğer ishal bakteriyel kökenli değilse (bayat yem ,fazla meyve ve yeşilik verilmesi, cereyanda kalmasından dolayı) uygulanacak ilk yöntemler bu konuda anlatılanlardır.
   

Sayfayı Paylaş