Karadeniz Pet

Muhabbet kusu ISI

korkmaz256

Meraklı Üye
şimdi bizim ADANA aksamları 15 derecede oluyor 1 e kadarda dusuyor hatta bahçedeki kovada su vardı üstten 2 cm donmus durum bu ve benim muhabbet kusları evin içerisinde odada ama soba yanmayan odada dışarı çıkmak içinde bazen açılıp kapanıyor kapı ve içeri mecbur soguk girer - soğuklarda en fazla -4 ztn bir sorun olurmu yumurtlara yavrulara ve yazında 39-40 27-25- öle sıcakta kuşlara birşey olurmu ve yumurtalara ??? Ceyranmı Ceryanmı işte ondan olmaz kapı en fazla 10 snye açık duruyor

Bildiğim kadarıyla muhabbetler yüksek ve düşük ısılara karşı dayanabiliyorlar.
Sorun olan ise ani ısı değişimleri (15 den 1 dereceye düşmesi sorun olabilir) ve hava akımı olan yerlerdir.

Bildiğim kadarıyla muhabbetler yüksek ve düşük ısılara karşı dayanabiliyorlar.
Sorun olan ise ani ısı değişimleri (15 den 1 dereceye düşmesi sorun olabilir) ve hava akımı olan yerlerdir.

ısı düşümü mesela aylara baglı mesela ocak şubatta gece 1 den 13 derece arası oluyor nisan-hazıran arası gece 15-25-26 ya çıkıyor

demek istediğim aylar arasındaki değil kısa sürede ki ısı değişimi
(gece gündüz veya birkaç saatte değişen ısılar)

ısı düşümü mesela aylara baglı mesela ocak şubatta gece 1 den 13 derece arası oluyor nisan-hazıran arası gece 15-25-26 ya çıkıyor
Ani değişen ısılar ölümlere sebep olabilir. Bu sadece kuşlar için değil neredeyse bütün canlılar için geçerlidir :) Yani Uğur Abi'nin demek istediği saatler içinde olabilecek ani değişikliklerdir.

demek istediğim aylar arasındaki değil kısa sürede ki ısı değişimi
(gece gündüz veya birkaç saatte değişen ısılar)

yok abi bide ben dama üretimhane kurcam küçük bir oda çinkonun altına orada bir sorun olurm duvarlar yutong durvarlardan olacak ısı yalıtımı için dış tarafa köpük yapsak olurmu üstünede köpük çünkü çinko altı orda nasıl olur?

Hava akımı olmadığı sürece muhabbetlerin yaşaması için bir sıkıntı olacağını sanmıyorum