Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu ishal ve halsizlik çaresi nedir?

system_25

Yeni Üye
Yaklaşık 4-5 aylık erkek muhabbet kuşu sahibiyim. Evde yalnız kalmasın diye yanına 3-4 aylık dişi kuş aldık. 1 haftadır beraberler. Son 3 gündür yemlerine nijer tohumu katiyorum ve suluklarina 2 günde 1 vitamin damlatiyorum. Aynı zamanda bakimlarini ihmal etmiyorum, hasta olan erkek kuşumun gagasini duzelttim, gaga taşı ile arası iyi değil. Erkek olan eski kuşumuz şimdi kendi içine kapandı ve ishal oldu. Dışkısı sıvı geliyor ve anüste dışkı bulaşıklığı var. Halsiz ve bitkin vaziyette başını sırtına gömüp sürekli uyukluyor ve dişinin kendini kaşımasını istiyor. Yem de yemiyor. Dişi yem yemeye gittiğinde peşinden gidiyor ve dişinin yem yemesini engelleyip kendisi ile ilgilenmesini istiyor. Bu halsizliğin sebebini anlayabilmiş değilim. Nijer tohumu dokundu desem dişi de aynı yemden yiyor, onda birşey yok. Gagasini yem yiyemeyecek şekilde kötü kestim desem ilk defa duzeltmiyorum. Vitamin suda bakteri üretir deniyor ama iki dünde bir sularini tazeleyip yeniden vitamin damlatiyorum.

Bu halsizlik ve ishal için çare var mıdır arkadaslar?

Ekli dosyalar

• 20170524_172227.jpg
    20170524_172227.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 25
Damle şeklinde ishal sindirim ilaçları petshoplarda 10 tl civarı her su yenilemede suluğuna damlatabilirsiniz

almana gerek yok sarımsaklı su yap turp gibi olur ve dişi ile ayır kendisini

Eczaneden Flagyl şurup alın ilk gün sabah akşam ikişer damla sonraki dört gün birer damla toplamda 5 gün tedavi edin sonrasında ikisine de probiyotik takviyesi yapın. Vitaminli suyu günde iki defa en az her gün yenilemen gerekir. 2 günde bir çok uzun bir süre. İmkanınız varsa nöbetçi eczaneden alıp tedaviye hemen başlayın.

Arkadaşlar ilgi ve alakaniz için sağolun fakat minik arkadaşım öldü. çok fena koydu, insan birini kaybetmiş kadar üzülüyor inanın. Daha 4 aydır benimle beraberdi, elimde can verdi. Hakatten insanı fena sarsıyor.

Hastalığı geç farketmişsiniz bari dişiyi iyi takip edin oda hastalık kapmış olabilir. kafesi ve tüm ekipmanlarını dezenfekte edin.

Geri