Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Kafes Düzeni

gburak55

Yeni Üye
MUHABBET KUŞUMUN KAFES DÜZENİ NASIL
KAFES.jpg
KAFES 2.jpg
KAFES.jpg
KAFES 2.jpg
KAFES.jpg
KAFES 2.jpg
KAFES 3.jpg
KAFES.jpg
KAFES 2.jpg
KAFES 3.jpg
KAFES 4.jpg

Ben olsam bu kafese ya tahta tüneği çıkartıp altaki beyaz tüneği suluğa paralel gelecek şekilde koyardım. Belki aynalı salıncak koyabilirdim oda tercih meselesi Ayrıca her halükarda bu kafese 3 tünek çok fazla gelmiş ;)

İki yemlik var, ikisinde de aynı yem varsa bir tanesine kum koyabilirsiniz. Yemler farklıydı mutlaka bir küçük kap temin edip kuş kumu koymalısınız.
Fazla tünek var. Aşağıdakilerden birini çıkartabilir, ya da ikisini de çıkarıp aşağıya da ahşap tünek koyabilirsiniz fakat aşağıdakini pek kullanmayacaktır. Yüksekte kendilerini daha güvende hissederler.
Gaga taşı ve kalamar kemiği(mürekkep balığı kemiği) göremedim. Mutlaka kafeste bulunması gerekir bunların.
Kafesinizin iki kenarı yatay telli. Bu kenarlardan birine, geniş ağızlı suluk takmanızı tavsiye ederim.

Ben olsam bu kafese ya tahta tüneği çıkartıp altaki beyaz tüneği suluğa paralel gelecek şekilde koyardım. Belki aynalı salıncak koyabilirdim oda tercih meselesi Ayrıca her halükarda bu kafese 3 tünek çok fazla gelmiş ;)
Mesela tahta tüneği çıkartsam 2 tane yetermi ona yem yemesinde felan sıkıntı olmaz dimi

İki yemlik var, ikisinde de aynı yem varsa bir tanesine kum koyabilirsiniz. Yemler farklıydı mutlaka bir küçük kap temin edip kuş kumu koymalısınız.
Fazla tünek var. Aşağıdakilerden birini çıkartabilir, ya da ikisini de çıkarıp aşağıya da ahşap tünek koyabilirsiniz fakat aşağıdakini pek kullanmayacaktır. Yüksekte kendilerini daha güvende hissederler.
Gaga taşı ve kalamar kemiği(mürekkep balığı kemiği) göremedim. Mutlaka kafeste bulunması gerekir bunların.
Kafesinizin iki kenarı yatay telli. Bu kenarlardan birine, geniş ağızlı suluk takmanızı tavsiye ederim.
aldığım yerdeki adam minarel blok yeter gaga taşına gerek yok dedi bu yüzden almadım ve kuş kumum var fakat nekadar koyucağımı bilmiyorum fazla koysam bayatlarmı yemesse az koysam yetişebilirmi ve oyuncak olarak salıncağı var fakat sevmyo onun yerine ne önerirsiniz ?

Keşke üreticiden alsaydınız. Hepsinin de bulunması lazım. Kuş kumu da kokmaz bozulmaz, kum nihayetinde. Kuş ihtiyacı oldukça gider oradan alır. Çok koymanıza da gerek yok. Belki dökülür ya da içine pisliği girer değiştirmek zorunda kalırsınız ziyan olur.
Eğer kuşu eğitmek istiyorum ya da bana çok alışkın olsun, yanımdan ayrılmasın diyorsanız oyuncak kullanmayın. Ben çok ilgilenmem, evin bi köşesinde duracak derseniz, eş ya da arkadaş almanız lazım. Ben oyuncağa karşıyım. Bütün gününü bilgisayar başında geçiren bir insana "problemli" diyorsak, bütün gününü oyuncaklarılya geçirmesini istediğimiz kuş da problemli olur.

Geri