Karadeniz Pet

muhabbet kuşu kaç tane yumurtlar?

Furkan ŞAFAK

Paylaşımcı Üye
benim muhabbet kuşu sadece 2 tane yumurtladı bu normalmidir arkadaşlar? birde yumurtaların boş mu dolumu kontrolünü kaçıncı günde ve kuşu rahatsız etmeden nasıl yapabilirim tecrübeli arkadaşlar yardım edebilirler mi şimdiden teşekkürler

böyle istinalar olabiliyor yada kusun yasli oldugu icin bu kadar az yapmis olabilir yumurtalari 7. gunde bakabilirsin dolu olup olmadigina ama kusin yuvadean ciktiginda bakip hemen koymalisin eger yumurtada kirmizi damarlanmalar varsa doludur ins. yavru alabilirsiniz :)

Hocam 2 tane yumurtladı da ne zaman yumurtladı tarihi v.s belli mi 2 yumurta bugün çıktı ise 1 gün sonra 1 tane daha gelir yumurta en fazla 8 yumurtluyor.

2 gün önce aynı gün içinde 2 tane yumurtladı kuşda yaşlı değil aslında:)

yumurta olayı kuşuna göre değişiyor. 2 3taneden başlayıp 8 9 taneye kadar çıkıyor.2 günde 3 günde bir yumurta verir.yumurtalar geldikten 1 hafta sonra dişi kuş yerinde olmadığı bir anda,eline alıp fener ile bakabilirsin

kuşun ilk kuluçkasında kuşlar tecrübesiz oluyor, bu yüzden yumurta sayısı az olabiliyor, yumurta sayısını belirleyen diğer etkenler kuşa verilen kalsiyum miktarı ve kuşun yaşı, kuş yaşlandıkça yumurta sayısı düşer, aklıma gelen son etken de kuşun dinlendirilmeden sürekli kuluçkaya yatması, bu durumda da yumurta sayısı düşer...

ilk kuluçkası herşeyi dört dörtlüktü çok iyi baktım az önce 3.yumurtayı yapmış tahminen 2-3 güne sayı 5 i bulur:)

yumurta olayı kuşuna göre değişiyor. 2 3taneden başlayıp 8 9 taneye kadar çıkıyor.2 günde 3 günde bir yumurta verir.yumurtalar geldikten 1 hafta sonra dişi kuş yerinde olmadığı bir anda,eline alıp fener ile bakabilirsin
önce masallah de nazar degmesin :)
vg3j8.jpg

harbiden maşallah:) anne bunların hepsine nasıl bakacak merak ediyorum doğrusu

Benim muhabbet kuşum 6 tane yumurtladı 2 tanesini sağlıklı şekilde büyüttü 2 si boş çıktı diğer 2 si öldü bildiğim kadarıyla 4-6 yumurta arası yapıyorlar.

şuan 4 zaten bir tane daha yaparsa ideal bence umarım hepsi sağlıklı bir şekilde çıkar

yumurta sayısı 5 oldu:) daha fazla olur mu dersiniz dostlar

4 ila 6 tane yumurtlar denmiş ama benim kuş bugün itibariyle 9. yumurtasını yumurtladı ve yatmaya devam ediyor. Daha yumurtlar mı bilmiyorum..

Yumurta sayısı kuşa göre değişir en az 2 bu sayı 10 a kadar çıkabilir

Geri