Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Kanat, Kuyruk seğirme, Hareketlerde düzensizlik ve düzgün uçamama

• Konbuyu başlatan lolonur
  • Başlangıç tarihi
L

lolonur

Guest
Merhaba erkek muhabbet kuşum var uzun süredir bizle,

artık hareketlerinde düzensizlik var. uçarken konacağı yeri kestiremeyip başka yere konuyor, eskiden su verirdim hemen uçup gelirdi, artık uzaklaşıyor. bir şey yedirmek istediğimde , o yemek istemediği için kaçmaya kalkıyor.

kanatları ve kuyruğu seğiriyor.

Sıcaktan olabilir mi? ev 28 derece civarı, camları açık tutuyoruz ama rüzgar çarpıp hasta etmeyecek şekilde.

suyuna da damla kattık az önce. rahat konuşuyor, hareketli kuş fakat dediğim gibi hareketleri düzensiz ve düzgün uçamıyor.

arada içine girmesi için ılık su veriyor, bu olaylar olduktan sonra girmeyi istemiyor artık. (sürekli suya sokmaya çalışmıyoruz.)

sıcaktan olduğunu düşünür gibiyim, lütfen yardımcı olun.

Edit: ayrıca tüy dökme döneminde fakat çok dökmüyor, kafasındaki tüylerin yenisi çıkıyor azıcık.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yav kardes inanirmisin benimde kusumun durumu oyle ama ekstradan surekli uyukluyor ve karninda bebesi var n yapcami sasirdim ya .s gozlerim doldu 7 yillik kusum cocgum gibi

Seğiriyor dediğiniz açmasıysa sıcaktan açıyordur. Hangi damlayı damlattınız? Sera bronchipur enerji verir kısa bi süre deneyin derim.

Kuşun kaç yaşında, kanatlarını titretiyor ve kabarıyorsa sıcaktan olabilir.
Haraketli bir kuş diyorsun Neşesi yerinde ise bişey olmaz Kafesini temiz tutmaya özen göster ayrıca suyunuda sürekli degiştir sıcaklarda hemen kötüt oluyor içme suyu kullan bu arada çünki çeşme suyu kokuyor.

Seğiriyor dediğiniz açmasıysa sıcaktan açıyordur. Hangi damlayı damlattınız? Sera bronchipur enerji verir kısa bi süre deneyin derim.

tesekkurler.

şimdi baktım da kanatları titriyor, neden olabilir. sıcaktan dolayı mı yapıyor sizce

edit
[MENTION=4745]kralturka[/MENTION]

yaşı hakkında ne desem yalan olur. yıllar önce aldık, yıllardır bizimle. 5-6 sene olmuştur en fazla. suyunu sürekli değişiyorum. içme suyu veririm hep, çeşme değil.

ayrıca asıl merak ettiğim sıcak, kuşların kanatlarını falan öyle titretmesine sebep olurmu? ev 28.4 derece, tüy dökme dönemine girmiş, yenileri çıkıyor yavaş yavaş.

tüylerinin yeniden çıkması uçarken dengesini kaybetmesine sebep olabilir diye biliyorum, ayrıca sıcağın da olması ayrıca zorlaştırıyordur onun için uçmayı sanırım.

daha fazla soğutmayı düşünüyorum evi, esmeyecek şekilde soğutucu bir şey koyup.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ceryanda mı kaldı? Kuşları hasta eden rüzgar değil ceryandır. Onları sıcaktan ziyade ceryan rahatsız eder. Karşılıklı penceleri olmayan bi odadaki pencereleri açın yeter ona. Tropikal bölge kuşları zaten.

Dostum kışın pek gençte sayılmaz sıcaktandır rahat ol tabi gerekli vitamin ve temizlik bakımlarınıda hep yap.

Geri