Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu İshal

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

muhabbetkusu

Yönetici
Site Yöneticisi
ISHAL :
Mikrobik ve gidaya bagli olmak üzere iki türlüdür. Mikrobik olmayan ishalde diyet uygulanir; Mama, yumurta verilmez sade ince yem ve yulaf verilir. Mamalikta sürekli haslanmis patates bulundurulmali.

Mikrobik ishalde, kusun pisligi tahlilinde çikan sonuca göre ilaç tedavisi uygulanmalidir.

Bazi ishal ilaçlari ise sunlardir: sulfamazettin, koksidin, niflodin.

Bence ishal kuşa marul kart dhi olsa verilmemeli ..İshal kuşa asla yeşillik verme taraftarı değilim..

Rica ederim Muammer abi :) Serkan abim marul konusunda haklısın aslında :)

İshal kuşa yeşillik vermeme konusunda bende serkan abimin dediklerine katılıyorum.Birde ishal daha ilerlememişken kuşunuza fazladan güzel bir öğün olarak patates maması yapıp,suluğuna çay kaşığının ucuyla biraz türk kahvesi katıp karıştırırsanız oldukça yeterli gelicektir.Gelişme aşamasında olan ishali kesmede çok yararlıdır :)

Bence ishal kuşa marul kart dhi olsa verilmemeli ..İshal kuşa asla yeşillik verme taraftarı değilim..

marul yada yeşillik ishali daha da artırıyor...kendi kuşumdan biliyorum...ne zaman yeşillik yese hemen ishal oluyor...bende vermiyorum artık...

İshal kuşa yeşillik vermeme konusunda bende serkan abimin dediklerine katılıyorum.Birde ishal daha ilerlememişken kuşunuza fazladan güzel bir öğün olarak patates maması yapıp,suluğuna çay kaşığının ucuyla biraz türk kahvesi katıp karıştırırsanız oldukça yeterli gelicektir.Gelişme aşamasında olan ishali kesmede çok yararlıdır :)

benim dişi kuş ishal olunca patates haşlaması püresi verdim sevmediler yemediler hiç...

benim dişi kuş ishal olunca patates haşlaması püresi verdim sevmediler yemediler hiç...
Önceden yemediği birşeye alışmaları zaman alıyor.Yavruluktan itibaren yumurta maması ve patates mamasıyla beslerseniz kokusuna alışkın olduğundan direk üzerine atlar.Burada ishali önlemede patates mamasını reddedebilir ama suluktan illaki su içecektir.Keşke kahve yöntemini deneseydiniz kesin sonuç verirdi :)

Kanaryası olan bir arkadaşım, kuşları ishal olduğunda pirinç kaynatıp suyunu süzerek suluklarına koyuyordu, muhabbet için de aynı şey geçerli midir acaba?

evet bu yöntemi deneyenler var olabilir

Önceden yemediği birşeye alışmaları zaman alıyor.Yavruluktan itibaren yumurta maması ve patates mamasıyla beslerseniz kokusuna alışkın olduğundan direk üzerine atlar.Burada ishali önlemede patates mamasını reddedebilir ama suluktan illaki su içecektir.Keşke kahve yöntemini deneseydiniz kesin sonuç verirdi :)

zaten ishal olduğunu anlayınca hemen mamayı kestim...1-2 gün içinde dışkısı normale döndü...ama bu ishal yüzünden mi bilmiyorum ama her zaman olmasa da kuş devamlı erkeğe göre kabarık duruyor...domuşup duruyor :D ilgilenince hemen kendine gelip bize soytarılık yapıyor,onunla konuşunca ve sevince hemen canlanıyor sanki :)

zaten ishal olduğunu anlayınca hemen mamayı kestim...1-2 gün içinde dışkısı normale döndü...ama bu ishal yüzünden mi bilmiyorum ama her zaman olmasa da kuş devamlı erkeğe göre kabarık duruyor...domuşup duruyor :D ilgilenince hemen kendine gelip bize soytarılık yapıyor,onunla konuşunca ve sevince hemen canlanıyor sanki :)

Uyukluyor olabilir.Siz gözlemleyin günün en hareketli saatlerinde misal akşam 5-6 civarı siz önünde dururken yine uyukluyorsa hastadır.Yoksa diğeri gibiyse benim prenses gibi şekerleme yapıyordur :)

sürekli kabarık duruyosa hastadır büyük ihtimalle.ilerleyen günlerde bi resim eklersen bakarız

sürekli kabarık duruyosa hastadır büyük ihtimalle.ilerleyen günlerde bi resim eklersen bakarız

tam olarak sürekli denemez ama...erkeğe göre biraz hareketsiz...hareketleniyor,o da erkeği vurmak için hareketleniyor...şu sıralar ilgisiz biraz...resim eklerim...

Paylaşım için teşekkürler ustam eyvAllah :)

Ali Alp Çoşan kardeşimin verdiği bilgi için de ayrıyeten teşekkürlerimi sunarım :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri